Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Po aktualizaci iPhone na iOS 13 mi přestal v autě (oktávka) fungovat na CarPlay. Auto najde telefon pouze jako USB. Nestalo se to někomu? Netušíte jak to znovu zprovoznit?

 

Mrkni, jestli mas povolenou Siri. Ja s tim bojoval pri prechodu na jablko z androidu a tahle souvislost Siri-CarPlay me fakt nenapadla :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jsem na forech a jednorozec smazat nejde. Doufam ze 13.2. jej odstrani. Ja teda zatim nejvic postradam 3d touch a jeste jsem si nezvykl na mackani mezerniku pro posun kurzoru.

 

Na iP, kde 3D touch byl, stále je, mačkat mezerník pro posun nemusím, jednorožci jsou schovaní, tak já nevím, není to rukama? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na iP, kde 3D touch byl, stále je, mačkat mezerník pro posun nemusím, jednorožci jsou schovaní, tak já nevím, není to rukama? :D

Rukama to není. 3D vs haptic touch je jasný, přešel jsem ze 7 na 11, ale jednorožci jsou vždy schovaní jen na chvíli a pak se zase objeví. Prostě strašná debilita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojení mezerníku s kurzorem je fajn, j.bal jsem se vždycky prstem po displeji a nadával jak špaček, nikdy jsem se netrefil tam kam jsem chtěl. Ale to nezmění nic na tom, že se mi telefon furt restartuje, datová síť taky blbne, telefon už se mi taky dvakrát jen tak vypnul. Už čekám jen až se na mě dostane v pořadníku na zápůjčku náhradního telefonu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na iP, kde 3D touch byl, stále je, mačkat mezerník pro posun nemusím, jednorožci jsou schovaní, tak já nevím, není to rukama? :D

Fakt? Ona ta HW odezva tam stale je, ale SW funkce uz ne. Zkus porovnat treba na ikone na homescreen, podrz ji dlouhym stiskem, a pak zkus ?force touch?. Melo by ti to dat stejnou nabidku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na iP, kde 3D touch byl, stále je, mačkat mezerník pro posun nemusím, jednorožci jsou schovaní, tak já nevím, není to rukama? :D

Musime dat nekdy pivo a ukazes mi, jak mas ty k*vy ruzove schovane. Mi tam furt vybihaj.

Posun mezernikem je fajn, ale posun mezi radky smerem dolu neni uplne easy. Puvodni verze byla lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najednou mi nejde citovat více příspěvků najednou, takže takto:

 

@roura74 - Jasně pokud jsi i přešel na jiný iP, tak pak není o čem :) S jednorožci fakt nevím, na mě vážně nevyskakují, jasně tam v levo od klasických smajlíků jsou, ale osobně se na ně vůbec nedostávám, nevím co dělám jinak :)

 

@lakan - asi si sedím na vedení, nebo nechápu...nastavil jsem si, že chci primárně po staru 3D touch a funguju jako dřív. Přitlačím, rozjede se nabídka, držím déle a naskočí mi přesun/mazání. Teď jsem sám sebe vyblbnul, že jsem úplný debil, ale takto to bylo i před aktualizací ne? :)

 

@andy - mno s tím pivem to anení až takový problém že :D Každopádně já o nich fakt nevím, asi ti tím chce Apple něco naznačit :D Ne hele fakt nevím, na mě vyskočili akorát poprvé a pak nic. Jak jsem psal výše, samozřejmě tam jsou, ale vůbec se na ně nedostanu.

Posuv dělám přitlačením kdekoliv na klávesnici, nejen na mezerníku = dost prostoru.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, jestli jsem te zmatl :D. U me to funguje tak, ze 3D touch a dlouhy stisk delaji to same. 3D touch mam povolen, ale chova se to jinak nez na iOS12.x. Uprimne, neprecist si clanek o tom, ze 3D v 13 vypli, tak by mi to asi nedoslo :D. Nevim, jestli jsou rozdily v ruznych modelech iPhone, ja mam 8. Pokud ti to jede jako driv, tak zavidim :D :D

 

A jednorozce jsem zatim nenasel...skoda :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primárně dělají to a samé, to máš pravdu, ale dost se to dá ovlivnit právě nastavením 3D/haptika. Mám 3D nastaveno tak, aby zabíral mnohem dřív, než haptika a tak je chování defakto stejné, jako dřív. Pokud držím déle, tak poté samozřejmě najede i haptika a udělá to a samé, ale běžně se na to nedostanu díky rychlejšímu 3D. Když držím ještě déle, tak se klasicky rozklepou ikony/mazání, jak tomu bylo i dříve...jen je ten čas delší, to změna je. Na reagování haptiky se tak reálně dostanu jen, když chci přesouvat/mazat, tam je to otravné, to uznávám, ale jinak vše při starém přes 3D, takže pohoda.

Vlastně mi iOS 13 přijde nejméně násilný za poslední roky, dříve mě některé změny štvaly mnohem víc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten mezerník, potažmo písmena na klávesnici využívám na X přes rok a teď uplně nevim co je teda nového.

A ty jednorožci jsou teda kde? Kde na mě maj vyskakovat? Já to sakra furt nějak nechápu. A podotýkám, že mam aktualizováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, jestli jsem te zmatl :D. U me to funguje tak, ze 3D touch a dlouhy stisk delaji to same. 3D touch mam povolen, ale chova se to jinak nez na iOS12.x. Uprimne, neprecist si clanek o tom, ze 3D v 13 vypli, tak by mi to asi nedoslo :D. Nevim, jestli jsou rozdily v ruznych modelech iPhone, ja mam 8. Pokud ti to jede jako driv, tak zavidim :D :D

 

A jednorozce jsem zatim nenasel...skoda :D :D

https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/10/09/jak-na-iphonu-zmenit-citlivost-3d-touch/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste zapasim s widgetem oblibenych kontaktu. Mam nastavene 4. V iOS11 byly ve widgetu vsechny pekne zobrazene. Po updatu na iOS13 uz jsou tam jen prvni tri. Se zbytkem mam utrum. V iOS11 byly 4 vedle sebe a kdyz jich clovek mel vic, tak se tam udelal dalsi radek. Tady ani prd. Nebo nevim jak to nastavit. Hledal jsem, nenasel jsem. Nu coz, tak jsem si losnul a jeden oblibeny kontakt odstranil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...