Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Návštěvník

Přes víkend jsme byli doma, malá je nachcípaná takovou tou trojdenní letní virózkou a z přemíry času a nudy jsme blbnul.

 

Sobota - v mrazáku byl kousek jehněčího a na zahradě hafo bylinek a ve sklepě chardonnay, tak jsem to smontoval dohromady

 

post-1551-066635900 1344180878.jpg

 

post-1551-086243400 1344180888.jpg

 

Dnes - zkusil jsem bramborové placky, pomaštěné husím sádlem a povidla

 

post-1551-032933600 1344180899.jpg

 

post-1551-003568900 1344181289.jpg

 

 

odpoledne při tenisu - chilli omáčka

 

post-1551-041695600 1344181139.jpg

 

 

 

chilli, zázvor, česnek, rajský protlak, vinný ocet, kikkoman sojovka, cukr, gel fix,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáte nějaký tip co udělat z rajčat? Ve fóliovníku toho na mě číhá asi tak kýbl. Z předchozí dávky jsme udělali domácí kečup. Něco sežeru za syrova, vcelku nebo v salátech ale když toho dozraje moc najednou tak to budu muset nějak zpracovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký na to máš recept? letos máme u tchána nadúrodu, tak by se nějaký prověřený recept šikl

Ono je to celekm jednoduché, ale dlouho to schne. Rajčata nakrájíš na půlky, nebo čtvrtky /podle velikosti/, vybereš vnitřek, vyřízneš tu tvrdou část po stopce, mírně osolíš /to maso/ a sušíš. Ideální je slunce, ale v našich podmínkách se musíme spokojit se sušičkou. Okořenit podle vlastní chuti /česnek ..../.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to celekm jednoduché, ale dlouho to schne. Rajčata nakrájíš na půlky, nebo čtvrtky /podle velikosti/, vybereš vnitřek, vyřízneš tu tvrdou část po stopce, mírně osolíš /to maso/ a sušíš. Ideální je slunce, ale v našich podmínkách se musíme spokojit se sušičkou. Okořenit podle vlastní chuti /česnek ..../.

 

Ok, a pak? nakládáš do oleje? Nebo necháš jen tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Sakra, to jsou chutě... asi budu muset opatřit sušičku, páč já rajčata rád, ale jen když jsou nějak upravená... Rajčata, česnek, cibule - prakticky jediná zelenina kterou pozřu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes víkend jsme byli doma, malá je nachcípaná takovou tou trojdenní letní virózkou a z přemíry času a nudy jsme blbnul.

 

Dnes - zkusil jsem bramborové placky, pomaštěné husím sádlem a povidla

 

post-1551-032933600 1344180899.jpg

post-1551-003568900 1344181289.jpg

 

 

 

to mi kdysi, kdyz sem travil detstvi na morave, varila babicka- byla to velka dobrota asi si to budu muset nekdy zkusit udelat.

kam se hrabou klasicke palacinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký na to máš recept? letos máme u tchána nadúrodu, tak by se nějaký prověřený recept šikl

Přidám paralelně s Gandalfem taky něco o rajčatech.

Popíšu,jak to dělá moje máma.Předně chci říct,že nejvhodnější je odrůda San Marzano,a to z důvodu její"masitosti".

http://m.rajcata.webnode.cz/bio-rajcata/rajcata-bez-chemie-pokus-2/tyckove-rajce-san-marzano/

Obyčejné rajče,které je plné vody bude po usušení placatá šlupka,ale proč to pro začátek nezkusit.

Když není sušička,tak poslouží i trouba.

Rajčata dle velikosti na půlky nebo čtvrtky,pokapat panenskýn olivovým olejem,potřít česnekem,posolit,něco oregana,pepře a do trouby.Na 80 stupňů se to dělá asi dva dny.Po usušení dej do skleniček,zalej extra virgin,nakrájej papričky a česnek-nejlépe český paličák.Skleničky jsou takto připraveny k uskladnění-nic už se nezavařuje!

Kdysi jsem ten samý návod někomu dal a on to i přes upozornění převařil(škoda oleje)a ještě předtím pro"dobrý"šmak přidal maggi.Perly sviním....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...