Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Tak nejdřív izopropylalkohol neměli ani v drogérii ani v barvách lacích. Modelářský obchod vše zachránil ;)

A teď dalekohled - po kůře tím iso-alkoholem se tváří celkem spokojeně.

Šlo to velice snadno. Proti všemu očekávání, stačilo namočit hadr a otřít svinstvo. Žádné drhnutí.

Nejdřív namočit, chvilku počkat a setřít rozpuštěnou "gumu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlezl mi do monitoru brouk a chcípnul, takže mám teď uprostřed neodstranitelný flek asi na dva pixely, dalo by se to vyreklamovat? Záruka mi končí 10. srpna, tak jestli to má vůbec cenu zkoušet, co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz ohledně pracovní smlouvy. Jsem ve firmě, kde jsem měl smlouvu na dobu určitou do 30.6. Po uplynutí této doby jsem chodil dál do práce, s tím že dostanu k podepsání další smlouvu. I jsem se připomínal. Teď po měsíci a půl mi chtějí dát smlouvu na dobu neurčitou, ale já už si našel práci jinou, kam mohu od pondělí nastoupit. Mohu se teď zbalit a jít? Už to ví od včera, že jim smlouvu nepodepíši. Nebo potřebuji od nich něco podepsat. Zápočtový list mi je jasný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za červenec jsem výplatu dostal, zaplacené sociální, zdravotní mám. Ze zákona, pokud dal chodím do práce a dostávám úkoly, tak to mám na dobu neurčitou. Což oni neví a připravují mi smlouvu novou. Nová práce je lépe placená a můžu ji dělat už od pondělí. Tady když někdo odchází, tak dostane dva měsíce výpovědní lhůtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím, že jsi chodit do práce  v červenci a zaměstnavatel tě tam nechal a nevyhodil hned první pracovní den po skončení smlouvy na dobu určitou, tak ti pracovní poměr pokračuje dále. Skončit pracovní poměr okamžitě je možné po dohodě se zaměstnavatelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos tam mesic delal načerno? Jinak muzes se sbalit a jit, pac uz tam v podstate od 1.7. nepracujes

 

To se hluboce mýlíš, kolega gorlo tam pracuje a nyní už na dobu neurčitou, je to zakotveno v zákoně.

 

@gorlo - ano, pokud jsi nadále chodil do práce a zaměstanavatel ti nadále přidělovat práci (a notabene dal výplatu)

v / za období kdy už ti skončila smlouva na dobu určitou, tak se tvůj pracovní poměr stal PP na dobu neurčitou.

 

Nyní máš dvě možnosti - zajít za zaměstnavatelem, informovat ho ať si prostuduje zákoník práce

a to je celé, novou smlouvu podepisovat nemusíš, jedině že by pro tebe byla výhodnější

a pokračuješ dále jako by se nic nestalo, respektive se stal oto že teď máš smlouvu na dobu neurčitou

 

2. - zajdeš za zaměstnavatelem s návrhem dohody o ukončení PP k datu XX.XX:XXXX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě můžeš mít dvě zaměstnání současně, to ti nikdo nebrání.


Otázka je co bude dělat zaměstnavatel č.1 když mu přestaneš chodit do práce.
V první řadě si vzpomene, že vlastně tvůj PP je nyní pokračováním v práci automaticky

prodloužen a to na dobu neurčitou . . . 
pak začne stresovat proč nechodíš do práce . . .
potom ti zavolá že tě bude žalovat o ušlý zisk a náhradu škody . . .


pokračuje to tím kdo má na tyhle sračky nervy . . . 

Nicméně, pokud ty jsi chodil do práce dál jako že pohoda a mezitím si najdu práci jinou, tak na tom jste

oba fifty / fifty co se týká přístupu :) takže na tvém místě:
- domluva za každou cenu pokud chceš odejít, po dobrém, s tím že ano, víme oba že to neproběhlo korektně,
mě další smlouva na dobu určitou nevyhovuje, rozejdeme se smírně k nějakému datu

- nebo to otoč ve svůj prospěch, nabídni že kývneš na novou smlouvu na dobu určitou - ale za vyšší mzdu, pokud
ti práce vyhovuje, tak proč ne

- řešení typu hele šéfe, buď mi na to kývneš nebo "se hodím marod" nepodporuji, ono i šéf může oplácet stejnou
mincí, od kontrol vlastních že jsi zalezlý doma až po kontrol z úřadu, ale třeba i telefon budoucímu zaměstnavateli

s referencemi, které budou negativní . . .

 

 

 

 

edit - o jaký se jedná obor, jen tak pro zajímavost?

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...