Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Je to fejk, buď v klidu. Neřeší to přes FB a už vůbec ne aby ty jsi volal někam, pokud vím tak ex. Přerov má svoje call centrum.

 

Edit. ano má, a na pevnou linku. Oficiální oslovení přes fb bez spisové značky z profilu který je bez jakýchkoliv detailů? :) Hraj to s tou pipenou dál, jsem zvědavý jak na to takovej spamer jde. Jako jen jí odepiš že o ničem nevíš ať ti pošle spisovou značku. Nic víc.

 

Edit 2., kdyby čistě náhodou ti poslala spis. značku tak mi napiš sz, ověřím ti to.

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jako jen jí odepiš že o ničem nevíš ať ti pošle spisovou značku. Nic víc.

 

 

Tak jsem udělal a dnes mi ze stejné stránky přišla zpráva, že se spletla a jde o exekuci pana P.... H...., má stejné příjmení jako já a bydlí ve stejném městě (to vím, kdysi se mnou chodil do školy, je o pár let mladší a příbuzní nejsme). Z oficiálního mailu ex. úřadu Přerov, kam jsem posílal dotaz nepřišlo nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně zajímavé tohle, že by z ex. úř. unikaly data a někdo se to snažil zpeněžit? Oficiální cesta a profil to rozhodně není. Hm, občas tam s někým něco řeším tak pokud je to netrkne samotné tak jim to nadhodím pro info.

Dovedu si představit že když má někdo v ruce spis tak nezkušeného majetného dlužníka dokáže vynervit tak že mu třeba cukne a levně prodá byt, auto atd., když to za něj "někdo" vyřeší . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nevíte někdo - tchán bude kupovat pozemek kolem svý garáže, příjezdovou cestu a pár desítek metrů vedle (od státu). Na tom pozemku stojí načerno zbudovaná garáž. Je to spíš nějakej plechovej domeček, předpokládejme že stavební povolení nebo tak něco nebylo potřeba. Tu garáž chtěl tchán odkoupit, ale majitel si za ni řekl nesmysl. Jak teda dál? Musí to zbourat, nebo to najednou bude tchána, nebo..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@americkej

vaha se kupuje kvuli vazeni...

 

na druhou stranu, pokud tomu nekdo veri/chce verit/ ma pocit, ze mu to pomuze kdyz je nemocny, tak ma moznost volby

kvalita vysledku je zhruba 0

presnost tehle mereni zavani samanstvim

tolerance tehle mereni prakticky neexistuje

procpak asi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nevíte někdo - tchán bude kupovat pozemek kolem svý garáže, příjezdovou cestu a pár desítek metrů vedle (od státu). Na tom pozemku stojí načerno zbudovaná garáž. Je to spíš nějakej plechovej domeček, předpokládejme že stavební povolení nebo tak něco nebylo potřeba. Tu garáž chtěl tchán odkoupit, ale majitel si za ni řekl nesmysl. Jak teda dál? Musí to zbourat, nebo to najednou bude tchána, nebo..?

Tchána to nebude, ale pozemek jeho bude, takže s majitelem boudy uzavře smlouvu o pronájmu pozemku nebo ho vyzve aby to odstranil. Teď si může zkusmo říct o nesmysl on :)

Prakticky to ale bude tak, že se mu majitel boudy vysměje a záleží na tom, jestli bude tchánovi stát za to se kvůli tomu soudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem právník, ale dlouholetého záboru i přístupové cesty se může týkat institut "vydržení" (pro vlastníka podobná nepříjemnost jako věcné břemeno) - ale na druhou stranu, jestli jde jen o "movitý" plechový přístřešek, tak po přepisu pozemku by to asi fakt stálo za objednání jeřábu a pokus o (jaká škoda že neúspěšný!) přesun toho šrotu "na obecní"...   :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nějak nechápu v čem by měl být problém, když majitel boudy nemá jakoukoliv formu oprávnění, že ji tam může mít.

To bych si mohl postavit boudu komukoliv na zahradě a chtít pak po majiteli tučný výpalný? To je přece nesmysl. Stejně jako se doprošovat někoho třetího, ať mi s tím něco udělá. Prostě pozemek je teď můj, svůj majetek si do toho a toho dne odnes kam chceš.

Nebo mi něco uniká?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nějak nechápu v čem by měl být problém, když majitel boudy nemá jakoukoliv formu oprávnění, že ji tam může mít.

To bych si mohl postavit boudu komukoliv na zahradě a chtít pak po majiteli tučný výpalný? To je přece nesmysl. Stejně jako se doprošovat někoho třetího, ať mi s tím něco udělá. Prostě pozemek je teď můj, svůj majetek si do toho a toho dne odnes kam chceš.

Nebo mi něco uniká?

Bohužel uniká. Je to trochu podobné jako tvůj pozemek a jakákoli cesta ( nemluvím komunikace )- stačí vyšlapaná pěšina z minulosti a vlastnictví pozemku pod ní je ti bez domluvy k ničemu. Taky nemáš žádné oprávnění v ruce. 

 

Samozřejmě pokud nenastane varianta buldozer, drát přes cestu a pod.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...