Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

prischera: Jsem na tom podobně jako ty, centrum Prahy a cca 8 km denně při dojíždění do práce. Měl jsem loni Yedoo Mezeq, tzn. 20-16". Bylo to v pohodě, proplétat se s tím dá všude krásně. Ale přece jenom mi kolobka přišla trochu méně obratná, takže budu zanedlouho kupovat o něco kratší Kostku Uni (20-12"). Mám to do města, mimo Prahu se s tím moc nedostanu, takže obratnost je pro mě na prvním místě. A pokud pojedu delší úsek po cyklostezce, tak mi nevadí, že si zamakám víc než u větších koloběžek, od toho, abych na sobě máknul, si jí přece pořizuji.

Jinak mi zrovna tenhle model Kostky tak drahej nepřijde.

 

edit: když koukám na ten Rebel Fold, tak do toho bych už nešel. Tam bych v táhlém stoupání chcípnul :D Do centra ale dobrý.

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem na kole predjizdel chlapika na kolobezce, pekne mu to jelo, rychle a koukam Kostka. Ale mel to jakesi divne, tak jsem se vedle neho zaradil a trochu ho vyzpovidal. Byl to model UNI, ale vytuneny, v prednim kole elektromotor, nad tim akumulator, to uz mi ale pripada tak nejak proti filozofii kolobezkarstvi, ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem na kole predjizdel chlapika na kolobezce, pekne mu to jelo, rychle a koukam Kostka. Ale mel to jakesi divne, tak jsem se vedle neho zaradil a trochu ho vyzpovidal. Byl to model UNI, ale vytuneny, v prednim kole elektromotor, nad tim akumulator, to uz mi ale pripada tak nejak proti filozofii kolobezkarstvi, ne? 

 

 

Jo,jo...to už podle mě ztrácí smysl koloběhu...,u ženské by se to ještě dalo pochopit,že třeba nestíha chlapovy....Jinak elektromotor je pouze pro lenivé lidi...Z kopce umí jezdit každý trotl... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já na tom jel jednou z Radhoště abych se jako vrátil do dětských let a dost mě vadilo, že na tom je člověk shrbenej jako Quasimodo. To vám nevadí jezdit furt ohnutý? Vždycky když jsem o něčem takovým začal uvažovat, tak mě ty nízký řidítka odradily. Leda bych si nechal udělat nějakej custom, abych mohl jezdit jako homo erectus :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já na tom jel jednou z Radhoště abych se jako vrátil do dětských let a dost mě vadilo, že na tom je člověk shrbenej jako Quasimodo. To vám nevadí jezdit furt ohnutý? Vždycky když jsem o něčem takovým začal uvažovat, tak mě ty nízký řidítka odradily. Leda bych si nechal udělat nějakej custom, abych mohl jezdit jako homo erectus :)

 

Jak bys chtěl dát sílu do odrazu,kdybys stál rovně jako sloup???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já na tom jel jednou z Radhoště abych se jako vrátil do dětských let a dost mě vadilo, že na tom je člověk shrbenej jako Quasimodo. To vám nevadí jezdit furt ohnutý? Vždycky když jsem o něčem takovým začal uvažovat, tak mě ty nízký řidítka odradily. Leda bych si nechal udělat nějakej custom, abych mohl jezdit jako homo erectus :)

 

Nevím na čem jsi jel, ale já mám 2m a jsem s výškou v pohodě, stačí zvednout řídítka, ale nevím na čem jsi jel :) .

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mělo to jedno kolo vepředu, druhý trochu větší tak jako vzadu, nebo opačně, to už nevim...no prostě nejaká kolobrnda. Zaplatil jsem dvě kila, vytáhli z hromady stroj a jeď - ale prostě když jsem lapl řidítka, tak jsem byl ohnutej. A při té jízdě z kopce...no pořád jsem si říkal, že jestli se někde vymelu, tak z tohodle postoje to dojedu přímo po hubě. Ale je možný, že by bývalo stačilo aby ty řidítka byla o kousek víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo,jo...to už podle mě ztrácí smysl koloběhu...,u ženské by se to ještě dalo pochopit,že třeba nestíha chlapovy....Jinak elektromotor je pouze pro lenivé lidi...Z kopce umí jezdit každý trotl... :-)

A přijet do práce spocený jako prase umí taky každý:-). Já mám elektro skládačku a v praze je to skvělé, ono třeba Strahov na skládačce dá bez propocení málokdo. A Praha celkově je kopcovitý terén A smrdět celý den fakt nepotřebuju:-). Jasně, není to sport, ale je to dopravní prostředek do města, myslím i tu elektrokolobku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přijet do práce spocený jako prase umí taky každý:-). Já mám elektro skládačku a v praze je to skvělé, ono třeba Strahov na skládačce dá bez propocení málokdo. A Praha celkově je kopcovitý terén A sm.dět celý den fakt nepotřebuju:-). Jasně, není to sport, ale je to dopravní prostředek do města, myslím i tu elektrokolobku.

Na cestu do práce používám auto...,ono zvedat celý den železo není sranda,takže ješťě jezdit 15 km tam a 15 km zpět na koloběžce je blbost....,koloběžku jsem si pořídil pouze pro sport a relax... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mělo to jedno kolo vepředu, druhý trochu větší tak jako vzadu, nebo opačně, to už nevim...no prostě nejaká kolobrnda. Zaplatil jsem dvě kila, vytáhli z hromady stroj a jeď - ale prostě když jsem lapl řidítka, tak jsem byl ohnutej. A při té jízdě z kopce...no pořád jsem si říkal, že jestli se někde vymelu, tak z tohodle postoje to dojedu přímo po hubě. Ale je možný, že by bývalo stačilo aby ty řidítka byla o kousek víš.

 

Jak jsem psal, bylo třeba zvednoút řídítka, každej to má hold jinak, shrbenej bys na tom jezdit neměl :) . A ty kola jsi asi pomotal, zpravidla je větší kolo vepředu a menší vzadu.

 

A přijet do práce spocený jako prase umí taky každý:-). Já mám elektro skládačku a v praze je to skvělé, ono třeba Strahov na skládačce dá bez propocení málokdo. A Praha celkově je kopcovitý terén A sm.dět celý den fakt nepotřebuju:-). Jasně, není to sport, ale je to dopravní prostředek do města, myslím i tu elektrokolobku.

 

To s tím potem je na jednu stranu pravda, na druhou stranu už to není o "kolo-běhu" . Přesně, jak psal Filo, už to úplně postrádá tu základní myšlenku. A mě osobně by to asi ani nebavilo, baví mě na tom to kochání se krajinou a u toho si pořádně zamakat. Kdybych chtěl být pohodlný, tak si koupím kolo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, bylo třeba zvednoút řídítka, každej to má hold jinak, shrbenej bys na tom jezdit neměl :) . A ty kola jsi asi pomotal, zpravidla je větší kolo vepředu a menší vzadu.

 

 

To s tím potem je na jednu stranu pravda, na druhou stranu už to není o "kolo-běhu" . Přesně, jak psal Filo, už to úplně postrádá tu základní myšlenku. A mě osobně by to asi ani nebavilo, baví mě na tom to kochání se krajinou a u toho si pořádně zamakat. Kdybych chtěl být pohodlný, tak si koupím kolo :)

Kluci, vy neumíte číst, vždyť já to tam píšu, tak ještě jednou " Jasně, není to sport, ale je to dopravní prostředek do města, myslím i tu elektrokolobku." To je mi jasný, že kdo si chce zasportovat, tak si to elektro asi nepořídí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak my mame v praci sprchu... Delam v kanclu a povazuju to za standard.

No já často pracuju doma, ale v kanclu sprcha je, ale představa že ráno vstanu, osprchuju se, vyrazím do práce, osprchuju se, pojedu na schůzku, požádám o možnost osprchování se ...:-)...atd., takhle často se sprchuju jenom v Thajsku:-)). pro mě je to varianta dopravy po městě, ne sport, na vyjížďky mám trekingové kolo. ale každý ať si jezdí na čem chce. Já teď koupil dceři Micro a jak jsem se na něm párkrát projel, tak uvažuju, že bych si to pořídil jako doplněk k MHD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tohle fórum prostě žeru :). Po přectení tématu jsem zjistil, že prostě nutně potřebuju kolobrndu na dojíždění do práce. Cetrum města, řekněme 4 km denně. Líbí se mi Mibo. Mám několik dotazů na zkušenější. Je lepši koupit do Prahy variantu 16/12 nebo 12/12? Jsou nějaké zádadní nevýhody skládací verze? Nutně skládat asi nepotřebuju, občas by se to šiklo. Má smysl koupit verzi TOP nebo stačí Classic? A kam jít v Praze na nákup? ;) Za každou radu budu rád.

 

Za sebe bych rozhodně doporučil Mibo, ale to si asi musí každej rozmyslet sám, nebo si tím projít. Kostku (20/20) jsem měl necelej rok a utekl jsem od ní. Nesedla mi. Na druhou stranu ale pokud potkám někoho na kolobce, tak je to ve většině případů Kostka (nebo Yedoo). Kostka je ve srovnání taková dražší masovka, Yedoo věřím, že spousta lidí koupí kvůli nízký ceně. Pokud by mě zajímal nějakej model od Kostky, pak je to určitě Rebel. Ve srovnání s Mibem Mastr je co do velikost cca shodná, jen je díky tuším Cr-Mo rámu mnohem lehčí a na odrazu, co jsem zkoušel na veletrhu, je to sakra znát. Osobně ale považuju Mibo Mastr nebo Tiny (obě skládací) do města jako ideální stroje. To, jestli 16/12 nebo 12/12 záleží hlavně na tvojí vejšce. Já mám 2m, tak tam pro mě 12/12 je už opravdu malý.  Jinak ji samozřejmě nutně nemusíš skládat každej den, ale na jízdu to nemá vliv a když to budeš potřebovat 1x do roka složit, určitě to uvítáš. Mimochodem když už jsme u toho skládání, rozhodně stojí za zvážení tahle skládací řídítka, která Mibo nabízí:

http://www.mibo.cz/kolobezky-mibo/doplnky/rizeni/skladaci-riditka-ergotec

Není to sice nic levnýho, ale maximálně se mi to osvědčilo. Složíš je během pár vteřin aniž bysis umazal ruce o rám, pak kolobku opřeš s takhle přičápnutými řídítky o zeď a téměř tam nepřekáží (na rozdíl od neskládacích řídítek, která při opření trčí do prostoru a nic s tím neuděláš).

 

Mimochodem ještě jedna značka kolobek tu nepadla, a tou je K-bike (a modely K5, K6 a K7 - všechny NEskládací):

http://www.kolobezka.com/shop/index.php?main_page=index&cPath=1&zenid=2e3ba61fd8d3759ab1781d8b2aa4fdd4

Opět ryze českej stroj vyráběnej spíš z nadšení po kusech v garáži tuším bejvalym koloběžkovym závodníkem za cenu podobnou jako Yedoo, jen ne v podobě lešení jak tu někdo trefně nazval.

 

Jestli verzi top nebo klasik? Do města na popojížděčky určitě stačí klasik, pro těžší jezdce a fajnšmekry pak raději top (tj. s profi koly, mají víc drátů a jsou pevnější). A jestli nejseš ani těžkej, ani fajnšmekr, pak je lepší vzít klasik se zmiňovanými skládacími řídítky.

 

A kam v Praze kouknout na kolobky? Sem: http://www.kolobezky-pro-dospele.cz/

Je to prodejna v přízemí činžáku, otvíračka po dohodě, ale co jsem tam vloni koncem léta byl, výběr obrovskej, možnost srovnat snad všechny český značky + Kickbike, myslím, že tam si nelze nevybrat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Pánové, co si myslíte o modelu Kostka Hill Fun pro úplného koloběžkového začátečníka?

 

Moje představa - uvědomil jsem si že vzhledem k pohybu po městě a taky bolavým zádům koloběžku naprosto nezbytně potřebuju, každopádně bych si to rád vyzkoušel předtím než se do toho vrhnu a koupim si nějakou pořádnou pecku... uvažoval jsem že bych si nějakou půjčil třeba na dva dny, ale to je pětikilo a to už se dá koupit něco levnějšího, měsíc testovat a pak prodat s diskontem...

 

líbí se mi taky modely od K-bike, ale jak tomu rozumím, tak bych stejně musel čekat na dodání a něco levnějšího na tu dobu by se mi pak beztak hodilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...