Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Chlapi, stran těch šroufů - já to fakt negómu. Podle měření jsou oba stejný. A přitom ten novej jde do objímky krásně zašroubovat a ten starej ne. Na starej nejde našroubovat nová matka.

...

 

attachicon.gif1.jpg

 

Já to teda vidím na trapézový závit. I když fi10 je podezřelé, ale zase BF 109...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti nevim, školy nemám a tomuhle houby rozumím, ale trapézový šrouby se používají na posun, tohle bylo na pevno. A ani nijak extra namáhaná součást.

Naprosto s Tebou souhlasím. Ale např. mám doma skoro historickou ruční převodovou vrtačku, na které je pomocná rukojeť přisroubovaná právě trapézovým závitem. Je to cca 8mm a metrickou osmičku tam nedostanu...

post-35231-0-40657200-1501075543_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nakonec možný je všecko. Jenže kupovat závitník na trapézový závit - jestli to vůbec existuje - se mi nechce. Já to prostě potřebuju přimět, aby se ty dvě součástky pokud možno bez větších škod daly sešroubovat. Takže asi opatrně zkusím to co mi radil Karel.zimm - protáhnout ten závit očkem M10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nakonec možný je všecko. Jenže kupovat závitník na trapézový závit - jestli to vůbec existuje - se mi nechce. Já to prostě potřebuju přimět, aby se ty dvě součástky pokud možno bez větších škod daly sešroubovat. Takže asi opatrně zkusím to co mi radil Karel.zimm - protáhnout ten závit očkem M10.

Hele už mě ne..erte....protáhnout ten závit očkem M10. Tvl,  já sem pět dnů chodím co nového a tady se pořád řeší závit...a na dovršení všeho mi ted všude (FB apod) vyskakuje reklama na závitníky . A to jsem manuálně zručnej jako Pat a Mat dohromady   :D. Na co mně by byl závitník ?   :D

Upraveno uživatelem M10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...