Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Je to tak trochu na dva tábory a každý najde auto. Moje Octa z roku 06 co jdem kupoval jako novou má teď pár set tisíc km, 2.0tdi (dez common railu), intervaly oleje co 30 tisíc, olej žere stále od novoty půl litru na 10 tisíc km a stále jezdí bez problémů, už jsem to tu psal.

 

Nicméně závěr nutně musí být takový že častější výměna neuškodí. Plus je třeba vzít v úvahu provozní podmínky, dlouhé štreky do němec a zpět je fakt jiná káva než 8 km do práce a o víkendu 100 km na chajdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně sem takovej motor neviděl, ale tahle Fabije najela údajně přes milión s výměnou oleje po 30 tis. km... http://auto.idnes.cz/skoda-fabia-milion-a-ctvrt-kilometru-d78-/auto_ojetiny.aspx?c=A170321_105600_automoto_fdv

 

Včil mudruj...

JJ, četl jsem to. Ale musíš to brát tak, že jezdila ve značně atypickém režimu dlouhé trasy, zcela se vymykající režimu většiny majitelů fábií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauvec, mám dotaz na majitele Lexusu, pokud se tady nějací nacházejí (předpokládám, že jo, když sou tady samí fajnšmekři ).

Kam jezdíte na pozarucni servisy? Pořád do autorizaku nebo máte nějakej jinej overenej a spolehlivej servis, ideálně Brno a okolí? Zvazuju přesun z C&K do idauto, ale možná se najde ještě něco lepsiho.

 

Dikec za tipy

 

Odesláno z mého SHIELD Tablet K1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to, co se tu ze zkušenosti snažíme rozporovat, jinak katalogově to tak samozřejmě je. Viděl jsi někdy motor po třech výměnách oleje po doporučených 30 tisících km? Já asi dva, v dezolátním stavu. Ty ostatní už měli polámané kliky...

Motor jsem neviděl, ale čtu o tom dost a osobně měním ve sve octavii po 15 tis.km. Motor je srdce auta. Do hospody nechodím tak dopřeju autu na Passatu mám 310tis.km a jede super. Takže za mě max 15 tisic.km. Nebo 1 rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tmoris: Přístup a informace prodejce mě velmi mile překvapuje a dřívější výměnu oleje u nového motoru bych doporučil i bez toho. A dál jak píšou kolegové, na dlouhé (byť manuálem doporučené) intervaly se vy... LL olej s výměnou po 30tis.km ano, ale jen v případě, že je auto najede za pár měsíců na dlouhých štrekách, pak to má smysl. Jenže kdo tak jezdí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zatim jen menim desticky, pneu, oleje a filtry. Navic podle zahranicnich diskusnich for by nas s Lexusem snad zadnej servis ani nemel cekat, ne? :-D

 

 

Cauvec, mám dotaz na majitele Lexusu, pokud se tady nějací nacházejí (předpokládám, že jo, když sou tady samí fajnšmekři ).
Kam jezdíte na pozarucni servisy? Pořád do autorizaku nebo máte nějakej jinej overenej a spolehlivej servis, ideálně Brno a okolí? Zvazuju přesun z C&K do idauto, ale možná se najde ještě něco lepsiho.

Dikec za tipy

Odesláno z mého SHIELD Tablet K1 pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfael: mame nejaky odkaz? Dnes jsem to hledal a nic jsem nenasel. Dekuji

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeme doufam, ze dojde i k nam a jestli bude verze combi. Jinak ta 1,5 ve mne nebudi az tak duveru, ten 2,0 by byl urco lepsi. Uvidime...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky doufám, že udělají to samý co s novým modelem Civic. Pokud by byl i kombík, bylo by hodně o čem uvažovat, jinak by asi zůstal favorit subaru levorg :)

Jen co jsem četl, tak v USA zrušili 6 válec a nahrazen bude právě 4 válcem s turbem, ale recenze ty motory chválí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tato informace je stara 2 roky, muze se neco zmenit, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že v ČR rozhoduje cena, takže prodejnost těchto vozů, a všeobecně japonských je u nás v jednociferných % číslech, poněvadž jsou řádově o desítky % dražší, než evropské automobilky. U nás na to není trh a ještě dlouho nebude. Ne proto, že tu nejsou peníze, ale proto, že... Doplňte si sami, mám klidnou odpočinkovou sobotu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...