Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Nemůžu se v poslední době nabažit potěšení z jízdy na dvou kolech , ráno si vždycky vyberu tu, která nastartuje :-)

Taky bych jezdil, mám tu oranžovou r. v. 1978. Ale je to strašně nespolehlivý, většinou se rozjede, ale když pak někde chvili stojí, mám problém se dostat zpátky. Po každé druhé jízdě čistím karburátor. Asi na to už kašlu, koupím skůtr :-) Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych jezdil, mám tu oranžovou r. v. 1978. Ale je to strašně nespolehlivý, většinou se rozjede, ale když pak někde chvili stojí, mám problém se dostat zpátky. Po každé druhé jízdě čistím karburátor. Asi na to už kašlu, koupím skůtr :-)

pokud pořád musíš čistit karbec tak je potřeba začít u pramene, vyčistit nádrž. Asi by taky nebylo marný dát na hadičku filtr. U takových sezonních strojů často přes zimu rezaví nádrž uvnitř, ano rezaví ikdyž je tam mastný benzin, pak se to uvolní, spláchne a vletí to do karbu. Typicky při přepnutí na rezervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pak se poděl o dojmy, tuhle verzi mondea mám, brzy asi bude čas na změnu a přesně do podobné produkce koncernu se chystám mířit

po 5 týdnech a 6600km v superbu jsem dnes vezl Mondeo do bazaru a celou cestou jsem byl "naměkko"

Podvozek, stabilita i obratnost, zpětná vazba řízení, odezva motoru na plynový pedál, řazení automatu přesně ve správnou chvíli, to vše je ve starém mondeu o dva parníky lepší, přímější, pocitově rychlejší než v novém superbu. Bude se mi po něm stýskat...

Jo a na adresu echt téměř prémiové kvality superbu- u nového auta je od začátku v pytli climatronic, dělá si co chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Mondea do Superba je za mě krok zpět, ale jak jsi psal, nový model tě zklamal. Mě půjčení na jeden den potěšilo, auto mě bavilo, jen podotknu že v automatu. Stejně tak jsem už měl možnost jezdit ve Škodě Kodiaq a mě ten koncern prostě případne celkově nudnej, nemůžu si pomoct :-( Teď v pátek budu mít celý den Mitsubishi Outlander, tak jsem moc zvědavý. Už jsem ho měl půjčeného, ale jenom tak na hodinku a tam toho člověk moc nezjistí...ale oproti Kodiaqu opravdu příjemné zpestření. Tisíc lidí, tisíc chutí a tak to má být... :-)

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci na superb házet hnůj, je to holt auto pro řidiče s jinými prioritami. Asi ideální pro někoho, koho fakt nebaví řízení, a chce se jen dostat pohodlně z A do B. Chápu, většina lidí asi nepatří mezi "autíčkáře"

Co ale nechápu, to je nechutná citlivost na boční vítr. Mondeo jelo po dálnici jako po kolejích, v superbu musím furt drobně korigovat volantem a to prosím nefouká extra silný vítr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky , jsem z nich taky nadšenej, už makám na žlutý bábě, ale jde to ztuha , učím se, učím se , ...... 

To svezení je nádhera , akorát mám vždycky nervy na kolejích ....

 

Takhle na fotce vypadá relativně OK, ale čekají mě všechny možný ložiska a těsnění, výbrus válce atd . 

post-27512-0-55272200-1501614478_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Miroslávek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

pokud pořád musíš čistit karbec tak je potřeba začít u pramene, vyčistit nádrž. Asi by taky nebylo marný dát na hadičku filtr. U takových sezonních strojů často přes zimu rezaví nádrž uvnitř, ano rezaví ikdyž je tam mastný benzin, pak se to uvolní, spláchne a vletí to do karbu. Typicky při přepnutí na rezervu.

Díky za tip, ano bude to nejspíše problém palivové cesty. Chtělo by to udělat generálku. Babetu kupoval jako novou Táta v roce 1978 v Českém Krumlově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...