Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

A co se tím ve vzduchu kontrolovalo?

 většinou to byly povýbuchové zplodiny což je někdy pěkně zabijáckej koktejl různejch plynů co vzniknou při odstřelu výbušniny. Hlavně v šachtách, aby se ti neotrávili hornici.....

a hlavně se tím před odpalem v šachtě měřil třeba obsah metanu v ovzduší aby jsi neodpálil celou šachtu,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 většinou to byly povýbuchové zplodiny což je někdy pěkně zabijáckej koktejl různejch plynů co vzniknou při odstřelu výbušniny. Hlavně v šachtách, aby se ti neotrávili hornici.....

a hlavně se tím před odpalem v šachtě měřil třeba obsah metanu v ovzduší aby jsi neodpálil celou šachtu,

 

Dík. Něco podobnýho nosíval teda hasič, kterej s náma chodil měřit v chemičce do pásma SNV 1 (stálé nebezpečí výbuchu) koncentraci výbušných látek, páč jsme neměli mašinu na měření v tzv. nejiskřivém provedení. Párkrát se stalo, že jsme museli nádobíčko sbalit a prostor opustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové potřebuji poradit ohledně broušení dřeva. Renovuji si masivní skříně a tak jsem si koupil vibrační brusku a po tom co jsem se s tím sral celý den(měl jsem brusný papír zrnitosti 30, ne 240) jsem udělal malinkou skříňku a aktuálně bych tu skříňku vyhodil, abych nemusel dělat zbytek.

 

Potřebuji něco co rychle ubírá materiál, respektive zbrousí původní nátěr na podklad. Bohužel doma mám jen akučku a tu brusku. Napadlo mě koupit tyto brusné kotouče na akučku, jaké s tímto máte zkušenosti, má to smyl ? Díky za tipy!

 

291285_o_0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co rychle ubírá materiál? To pak ale nebude renovace, ale destrukce skříně. Povrch bude příšernej.

Tohle prostě v takto skromných podmínkách rychle dělat nejde.

I po tý třicítce to musí vypadat hrozivě.

 

U starýho nábytku se původní nátěry odstraňujou louhováním, pročti o tom trochu, jestli bys měl možnost to zvládnout.

Třeba: http://kutilove.eu/jak-na-louhovani-nabytku/

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na velký úběr materiálu lamelový kotouč, ale na velké plochy ne, nedodržíš rovinu a na dřevo regulovat otáčky. Na dřevo nejlíp pásová bruska.

Akuvrtačka má na broušení malé otáčky.

post-344-0-00694600-1507824384.jpg

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem to špatně napsal, nejedná se o starý nábytek, není tam nějaká masivní vrstva barvy nebo tak, ale šlo mi o to, že potřebuji ubrat z materiálu do 1mm (napadl mě elektrický hoblík - pokud je to kravina, tak se omlouvám), kde se dostanu na čisté dřevo, které poté chci naimpregnovat + přebarvit.

 

Dveře od skříně, které jdou odmontovat, tak ty mám domluvené u známeho, kde mi to vezmou velkou bruskou a uberou 1mm materiálu.

 

Pro upřesnění, zde máte 2 fotky, ta jedna je před broušení a ta druhá je po.

 

22450561_10203873457954328_957400260_o.j
22473313_10203873458314337_2043916884_o.
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....tak abych tady dopsal svojí story s energetickou kanceláří, když už jsem se tady na to psal...

Tak skončili jsme u toho, že vyhrála jakási firma Lama energy. Pár dní na to mě volala paní a prý jak platím dosavadnímu dodavateli měsíční zálohy. Já na to, že trvalým příkazem. Tak prej mi řekněte číslo účtu. Já, že to z hlavy nevím, ať zavolá jindy. Poznamenala si tedy druhý den. Já chytrá hlava sednul ke Googlu a vyhledal si Lamu, páč jsem to slyšel poprvé. No a moc pozitivního sem nenašel. No nic, počkám do zítra...řekl jsem si...až mi paní zavolá a řeknu jí ,že končím s nima. No a nikdo nevolal.

Tak jsem po pár dnech zavolal sám a řekl jim, jak se věci mají...že mi kurýr co u mě byl odnesl smlouvu s Čezem a poslední vyúčto a ještě mi to nevrátili. Paní to zarazilo a že prověří a napraví. Tak jsem jí rovnou sdělil, že nechci žádnou Lamu a zůstanu u čezu. Ona prá že tedy jo, ale musím zaplatit pokutu (cenu jsem si pak našel na netu 2,5 - 5k) za porušení smluvních podmínek, co jsem podepsal kurýrovi. Já říkám, že končím a že jsem nic nepodepsal, že podepisovala moje žena. Říkám, že smlouva nebo co to bylo je neplatná, protože odběrné místo je psané na mě.

Paní se razila a že to musí prošetřit a že se ozve. Jasně, že sem musel volat zase já. Ptám se, mluvila jste s kurýrem? Paní že jo a že prej to bylo tak, že u nás zazvonil, otevřela moje žena a řekla mu, že mám zlomenou nohu a pak mi donesla podepsat smlouvu a vrátila se. Tak sem se jí vysmál a říkám, ať mi dá číslo na toho vola, že mu pěkně připomenu jak to bylo. Byl jsem v práci a tomu blbovi jsem to říkal do telefonu, že je doma jen žena. Paní, že mě číslo nedá ani nahodou. Tak já říkám, ok..já ho mám ještě v mobilu a zavolám mu. Ještě jsem jí připoměl, že jsem volal i na ČeZ, aby mě dali vědět, kdyby se kdokoliv bez mé účasti snažil něco měnit. Paní nasraně, že ať dělám co chci...a že je to tvrzení proti tvrzení a hotovo. Konec hovoru.

Za pár minut zase telefon, že prej mam poslal ověřenou kopii svého podpisu a že to porovnají a na základě toho smlouvu stornujou. Já říkám, že jim nic posílat nebudu, že to je tak jak říkám a kurýra jsem v životě neviděl. Paní, že to jinak nejde..tak říkám ok, jak chcete. Konec hovoru.

Pak jsem se zamyslel a říkám, ty vole, ty jim pošleš ověřenej podpis a oni to použijou k tý smlouvě... no a dřív, než jsem jim stačil znovu zavolat, tak telefon a paní jak milius říká: Dobrá, tak mi vám to teda stornujeme, vratíme vám dokumenty a ještě pošlem oznámení písemné o stornu smlouvy. Díky, hezký den....

 

No a tak teď budu čekat na lejstra a už je nechci ani slyšet. Byla to dobrá škola. Kdyby to nepodepsala manželka, tak jsem v řiti. 

 

Jo a jedná se o společnost Energetická kancelář Opava...

 

děkuji za pozornost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noha srůstá naprosto skvěle :-D jo, pak si člověk jen řekne: chudáci lidi. Třeba důchodci, který nemají přístup k netu a nezjistí si podrobnosti a už v tom lítaj. 

 

třeba tady jedno z jejich čísel https://www.muzutozvednout.cz/telefonni-cislo/552319959  mě volali tady odsud 

+420552319955 nebo odsud https://www.muzutozvednout.cz/telefonni-cislo/552319977

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz, dnes jsem zakoupil komodu do obýváku...původní cena 6300kč, dnes měl obchod 13%slevy, tak cena měla být 5200kč, ale na interntovém obchodě udělali chybu a místo snížené ceny, tam daly nákupní cenu pouze tu slevu, takže komoda stála 850kč. Za tyto peníze jsem jí koupil. Musí mi jí za tu cenu prodat nebo ne? Samozřejmě to po nich nechci a zaplatím adekvátní cenu, jen mě to zajímá, jak to má být....jestli máte někdo zkušenost 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové potřebuji poradit ohledně broušení dřeva. Renovuji si masivní skříně a tak jsem si koupil vibrační brusku a po tom co jsem se s tím sral celý den(měl jsem brusný papír zrnitosti 30, ne 240) jsem udělal malinkou skříňku a aktuálně bych tu skříňku vyhodil, abych nemusel dělat zbytek.

 

Potřebuji něco co rychle ubírá materiál, respektive zbrousí původní nátěr na podklad. Bohužel doma mám jen akučku a tu brusku. Napadlo mě koupit tyto brusné kotouče na akučku, jaké s tímto máte zkušenosti, má to smyl ? Díky za tipy!

 

291285_o_0.jpg

Dej to vylouhovat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli s tím sem nebo do právnického okénka ale zkusím to, na fb mi v pátek v poledne přišla od uživatele Kateřina asistentka exekutora zpráva následujícího znění

 

"Dobrý den pane H....., ozvěte se mi ohledně řešení vaší exekuce. na telefon 773 903 480 děkuji Exekutorský úřad Přerov"

 

Na uvedeném čísle to už nikdo nebral, na stránkách onoho úřadu jsem toto číslo ani žádnou kateřinu nenašel, tak jsem jim napsal mail s dotazem o co jde, nějaká reakce se dá čekat nejdřív v pondělí. Pikantní na tom je, že jsem v Přerově snad nikdy nebyl, nikdy jsem si od nikoho nepůjčil žádné peníze, nepodnikal jsem ani nepodnikám tudíž dluhy s této činnosti mít jaksi nemůžu, zboží koupené na internetu platím buď na dobírku nebo kartou předem, a i ty dvě pokuty za život jsem zaplatil revizorovi na místě. Dál je mi divný, pokud by na mě byla exekuce, proč by to řešili takto přes fb a ne nějakou normální cestou, doporučený dopis s výzvou k zaplacení čehokoli jsem nedostal, mail taky ne a v datové schránce taky nic. Dle výpisu centrální evidence exekucí jsem taky čistej a po prohnání uvedeného telefonu googlem na mě vyjelo toto https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/420773903480

Na druhé straně ani mně nikdo nic nedluží a po nikom jsem žádnou pohledávku nevymáhal. Je mi jasný že teď nemůžu udělat nic jinýho než zkontaktovat ten úřad, resp. už jsem to udělal, takže počkat na jejich vyjádření do pondělí ale mám z toho docela nahnáno, tak mně zajímá jestli nemáte někdo obdobné zkušenosti 

 

Díky Honza 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...