Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Lekl jsem se předpovědi počasí a otrhal zbytek nezralých plodů /kyblík/. Asi nejplodnější byli moji kříženci, co dávám do chu-nan /3/4 kyblíku/. Teď to jen postupně zpracovat, co půjde nechám doma dozrát. 4 kytky jsem přenesl do bytu - Sibiřské domácí, 7POT Brown a 2 Cheiro Roxa.

Nebránil bych se tomu, kdyby Kamil nějakou kytku odvezl a zajistil jí další život v bytě.

Celkem to hodnotím jak lepší průměr, ale vzhledem k tomu, že jsem moc nehnojil, tak to odpovídá. Ta vedra si taky vybrala svou daň - stres z horka. Ale zásob mám kvanta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Je čas podat report. Mám vyseto "jen" 24 druhů chilli, většina je už vyklíčená a přepikýrovaná v pařníčcích. Zase jsem se neposlechl a nezúžil výběr :-(. Objev loňského roku /pro mně/ se jmenuje Bahmanian Goat - při prvním ochutnání intenzivní chuť manga, sladké ... potom dost ostrý pal, ale ten docela rychle odeznívá, plody oranžové i sušené je lahůdka. Chutnalo to i vodnímu hryzci, který ze 4 vysazených rostlin 2 podhlodal. Ostatní kytky ignoroval.

Kytky doma plodí jako divé, ujíst se to nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já po roce samotestování na sobě,  se odhodlal a zkusil mash z karoliny.  Firma chili doktor.  Ovšem poznal jsem, že cesta na Olymp bude ještě dlouhá.  Flaška mlíka to uklidnila.

Fandím všem co to pěstujou.  Já jsem hrdý konzument.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se na ty karolíny vyprdnul. Jíst se to nedá, kytky sice krásné, ale to je tak všechno. Letos jsem napíchal do pařníčku od Serrana po Bishops crown méně pálivé chilli, které je schopna se mnou konzumovat i rodina. Pyré z jabanera z lonska v lednici straší pořád a já ho sám espořádám. Apropos. Vezmi habanero, nakrajej, poradne prosol, ponech mesic v chladu. pridej vinn ocet, trtinovy cukr, propasiruj a mas teukute haba intenzivni chuti. Nicim neovlivnena chut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Přátelé, vše je přesázeno /některé druhy přesadím ještě jednou do větších/. Zase toho mám fůru. Abych jen nepsal, tak jsem něco málo taky sklidil a vyfotil - Moruga Peach, 2x 7POT Brown, SRTSL a Bhutlah. Silně plodí i Sibiřské domácí. Ale hlavně, jak svítí slunce, tak všechny kytky začaly kvést, nasazovat plody a hlavně krásně v bytě voní :-)

post-277-0-60173400-1582546957_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...