Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Jezevcik: Nějaký tip, kde se dají sehnat v obchodě? docela bych si pár skleniček udělal :)

Je potřeba zralá rajčata, ty v obchodě nekoupíš. Nebo si je kup třeba v Makru. Viděl jsem tam flašku /1/2 kila?/ asi za 100,-. To je dobrá cena, když započítáš rajčata, energii, koření, olej, práci, čas ..... Nakonec si je můžeš i dochutit podle svého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudy,někde si to kup hotové a zvaž,jestli Tě to osloví.Gandalf má pravdu,když sečteš všechny ty energie a lítání okolo,tak to v tom krámě nevychází cenově nejhůř.Dokonce jsem jednou jedl várku z Turecka a to byla skutečná pochoutka.Jenže je to jako se vším v dnešní době.Když si to uděláš doma,tak víš,že tam nemáš"vitamímy"E a ty rajčata maximálně chytly nějaký ten kyselý déšť.

Řekl bych,že je to jako s olivama.Buď si to okamžitě zamiluješ,nebo navždy zatratíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudy,někde si to kup hotové a zvaž,jestli Tě to osloví.Gandalf má pravdu,když sečteš všechny ty energie a lítání okolo,tak to v tom krámě nevychází cenově nejhůř.Dokonce jsem jednou jedl várku z Turecka a to byla skutečná pochoutka.Jenže je to jako se vším v dnešní době.Když si to uděláš doma,tak víš,že tam nemáš"vitamímy"E a ty rajčata maximálně chytly nějaký ten kyselý déšť.

Řekl bych,že je to jako s olivama.Buď si to okamžitě zamiluješ,nebo navždy zatratíš.

 

já je mám rád... jenom jsem nevěděl, jak je udělat doma... dneska jsme byli koupit i sušičku, takže není cesty zpět:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší jsou meruňky,ale máme samozřejmě švestky,jablka,hrušky,višně....

Když si to smícháš na zobání na stůl do mističky s ořechy,mandlemi a různými semínky,tak se jedná o vyloženou lahůdku.Ale hlavní je to,že večer chutná a ráno pomáhá.

Zkrátka,se sušičkou nebudeš nikdy sušit hubu.

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovoluji si vložit foto mého dnešního podvečerního výtvoru - mangoldový závitek /mleté maso, vejce, cibule, česnek, slanina, vařená rýže, strouhaný a plátkový sýr a manold. Pochopitelně sůl a koření :-)

 

Máš tam málo chilli :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

recepis na velmi jednoduchý dezert -

 

Do mísky nasypte piškoty( množství dle chuti a počtu strávníků ) a zalejte jogurtem ( možno jakýmkoliv, já nejraději bílej ). Nechte odstát, tak dvě/tři hodinky. Je to dobré už takto, ale pokud použijete třeba ještě rozvařenou čokoládu, nebo nějaké ovoce ( i třeba zavařené, se šťávou ) , je to ještě lepší . Fotku teď momentálně nemám, jen jsem si na to vzpoměl, že to tu ještě nebylo...... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, objevil jsem nebe v hubě.... Chilli marmeláda.

Vem kompot exotic fruit (ananas, červená a žlutá papája, guave) v Globusu za pade 470 g materiálu. Vem půl kila chilli (jemnější), zbav semen, vem špalík zázvoru, vem jablečný ocet. Všechno nahrubo rozšmelcuj v mixéru. Dej vařit, po 2 minutách vařby vmíchej gel fix 2:1 a cukr, vař další dvě minuty, vsyp půl kila cukru, vař dalších osm minut. Z trouby na 80 grádů vytáhni nahřáté sklenice, vlej marmeládu, otoč a nech 10 minut stát. Otoč zpět. Mezitím ze vzorkové sklenice naber kousek marmelády na tvrdý plátkový sýr, vetkni do huby a omdli blahem....

 

post-1551-099989100 1346094555.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...