Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Vážení přátelé, PROSÍM neumí tady někdo pracovat s typo programem LYX? Potřeboval bych poradit ohledně formátování textu. Přečetl jsem návody z ČVUT i videa na YouTube jsem viděl, a zatím nade mnou Lyx vyhrává 3:0. Snažím se vysázet svůj první dokument.

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mozes byt konkretnejsi? Co presne sa nedari? Ja teda neni som na lyx nejaky expert, ale co som potreboval, som vzdy nejak uplacal.... zakladom uspechu je vzdy vhodna sablona, ktora funguje este predtym nez ju clovek zacne prznit obsahom... do nej potom uz len ako opica napcham obsah a vacsinou sa toho moc nepokazi.

Edit: este taka jedna obecna rada... ak mas nejaku sablonu pre prosty latex a snazis sa ulahcit si pracu jej importom do lyx tak to je cesta do pekla a rovno sa na to vyprdni a pouzi nejaky editor pre latex.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, cali napsal:

A mozes byt konkretnejsi? Co presne sa nedari? Ja teda neni som na lyx nejaky expert, ale co som potreboval, som vzdy nejak uplacal.... zakladom uspechu je vzdy vhodna sablona, ktora funguje este predtym nez ju clovek zacne prznit obsahom... do nej potom uz len ako opica napcham obsah a vacsinou sa toho moc nepokazi.

Edit: este taka jedna obecna rada... ak mas nejaku sablonu pre prosty latex a snazis sa ulahcit si pracu jej importom do lyx tak to je cesta do pekla a rovno sa na to vyprdni a pouzi nejaky editor pre latex.

Ne, nepoužívám žádnou šablonu. Jde mi o to, že na některé stránce mám nadpis resp. sekci a pod ním je text. Jenže ten text je třeba 20 řádků pod ním. Přijde mi, že, když detekuje na stránce málo textu, tak se snaží ji vertikálně rozprostřít.

V Lyxu používám Article. standard class

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud víš který to je v rozvaděči a není to na nem napsané tak mají standardizované barvy, buď tu páčku nebo je tam barevné kolečko. 16A jsou šedý, 10A červený atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zasade mozno zapojit cokolvek kamkolvek. :)

2,5 staci na zasuvku a mozno ho istit az 16A.... a ked si vedla odbocis so svetlom tak Ti asi nikto hlavu neurve.

Zistit ktory istic to je nebude tazke, nieco tam zapoj a vypinaj istice a ked to prestane ist tak to je on. Pokial ide o to co tam  pojde pouzivat, tak pouzivat sa bude dat cokolvek co utiahne aj ina zasuvka,... najhorsie su velke jednofazove motory pila kosacka apod.... v najhorsom bude ten istic vypadavat. A uplne v najhorsom zacne horsie zapalovat trafozvaracka z Lidlu, ak bude ten kabel fakt dlhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je 16A jistič, takže ve spojení s kabelem 3x 2,5 je to zcela v pořádku a připraveno jako zásuvkový okruh. 

Úplně v pohodě to využiješ na to, co zamyšlíš. Zásuvky tam můžeš mít klidně dvě nebo tři.

To světlo tam nutně potřebuješ? Nechceš to vyřešit například takovým tím stavebním reflektorem, přenosným? Zapojíš si ho tam do zásuvky a posvítíš si kam potřebuješ při tom zařezávání apod., posvítíš si tam pod sekačku, nebo před zahradním domkem za podzimního šera. Náklady stejný, variabilita větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Gustaf napsal:

Na 230v toho stejně moc nezapojim. Jde mi spíše o to, kdybych tam potřeboval něco zaříznout, vyvrtat atp, tak aby to bylo kam soupnout... žádnej velkej provoz to nebude. 

Pri max. zatazeni moze zalezat na dlzke a chladeni toho kabla. t.j. ak je v betone, je chladeny dobre, ak je v chranicke, zle. Ak sa ale bavime o 15m tak niet co riesit a je to ok, kludne si tam pichni par zasuviek aj svetlo. Zasuviek v principe aj viac, zalezi len na zatazi v case. Ak je to 100m, tak to uz asi OK nieje, treba kuk do tabuliek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Tom4 napsal:

To je 16A jistič, takže ve spojení s kabelem 3x 2,5 je to zcela v pořádku a připraveno jako zásuvkový okruh. 

Úplně v pohodě to využiješ na to, co zamyšlíš. Zásuvky tam můžeš mít klidně dvě nebo tři.

To světlo tam nutně potřebuješ? Nechceš to vyřešit například takovým tím stavebním reflektorem, přenosným? Zapojíš si ho tam do zásuvky a posvítíš si kam potřebuješ při tom zařezávání apod., posvítíš si tam pod sekačku, nebo před zahradním domkem za podzimního šera. Náklady stejný, variabilita větší.

@Tom4 @eskimak díky hoši. Délka kabelu je 10m max. V plánu jsou 2 zásuvky a jedno světlo + vypínač. Tak to jsem rád, že to můžu hodit na jedny dráty. Světlo chci určitě napevno ke stropu. Nějakou led zářivku.

V případě potřeby bych to stavební mobilní mohl použít ješte k tomu.

Tak ještě jednou díky ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...