Přejít na obsah

Digi fotaky, foceni a vsechno kolem toho..


odklizec

Doporučené příspěvky

Tady je jeden s objektiv na místním vlákně

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/102137-p-digitáln%C3%AD-fotoaparát-leica-m8/?hl=leica

 

Tady je dokonce se dvěma objektivy (netuším jakými). Dnes je to už dávno překonaný přístroj a ceny holt spadly hodně nízko.

 

https://foto.bazos.cz/inzerat/69851438/Fotoaparat-Leica-M8--adapter-a-dva-objektivy.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ... na chronomagu je to s voigtlanderem Color Skopar 35mm/f2.5, který nový stojí, když hodně tak 10K, tj. cena za tělo 25K, na bazošu vidím jeden ruskej jupiter, druhej nevím a silně pochybuji že to bude Leica summilux, když by byla, tak je to samozřejmě super koupě. :)

 

Každopádně do staré digi leiky bych za ty prachy teda nešel, to radši analogovou.

 

Ad. uznávám, že proti nové, aktuální digi leice, je to fakt zadarmo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už nějakou dobu vybírám foťák na cestování. Máme v plánu s přítelkyní pár měsíců cestovat po světě s batohem. Nejdřív pravděpodobně Asie, možná NZ ale možná jiné země. Nevím, zda vybrat rovnou zrcadlovku nebo raději nějaké menší bezzrcadlo (možná Sony A6000) a nebo raději zvolit lepší kompakt (canon g7x ii, Sony rx100). Jde o to, že to člověk bude nosit všude s sebou, takže přece jenom hraje roli i váha a velikost, ale zas aby pak člověk nelitoval, že fotky nejsou až takové jako být mohly. Rád si poslechnu nazory, co by kdo zvolil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil 100D jelikož u nikonu sice máš 35/50/85 f1,8 skla, ale nic širšího. U Canonu je ještě parádní palačinka 24mm f 2,8 kterou mám jako seťák a 50/85 f1,8 je k mání taky a levněji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na siroko je suprova Tokina 11-16/2,8 - kresba paradni, vybere si to ale vahou, je to macek

 

Je to vsechno o casu, ktery tomu chces venovat a hlavne o chuti tahat a menit skla

 

Sel jsem od Nikonu D7000 smerem Oly E-M5, E-M1, Sony A6000, RX10, Fuji XT1, XT10, XE2, Oly E-M5 II a na me soucasne potreby cestovani s rodinou jsem opet u Sony RX10 s 24-200/2,8 a je to presne takovy fotak jak ho vystihl Ming Thein na svych strankach - jako svycarsky nuz

 

Litat za 2 lumpama, tahat skla a jeste je menit... ale uz se tesim az budou starsi a zase se vyblbnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už nějakou dobu vybírám foťák na cestování. Máme v plánu s přítelkyní pár měsíců cestovat po světě s batohem. Nejdřív pravděpodobně Asie, možná NZ ale možná jiné země. Nevím, zda vybrat rovnou zrcadlovku nebo raději nějaké menší bezzrcadlo (možná Sony A6000) a nebo raději zvolit lepší kompakt (canon g7x ii, Sony rx100). Jde o to, že to člověk bude nosit všude s sebou, takže přece jenom hraje roli i váha a velikost, ale zas aby pak člověk nelitoval, že fotky nejsou až takové jako být mohly. Rád si poslechnu nazory, co by kdo zvolil.

 

A chceš cestovať, alebo fotiť? Kedysi som ťahal ruksak plný objektívov a vo voľných chvíľach som ich pucoval. Potom som prišiel na to, že len fotím a neužívam si až tak moc cestovanie samotné. Tak od istého času chodím iba s mobilom a som spokojný. Zážitky by asi človek mal mať v hlave a pár fotiek z mobilu stačí na ich pripomenutie. Ak chceš naozaj fotiť, je to o inom. To len taká poznámka mimo techniku.

 

A čo sa týka Canon vs. Nikon, mne vždy pripadalo, že z Canonu vypadne bez väčšej námahy slušná pleťová farba a u Nikonu to nemusí byť zrovna pravidlom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, už nějakou dobu vybírám foťák na cestování. Máme v plánu s přítelkyní pár měsíců cestovat po světě s batohem. Nejdřív pravděpodobně Asie, možná NZ ale možná jiné země. Nevím, zda vybrat rovnou zrcadlovku nebo raději nějaké menší bezzrcadlo (možná Sony A6000) a nebo raději zvolit lepší kompakt (canon g7x ii, Sony rx100). Jde o to, že to člověk bude nosit všude s sebou, takže přece jenom hraje roli i váha a velikost, ale zas aby pak člověk nelitoval, že fotky nejsou až takové jako být mohly. Rád si poslechnu nazory, co by kdo zvolil.

 

Já bych se kouknul na Fuji XT20 s 18-55 objektivem, váha a velikost optimální, rychlé jak blesk a super fotky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když cestovat s batohem, taky bych asi zrcadlovku s objektivy nechal doma a vzal Fuji X100T. Chápu sice, že každému nemusí vyhovovat ohnisko 35 mm, ale já s ním hrozně rád fotím a na cestování pro mě ideální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pevný objektiv má svoje kouzlo, mě hrozně baví. Jenom si na něj musíš zvyknout, místo zoomování prostě chodíš. Zase máš pak obrazové ucelenou kolekci. A ohnisko 35 mm je na reportáže a cestování super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kluci profesionální, na jaký poměr stran mám nastavit foťák? Měl jsem ho na 4:3, ale trochu mě začíná štvát že na TV je obraz oříznutý. Bude něčemu vadit když nastavím 16:9? Děkuji za reakci :-)

Základní poměr je daný rozlišením snímače, to najdeš v parametrech foťáku. Pokud je možnost nastavit jiný poměr, jde vždycky o ořez na úkor snížení rozlišení. Základní bývá 4:3 pro kompakty nebo 3:2 pro zrcadlovky a lepší kompakty. 16:9 je vždycky ořez. Nastavit můžeš, co potřebuješ. Rozlišení televize je proti smímači foťáku vždycky menší, tak se stejně obraz na TV zmenšuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od té doby co jsem pořídil Sony RX100II, tak na zrcadlovku se jen práší. Pokud někdo sháníte kompakt, na krásné fotky bez toho aniž by jste něco víc o focení věděli, tak je to správná volba. Soudím podle toho, že jsme ho zapůjčili babičce a dělala vážně skvělé fotky na oslavě a do té doby se starým kompaktem to byla katastrofa. V rukou profíka je to super hračka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...