Přejít na obsah

Přesnost chodu Fortisů


mc.cirda

Doporučené příspěvky

Loni mi Ježíšek přinesl nové Fortisky (pak že neexistuje ,pcha!),typ 610.10.11 M a vysledoval jsem, že se mi za den předejdou o 7-10 vteřin, dle způsobu nošení. Musím poznamenat, že mi to vůbec nevadí.Čas si neměřím po vteřinách. Ale přesto - má význam se snažit u hodináře ještě o nějaké seřízení (ani nevím, jestli to jde), nebo se v tom raději nevrtat?

Jak je to s přesností u vás ostatních?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Loni mi Ježíšek přinesl nové Fortisky (pak že neexistuje ,pcha!),typ 610.10.11 M a vysledoval jsem, že se mi za den předejdou o 7-10 vteřin, dle způsobu nošení. Musím poznamenat, že mi to vůbec nevadí.Čas si neměřím po vteřinách. Ale přesto - má význam se snažit u hodináře ještě o nějaké seřízení (ani nevím, jestli to jde), nebo se v tom raději nevrtat?

Jak je to s přesností u vás ostatních?

 

No já mám měsíc Fortis 638.10.41M z druhé ruky a stabilně, ať už je položím jakkoli, se zpožďují o 20 vteřin. Všech mechaniky, co jsem kdy měl, se mírně předbíhaly. Za 3 měsíce jim končí garance, tak si je asi ještě nechám pročistit, přetěsnit a seštelovat u pana Městka, ať jdou aspoň pár vteřin napřed..:-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mc.carda: ti jsou ještě pořád nový, dej jim měsíc dva a pak uvidíš. pokud je to do plusu a nějakých 7 vteřin, neřešil bych to. Mě to dělá plus mínus to samé..5-7 vteřin do plusu.

20 vteřin zpátky, co dělají organicovi..to už bych si asi nechal seřídit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fortis toleruje u svých hodinek pouze předcházení (má nastavenou toleranci pouze dopředu), tedy až + 20 sec/den, na rozdíl od jiných výrobců, kteří mají nastavenou toleranci oběma směry, např. u stejného strojku má Maurice Lacroix -5 / + 15. Ve výsledku je to tedy stejná přesnost.

 

Pokud jdou Fortisy + 20 sec / den, tak je to v rámci tolerance (i když přesně) a reklamace by nebyla uznána, na rozdíl od Maurice Lacroix, kde už je to moc. Naopak u Fortisů by bylo možné reklamovat i zpožďování o 1 sec / den - i když po zásahu hodináře by bylo "v normě" kdyby ukazovaly + 20 sec / den.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje začaly na nějakých +12s a nyní, po více než dvou měsících nonstop v chodu jsou na +7+9s.

Pět by bylo lepších, ale otevírat je kvůli tomu nenechám. Je to asi proto, co píše Patrik.

Fortis kvůli svému rozmezí nechává běžet strojky ostřeji do plusu, aby se po zajetí vešel.

Kdybych věděl, že mi někdo neodrbe pouzdro a dýnko, třeba bych se i někde stavil, ale jeden moc veliký štám na jiných hodinkách mi říká, že je těch v průměru 8s za den malichernost.

Přikláním se k názoru nahoře, že s -20s bych už někam letěl, notabene u usazeného strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fortis toleruje u svých hodinek pouze předcházení (má nastavenou toleranci pouze dopředu), tedy až + 20 sec/den, na rozdíl od jiných výrobců, kteří mají nastavenou toleranci oběma směry, např. u stejného strojku má Maurice Lacroix -5 / + 15. Ve výsledku je to tedy stejná přesnost.

 

Pokud jdou Fortisy + 20 sec / den, tak je to v rámci tolerance (i když přesně) a reklamace by nebyla uznána, na rozdíl od Maurice Lacroix, kde už je to moc. Naopak u Fortisů by bylo možné reklamovat i zpožďování o 1 sec / den - i když po zásahu hodináře by bylo "v normě" kdyby ukazovaly + 20 sec / den.

 

No super! Tak to budu svých -20 vt. /den reklamovat :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Dopřednou odchylku mohu potvrdit i u Tag Heuer Monaco - cca 5-7 sec. Byl jsem v autorizovaném shopu a mohou jeseřídit až na +/- 1 sec . . . vše je prý závislé na tom, jak moc rukou hýbete - kancelářskej potřebuje hodiny nastavit jinak než řidič atp. Od tohoto zásahu mě ale odrazuje fakt, že Heuer má pouze jedno servisní středisko v ČR a to v Brně...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopřednou odchylku mohu potvrdit i u Tag Heuer Monaco - cca 5-7 sec. Byl jsem v autorizovaném shopu a mohou jeseřídit až na +/- 1 sec . . . vše je prý závislé na tom, jak moc rukou hýbete - kancelářskej potřebuje hodiny nastavit jinak než řidič atp. Od tohoto zásahu mě ale odrazuje fakt, že Heuer má pouze jedno servisní středisko v ČR a to v Brně...:(

U Dušáka ne? Já bych do toho nelezl, 5-7 sekund je prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...