Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

V 3. 10. 2023 v 15:55, Diamondking napsal:

Já jsem kdysi střídal pouzdra jak ponožky, ale nakonec jsem skončil u Spigen. Dle mého názoru nemají chybu. 👍

Souhlasím, krásu Spigenů jsem objevil už před mnoha lety, to jsem měl tuším LG G2, pak i na LG G3 a LG G6. Pokaždé jsem měl Spigeny v několika barvách - bílá, červená, modrá a kovová - a střídal podle nálady. Telefony jsem nosil obvykle v kapse, vždy bez ochranného skla, protože displeje dnes už dost vydrží a bylo to super. Tuhle tradici jsem opustil až s Huawei P30 Pro, kde jsem začal nosit flipová pouzdra, protože jsem začal telefon častěji nosit při formálnějších příležitostech. Ale je možné, že se k nim zase vrátím...

Prozatím mi ale včera přišla 2 pouzdra co o nich píšu výš. Hnědé kožené sedí na telefonu výborně, za zpracování bych dal 9/10, prostě se nějaká drobnůstka najde, ale vypadá velmi dobře, přední strana je tlustě a měkce polstrovaná a jediné, za co bych ještě strhnul body je, že není aktivní, tedy nezapíná/nevypíná displej.

To pancéřové brnění je ovšem jiná liga. Vypadá skvěle, na telefonu sedí skvěle, dokonce i krytka konektoru sedí skvěle, v sadě jsou 2 přední rámečky - jeden je sklem a druhý bez. Telefon sedí v předním krytu s otočným klipem také skvěle, úchop je příjemný, dá se položit displejem dolů i na nerovný povrch, protože pouzdro dostatečně přečnívá, i vzadu jsou protikluzové elementy, jen mohly být z měkčí gumy, aby to klouzalo ještě míň, prostě paráda. Chráněné nejsou jen čočky foťáku. Jo a když jsem u té chvály, i vasouvací stojánek funguje skvěle. V pouzdru je telefon pořádný macek, ale do všech kapes riflí se mi vejde, nehledě na klip, za který se dá uchytit na opasek nebo lem kalhot, ale třeba i na popruh batohu nebo Molle vazbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel jsem adekvátní téma, tak to zkusím tady.
Potřeboval bych poradit s výběrem tabletu pro šestiletou dceru.
Vůbec se v tom neorientuji a tablet jsem nikdy neměl.
Požadavky: Android, velikost do 10'', možnost psaní a kreslení “tužkou“, možnost dokoupení ochranného pouzdra a skla na displej a cena do 5 tis. Kč.
Pokud jsem úplně mimo, tak mě prosím nasměrujte.

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samsung Galaxy Tab S6 Lite tablet - model 2022. Cena lehce nad kdyz pockas na nejaky deal, ale podle me nejlepsi v tehle cene, a lepsi nez nejaky no name.

Kupoval jsem ho taky pro 6ti letou dceru, zatim ho teda nedostala, asi az na Vanoce. Bral jsem ho v lete na nemeckem Amazonu kdyz meli Prime day, vysel na 250 Euro. Ted bude pristi tyden dalsi Prime day, nebo pockej na Black Friday. Pripadne bazar.. ale bral bych tu 2022 verzi, ma lepsi novejsi procesor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radši bych něco z české kotliny z důvodu řešení případné reklamace.
Co to umí navíc oproti třeba Lenovo Tab K10? Které je na Alze o cca 3tis levnější?
Rozdíl TFT / IPS displej a jiný procesor, jinak parametry skoro totožné.

Dřív jsem u telefonů taky protěžoval Samsung, ale dnes si myslím že to je předražená značka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

S S23 Ultra 512 GB jsem zatím spokojen. Stále platí, že s foťákem se budu ještě dlouho učit a upřímně, trochu mi chybí věci, které jsem měl kdysi tuším u LG, jakože se displej rozsvítí, resp. vypne při zvednutí či položení telefonu (a hned odemkne když mne foťák pozná atd. Ale možná to jen neumím nastavit. Taky ještě trochu tápu v nastavení klávesnice, ale zatím jsem neměl moc času se tomu pověnovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tedy pouze malou S23, ale rozsvícení po zvednutí ze stolu lze nastavit určitě. To s rozpoznání obličeje bych spíš hádal, že ano, ale nepoužívám.  Možná ale začnu, protože díky ochrannému sklu je i přes zohlednění skla v nastavení telefonu, citlivost čtečky na hranici použití.

Jinak tedy já u foťáků upřednostňuji spíš větší přirozenost, protože kraviny v Lightroom aplikace můžu udělat dodatečně. Neodsuzuji ty foťáky, ale za mě mi předchozí OnePlus 9 Pro po této stránce vyhovoval víc. Jsou takové hodně narýsované, chybí jim trochu dynamický rozsah, jen svítí. Ale zase beru ty telefony spíš jako obrazové záznamníky, než foťáky. Trochu mi chybí boční switch, kdy jsem před poradou, nebo přichodem do ordinace nemusel odemykat telefon, ale jen přepnul. Když jsem u záporů, tak ještě zmíním několik "papírových" protože v reálu je to vlastně úplně jedno: OP 9 Pro měl frekvenci od 1-120, nyní mám tuším 48-120 (Ultra ale taky 1-120), lepší haptika, fakt hodně dobrá, o parník jiné rozlišení, o dva parníky rychlejší nabíjení 65W/25W a větší baterka, čistší systém. Asi ještě něco, teď už nevím.

Kdysi jsem Samsung po jeho S3 úplně zavrhl a teď s obavami zkusil po hodně letech. Jsem hodně pozitovně překvapen, bez ohledu na jednotlivé vytržené parametry. Naprosto super kompaktní telefonek, velká variabilita všech nastavení, asi i díky Snapdragonu dvoudenní výdrž a bavíme se o baterce 3900 mAh, já oceňuji strohý design, lepší umístění čtečky otisků (ne tak dole kdy už člověk nesrží telefon s jistotou). Za mě v provozu v podstatě bez výhrad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 10. 2023 v 14:22, Ivan Lelák napsal:

S S23 Ultra 512 GB jsem zatím spokojen. Stále platí, že s foťákem se budu ještě dlouho učit a upřímně, trochu mi chybí věci, které jsem měl kdysi tuším u LG, jakože se displej rozsvítí, resp. vypne při zvednutí či položení telefonu (a hned odemkne když mne foťák pozná atd. Ale možná to jen neumím nastavit. Taky ještě trochu tápu v nastavení klávesnice, ale zatím jsem neměl moc času se tomu pověnovat..

Odemykání obličejem jde nastavit. Musíš do Nastaveni  - Zamknout displej. Probuzení při zvednutí je v Nastavení - Rozšířené funkce. - Pohyby a gesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 10. 2023 v 6:17, Vorel napsal:

Odemykání obličejem jde nastavit. Musíš do Nastaveni  - Zamknout displej. Probuzení při zvednutí je v Nastavení - Rozšířené funkce. - Pohyby a gesta.

Díky. Odemykání obličejem mi funguje, resp. proti Huawei P30 Pro spíš nefunguje, ale vím jak to nastavit. Popisoval jsem jen, že bych si představoval abych telefon zvednul, on se probudil a při pohledu na mne se odemkl. Druhou část nastavit umím, probuzení zvednutím už díky Tvé radě taky funguje, díky. Zvednu, rozsvítí se displej, pozná mne ale furt po mne chce "otevřete potáhnutím", nedá se to taky nějak vypnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Díky. Odemykání obličejem mi funguje, resp. proti Huawei P30 Pro spíš nefunguje, ale vím jak to nastavit. Popisoval jsem jen, že bych si představoval abych telefon zvednul, on se probudil a při pohledu na mne se odemkl. Druhou část nastavit umím, probuzení zvednutím už díky Tvé radě taky funguje, díky. Zvednu, rozsvítí se displej, pozná mne ale furt po mne chce "otevřete potáhnutím", nedá se to taky nějak vypnout?

Jo, dá. Musíš vleznout do Biometrika -> Rozpoznávání obličeje a tam vypnout Zůstat na Zam.obr. do potažení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Vorel napsal:

Jo, dá. Musíš vleznout do Biometrika -> Rozpoznávání obličeje a tam vypnout Zůstat na Zam.obr. do potažení.

Skvělé, díky, funguje to!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím borci.... Ježíšek prý chce přinést dceři novej mobil. Viděl bych to okolo 5tis +/-. Já mám predvybrano lehce nad limit:

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 4G 8GB/256GB modrá

Ale vůbec ty trendy teď nesleduju. Sám mám mobil 4 roky starej a za pár šupů. 

Uvítám každý tip. Dceři bude 12, teď nastoupila na gympl a ve třídě nejvíce frčí jabka. To jsem ji rovnou řekl, ať na to zapomene. Podmínkou je v rámci ceny hlavně dobrý foťák, za tím si stojí. Teď má nějakej obyč Honor a fotky opravdu slabota. Tak díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, geometr napsal:

Podobná volba - trochu menší, lehčí, nepřeplácaná nadstavba: https://www.alza.cz/motorola-moto-g72-8gb?dq=7870045

Mám černej (jen 128 GB) a jsem spokojenej. Foťák nedokážu posoudit, ale řekl bych, že v týhle cenový asi moc rozdíly nebudou.

Díky za tip...jsem ani nevěděl, že Motorola pořád žije....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se tady zeptat na jeden problém, který mi začal včera? Prohlížeč SEZNAM mi začal blokovat otevírání článku na něm. Objeví se jakási aktualizace souhlasu s personalizací a když ji odmitnu, otevřu článek a opět ho zablokuje, dal jsem zvolil si, zatrhl něco, jiné odmitnul a jsem na tom stejně, nakonec to odsouhlasil a nic. Můžete mi poradit ? 

Pokud to tu nemá co dělat, tak to přesuňte, ale i tak prosím o radu. Roman Screenshot_20231110_185923_Chrome.thumb.jpg.0084c44a3d53dc780b2f439ef2586e9b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, revue gt napsal:

Můžu se tady zeptat na jeden problém, který mi začal včera? Prohlížeč SEZNAM mi začal blokovat otevírání článku na něm. Objeví se jakási aktualizace souhlasu s personalizací a když ji odmitnu, otevřu článek a opět ho zablokuje, dal jsem zvolil si, zatrhl něco, jiné odmitnul a jsem na tom stejně, nakonec to odsouhlasil a nic. Můžete mi poradit ? 

Pokud to tu nemá co dělat, tak to přesuňte, ale i tak prosím o radu. Roman Screenshot_20231110_185923_Chrome.thumb.jpg.0084c44a3d53dc780b2f439ef2586e9b.jpg

zkoušel jsi se přihlásit přes seznam účet?...mám za to, že po přihlášení to dá pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...