Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Teď dělám truhláře. Kamarád má pro mě práci, která je o dost lépe placená, firemní auto a další výhody. Domluvím se jestli mi počká dva měsíce a tady dám normální výpověď, nebudu riskovat nějaké tahanice.

  

 

Palec nahoru, na dobrého zaměstnance si solidní zaměstnanavatel s radostí těch 8 týdnů počká, pokud by nechtěl čekat je to i pro tebe signál že něco není na 100%.

Zkus ještě dohodu se stávajícím zaměstnavatelem že by jsi skončil k poslednímu září. Pokud nebude souhlasit, dej do konce měsíce standardní výpověď.

 

Neviem ako v CR ale na SK je vypovedna doba pre zamestnanca ktory je zamestnany menej ako rok, pri vypovedi zo strany zamestnanca len 1 mesiac. Zo strany zamestnavatela su to 2 mesiace, po 5r dokonca 3 mesiace.

U nás jsou to 2 měsíce z obou stran a na délce PP nezáleží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nynější zaměstnavatel mi nabízí zvýšení platu a pokud dám výpověď, tak dva měsíce výpovědní lhůta. Kamarád na mě nemůže čekat, pracoval bych na stroji, který koupil a potřebuje aby fungoval. Prý uvidíme za týden nebo dva týdny, něco se vymyslí. Díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvas panove, odchazi nam ovladac na ccai ctyri roky stary televizi, asi vymackanej, nebo co ja vim. Jak moc musi clovek kupovat specialne k tomu presnymu modelu? Je to nejaka hloupa Sony.

Normalne mi ho v tv servisu za 200 opravili a prej je jen vymackanej, te v poho. Povidali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kovoobrábění Praha - prosím o tipa na někoho šikovného v Praze případně v okolí.

Potřebuji upravit kulatinku na soustruhu (materiál nemám) na atyp rozměr (závažíčka na moto řídítka) 2 ks.

 

Zkoušel jsem obvolat z inzerce na firmach.cz, ale žádná sláva nebo nemají čas :(

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

mám dotaz na nějakýho koumese skrzeva dopravní náležitost, páč mňe to také zajímá a nikde sem se o tom nic nedočet

 

ato:

 

kolega kterému je více než 65 let a stále řídí autobus = každý rok se podrobuje lékařskému vyšetření (elaborát na dvě stránky, psychotesty atd.) měl běžnou silniční kontrolu s osobním vozem .....ta chtěla vidět jeho způsobilost k řízení osobního auta .... takže na ně kolega vytáhl elaborát, že je schopen řídit bus, ale to jim nestačilo, že prej musí mít elaborát i na osobní auto který nemá ..... dostal tedy symbolickou pokutu a jel dál 

 

přijde mi to úplně postavený na hlavu .... a zajímalo by mňe podle které vyhlášky či zákona nemůže člověk, kterej denně převeze stovky lidí sednout do svého osobního auta aniž by musel ještě navštívit praktického lékaře jenž mu za asi nějakou stokorunu dal razítko i na osobák ....  je to pouze ta naše česká zasraná byrokracie ? nebo to má jiné opodstatnění ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Do posudku lekar uvadi, zdali je ridic zdravotne zpusobily ridit motorova vozidla. Pokud tohle mel u sebe, pak pokutu nechapu...

no ... je to prostá buzerace .... vycházejíc z tohoto .... tzn. můžeš řídit v práci bus, ale na osobák je nutná další prohlídka 

 

stejná píčovina jako když můžeš řídit osumnáctimetrovej autobus, ale nesmíš si za osobák připojit vozejk pokud nemáš správné oprávnění

 

... tak asi vyřešeno 

 

 

Pravidelné lékařské prohlídky

 

§ 87

(1) Pravidelným lékařským prohlídkám je povinen se podrobovat

 

b.)řidič, který řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení motorového vozidla druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvás, vím že tu několik z vás dělá se dřevem - kde si mám koupit (ideálně jako objednat online a nechat dovézt)
dřevěné prkna na terasu (asi modřín, ale jsem už dost zoufalej z toho co se prodává tak možná i exotiku, plast nechci,
zhruba 40m2)?

Z těch hobbymarketů a dřevotrustů a dřevoprodejů mě asi klepne, všude nějaký jakože "problém" máme skladem, aha
tak nemáme skladem, si tady přeberte ty dvoumetrovky, snad z nich něco vyberete . . jo tak, vy potřebujete 40 metrů, no

to je asi tak 150 prken, to my tu pane nemáme . . . jak to myslíte křivý . . . . že nechcete C kvalitu? proč? . . . . 
nedáte do auta, s tam nevleze? . . . . no tak to nemám, ale objednám to, kamión, když bude plnej tak to
dovezou asi tak, moment, nejpozději do konce září to tu je . . . ale odvezete si to sám, my nemáme přepravu
atd. atd. atd :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na stránky pil. Některé pily přímo vyrábějí a prodávají tyto produkty. Já bral na pile Pasák kousek od Tábora, ale to je tobě asi k ničemu. Ale kromě nich to tady v okruhu 50km vyrábějí asi 3 další pily, tak to určitě najdeš i u vás...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simvás, vím že tu několik z vás dělá se dřevem - kde si mám koupit (ideálně jako objednat online a nechat dovézt)

dřevěné prkna na terasu (asi modřín, ale jsem už dost zoufalej z toho co se prodává tak možná i exotiku, plast nechci,

zhruba 40m2)?

Z těch hobbymarketů a dřevotrustů a dřevoprodejů mě asi klepne, všude nějaký jakože "problém" máme skladem, aha

tak nemáme skladem, si tady přeberte ty dvoumetrovky, snad z nich něco vyberete . . jo tak, vy potřebujete 40 metrů, no

to je asi tak 150 prken, to my tu pane nemáme . . . jak to myslíte křivý . . . . že nechcete C kvalitu? proč? . . . . 

nedáte do auta, s tam nevleze? . . . . no tak to nemám, ale objednám to, kamión, když bude plnej tak to

dovezou asi tak, moment, nejpozději do konce září to tu je . . . ale odvezete si to sám, my nemáme přepravu

atd. atd. atd :D

Jestli budeš chtít zavolej mi. Rád Ti kamaráde poradím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...