Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

Hoši, chcete a můžu vám sem občas hodit affiliate link na nějaké výprodeje niche? Nevím, jestli to není proti pravidlům A jestli vůbec chcete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 5 minutami, Laika napsal:

Hoši, chcete a můžu vám sem občas hodit affiliate link na nějaké výprodeje niche? Nevím, jestli to není proti pravidlům A jestli vůbec chcete...

Hlavně si přečti, co ti napsal o Tvém reklamním podpisu @Tikal, zafunguj, a pak se ptej na cokoli dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bert napsal:

Hlavně si přečti, co ti napsal o Tvém reklamním podpisu @Tikal, zafunguj, a pak se ptej na cokoli dalšího.

Dostal odpověď, takže nerozumím "zafunguj"... ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Laika napsal:

Hoši, chcete a můžu vám sem občas hodit affiliate link na nějaké výprodeje niche? Nevím, jestli to není proti pravidlům A jestli vůbec chcete...

Laiko, v době, kdy jsi psala tento příspěvek, který cituji, jsi již měla od Tikala SZ. Považoval bych za slušnost z Tvé strany nejdříve vyřídit korespondeci s moderátorem, a teprve poté psát nějaké dotazy, co můžeš a nemůžeš. Mimochodem: a jak sis asi myslela, že se o Tvém dotazu moderátoři dozví? Co takhle příště odkaz na jméno moderátora? Oslovení HOŠI není příliš adresné .... Atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bert napsal:

Laiko, v době, kdy jsi psala tento příspěvek, který cituji, jsi již měla od Tikala SZ. Považoval bych za slušnost z Tvé strany nejdříve vyřídit korespondeci s moderátorem, a teprve poté psát nějaké dotazy, co můžeš a nemůžeš. Mimochodem: a jak sis asi myslela, že se o Tvém dotazu moderátoři dozví? Co takhle příště odkaz na jméno moderátora? Oslovení HOŠI není příliš adresné .... Atd.

To neměla. V době, kdy jsi to psal, měl už Tikal ode mně odpověď na první zprávu (on psal před 7 hodinami, já jsem odpověděla před 6) a pak jsem napsala svůj post - před 4 hodinami a 1 minutou. A když jsem sem přišla podruhé, odpověděla jsem Tikalovi na druhou zprávu (on psal před 4 hodinami bez 1 minuty, já jsem mu odpověděla před 1 hodinou), smazala jsem si podpis jak chtěl, a pak jsem odpověděla tobě na zprávu, kterou jsi ty psal před 4 hodinami a já jsem ti odpověděla před 1 hodinou. Upřednostnila jsem tedy odpověď Tikalovi na zprávu před odpovědí tobě v diskusi, tak jak po mně požaduješ. Je to tak OK? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v Ingredients a ověřil si, že udělat originální letní vůni je daleko těžší, než udělat super parfém na podzim a zimu. Nechal jsem si předvádět dle výběru prodavače (Pavel), nevybral jsem nic.

Měli zrovna Blue Moon od Kiliana, na který mám takový rozpolcený názor, na jedné straně lehký, mořský se štiplavým zázvorovým koncem, na druhou stranu možná až moc syntetický (calone, ambroxan). Ta barva osvěžovače do záchodu mu zrovna body nepřidává. Vzhledem k tomu, že je to limitka, nemají vzorky a tudíž ho víc nevyzkouším, abych si ujasnil, jestli jo, nebo ne.

Zaujala mě i 724 od MFK, krásně lehounká a svěží, bohužel pro mě až moc květinová a ne unisex. Řada Aqua od MFK, na kterou jsem s lehkýma vůněma spoléhal, mě zklamala úplně.

A tak dále, výsledek 0.

Jakou vůni na léto byste mi doporučili? Nemusí to být niche, třeba i designer, pokud to bude jejich top kolekce (Privée/Exlusifs/...).

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vracím zpět s tím jak jsem dopadl a ještě jednou díky za tipy @KFL a @galos. Nakonec jsem vsadil jak na klasiku, ale pro mě něco nového, tak niche sadu.

Při hledání jsem narazil na hodnocení a žebříčky na parfumo.com a z klasiky jsem díky tomu sáhl po Dior Homme Intense, který je na druhém místě za Laytonem. Ten jsem vůbec neznal, ale všiml si, že o něm tu byla nedávno řeč a pro mě zatím mimo budget, který chci dát za parfém. Původně jsem si šel pro ten Channel Pour Monsieur, ale tam kde jsem chtěl nakupovat ho stihli vyprodat...

Z niche segmentu jsem sáhl po sadě Seven Facets od N.C.P. Olfactives, kterou jsem tady zatím nenašel, že by někdo zmiňoval. Hodnocení to na parfumo má minimum, ale líbilo se mi, že se jedná o unisex sadu, která jde prakticky po základních kategoriích, takže jsem si říkal, že mi to na startu pomůže líp zjistit, co mi vlastně sedí a může je zkusit i žena.

Zatím jsem to zvládl jen "základně" očuchat - nastříkal jsem si asi 3 vzorky na kůži na různý místa na ruce a sleduju, jak se to rozvíjí a zatím je to sakra zajímavý, bohužel neumím vůně moc popisovat, tak se budete muset víc spolehnout na to, co je v popisu. Něco zkusily i holky doma, takže jsem měl šanci cítit +- všechno.

101 zkusila žena a hned po navonění krásně citrusová vůně, řekl bych limetka, mandarinka a něco navíc, co je mi povědomý, ale nedokázal jsem to identifikovat, připomínalo mi to asi nějakou kytku u moře (možná opravdu ta fialka, když koukám na složení)

Hodně mě baví 401 a 501, bohužel si nepamatuju, která ruka je která, takže raději bez detailů :D

601 je po rozvinutí taková kořeněno dřevitá, jako bych v tom cítil ženšen (připomnělo mi to krabici s bylinkama právě typu ženšen, damiána, různý kořeny a kůry)

701 zkusila dcera a začátek hodně intenzivní, až moc, ale po chvíli to bylo čistý kadidlo, fakt vyvoněnej kostel uprostřed mše, nevím jak moc to pokračovalo, ale určitě zkusím, jen nevím na jakou příležitost :D

Vlastně se musím přiznat, že mě to začalo dost bavit a těším se, co z toho vyleze, porovnávám to s tím Diorem a ten je proti těm vůním .... prostě jinej, přijde mi komplikovanější, jako by tam všeho bylo víc, ale zároveň se to slívá dohromady. Trochu jako s jídlem, porovnávat tradiční francouzskou kuchyni a moderní fusion lehkýho středomoří a japonska

Sada obsahuje

  • 101 Clementine Violet Flower - Citrusový
  • 201 Apple & Driftwood - Ovocný
  • 301 Jasmine & Sandalwood - Květinový
  • 401 Lavender & Juniper - Fougerový
  • 501 Iris & Vanilla - Chyprový
  • 601 Amber & Gaiacwood - Dřevitý
  • 701 Leather & Vetiver - Orientální

Ženě jsem vzal její oblíbený květinový Chloé a vzorek Hypnotic poison od Diora, ale ten vypadá, že u ní moc nezaboduje.

 

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som zvedavý, čo Muffikovi poradíte. U letných vôní je zásadným problémom výdrž a u citrusových vôní veľmi tenká hranica mezi super a twl to je osviežovač na záchod...

Ja som skončil u LV Imagination, ktorý považujem za najlepší parfém na leto. Mám ale jeden z prvých batchov a pretože som toho mal "plnú kabelku", tak som ho moc nepoužil. Na fórach čítam, že novšie batche už nie sú tak dobré, refilly tiež nie sú tak dobré... Sám neviem, či už to je choroba ľudí, čo sa o parfémy zaujímajú, hľadať vo všetkom to zlé, alebo je to pravda. Toto si ale značky spôsobili samy, nepriznávaním reformulácií, či už na základe cash-grabu alebo zákazu používania niektorých zložiek. Uvidím až ho nechám doplniť.

Na tento rok som k nemu kúpil Cologne Cédrat od Matiere Premiere. Vôňa je super, ale výdrž skutočná katastrofa. Musím na definitívu počkať, až vonku začnú letné teploty, ale zatiaľ je to fakt zlé. Kúpiť si ho ako prvý parfém od tejto značky a zaplatiť za neho plnú cenu, bol by som veľmi nespokojný zákazník.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Muffik napsal:

Byl jsem v Ingredients a ověřil si, že udělat originální letní vůni je daleko těžší, než udělat super parfém na podzim a zimu. Nechal jsem si předvádět dle výběru prodavače (Pavel), nevybral jsem nic.

Měli zrovna Blue Moon od Kiliana, na který mám takový rozpolcený názor, na jedné straně lehký, mořský se štiplavým zázvorovým koncem, na druhou stranu možná až moc syntetický (calone, ambroxan). Ta barva osvěžovače do záchodu mu zrovna body nepřidává. Vzhledem k tomu, že je to limitka, nemají vzorky a tudíž ho víc nevyzkouším, abych si ujasnil, jestli jo, nebo ne.

Zaujala mě i 724 od MFK, krásně lehounká a svěží, bohužel pro mě až moc květinová a ne unisex. Řada Aqua od MFK, na kterou jsem s lehkýma vůněma spoléhal, mě zklamala úplně.

A tak dále, výsledek 0.

Jakou vůni na léto byste mi doporučili? Nemusí to být niche, třeba i designer, pokud to bude jejich top kolekce (Privée/Exlusifs/...).

Za mňa na leto z niche Tom Ford Mandarino di Amalfi, By Kilian Kologne, Shield of protection s tých lacnejších Aramis West for him, prípadne Tuscany per uomo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 hours ago, Muffik said:

Jakou vůni na léto byste mi doporučili? Nemusí to být niche, třeba i designer, pokud to bude jejich top kolekce (Privée/Exlusifs/...).

Kilian - Sacred wood nebo Bamboo harmony

Diptyque - Eau de Minthe (nebo tak nějak), Philosykos a pak "vietnamský" duo Tam dao a Do Son

Byredo - Los Santos, Eyes closed

LeLabo - Patchouli 33

Crivelli - Papyrus Moleculaire, Citrus Batikanga nebo Santal Vulcanique

MFK - Amyris homme nebo Baccarat (BC jsem nosil celoročně dlouhý 3 roky a úplná pohoda)

F. Malle - Vetiver Extraordinaire (moc nevydrží) nebo L'Eau d'Hivre (strašně jemná a fajn záležitost)

Kintsugi - Luna, Santal a Phoenix

 

Všechny výše uvedený buď mám doma anebo je mám vyzkoušený :D. Ale samozřejmě, tisíc lidí, tisíc chutí.

edit: doplnění

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, KFL napsal:

Malle - Vetiver Extraordinaire (moc nevydrží)

No ja mam vzorku, skúsil som to 3x (vždy o dva streky viac) a za polhodinu som necítil nič.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Muffik Ganymede? 😀

Nižší kategorie, ale moje "originální" letní vůně: Etat Libre Someone Like You (máta), Acqua di Parma Fico di Amalfi (fíky), Guerlain L'Homme Ideal EdP (třešně),  Guerlain Homme (mojito). Taky třeba Hermes toho má mraky...

Škoda, že Gypsy Water má tak mizernou výdrž. To by byla moje signature.

Plus Creed Virgin Island Water. Kdyby ty Creedy nebyly tak předražené...

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, zkuste ten nový Hermés 24 Herbes Cosi... no prostě ten zelený, pro mě zase jednou něco povedeného v mainstreamu. Krásná "crispy" jemně kořeněná vůně, moderní zelené tóny, na pozadí takový nasládle svěží ovocný podklad, žádné dřevo... dobrá výdrž, originální a přitom klasické (kdo znáte slavný Vent Vert od Balmaina, tak určitě inspirace), fakt pěkné. 

A ani nezkoušejte ten nový Hermés z řady Hermessence Oud Alezan, je to obvykle nudná arabská růže s oudem, nakolik tohle kombo nepřipouští, aby se ke slovu dostaly jiné složky, tak tam nejsou cítit. Jediné pozitivum je, že je to celkem slabé, takže lidi, kterým vadí intenzita klasických Arabek by to mohli ocenit. Ale za ty prachy... Těžko říct, proč s tím přišli až teď, 15 let po začátku téhle vlny, kdy už to nikdo nedělá, asi potřebují Rusy nahradit zákazníky z Orientu, nevím..

Skoro se nechce věřit, že jsou obě od stejné parfumérky. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Lamiczka napsal:

Tak se vracím zpět s tím jak jsem dopadl a ještě jednou díky za tipy @KFL a @galos. Nakonec jsem vsadil jak na klasiku, ale pro mě něco nového, tak niche sadu.

Při hledání jsem narazil na hodnocení a žebříčky na parfumo.com a z klasiky jsem díky tomu sáhl po Dior Homme Intense, který je na druhém místě za Laytonem. Ten jsem vůbec neznal, ale všiml si, že o něm tu byla nedávno řeč a pro mě zatím mimo budget, který chci dát za parfém. Původně jsem si šel pro ten Channel Pour Monsieur, ale tam kde jsem chtěl nakupovat ho stihli vyprodat...

Z niche segmentu jsem sáhl po sadě Seven Facets od N.C.P. Olfactives, kterou jsem tady zatím nenašel, že by někdo zmiňoval. Hodnocení to na parfumo má minimum, ale líbilo se mi, že se jedná o unisex sadu, která jde prakticky po základních kategoriích, takže jsem si říkal, že mi to na startu pomůže líp zjistit, co mi vlastně sedí a může je zkusit i žena.

Zatím jsem to zvládl jen "základně" očuchat - nastříkal jsem si asi 3 vzorky na kůži na různý místa na ruce a sleduju, jak se to rozvíjí a zatím je to sakra zajímavý, bohužel neumím vůně moc popisovat, tak se budete muset víc spolehnout na to, co je v popisu. Něco zkusily i holky doma, takže jsem měl šanci cítit +- všechno.

101 zkusila žena a hned po navonění krásně citrusová vůně, řekl bych limetka, mandarinka a něco navíc, co je mi povědomý, ale nedokázal jsem to identifikovat, připomínalo mi to asi nějakou kytku u moře (možná opravdu ta fialka, když koukám na složení)

Hodně mě baví 401 a 501, bohužel si nepamatuju, která ruka je která, takže raději bez detailů :D

601 je po rozvinutí taková kořeněno dřevitá, jako bych v tom cítil ženšen (připomnělo mi to krabici s bylinkama právě typu ženšen, damiána, různý kořeny a kůry)

701 zkusila dcera a začátek hodně intenzivní, až moc, ale po chvíli to bylo čistý kadidlo, fakt vyvoněnej kostel uprostřed mše, nevím jak moc to pokračovalo, ale určitě zkusím, jen nevím na jakou příležitost :D

Vlastně se musím přiznat, že mě to začalo dost bavit a těším se, co z toho vyleze, porovnávám to s tím Diorem a ten je proti těm vůním .... prostě jinej, přijde mi komplikovanější, jako by tam všeho bylo víc, ale zároveň se to slívá dohromady. Trochu jako s jídlem, porovnávat tradiční francouzskou kuchyni a moderní fusion lehkýho středomoří a japonska

Sada obsahuje

  • 101 Clementine Violet Flower - Citrusový
  • 201 Apple & Driftwood - Ovocný
  • 301 Jasmine & Sandalwood - Květinový
  • 401 Lavender & Juniper - Fougerový
  • 501 Iris & Vanilla - Chyprový
  • 601 Amber & Gaiacwood - Dřevitý
  • 701 Leather & Vetiver - Orientální

Ženě jsem vzal její oblíbený květinový Chloé a vzorek Hypnotic poison od Diora, ale ten vypadá, že u ní moc nezaboduje.

 

Poradím ti přepnout si Parfumo na německou verzi (Parfumo.de a zapnout němčinu) - je to německý web, je tam daleko víc recenzí, než v AJ. A navíc jsou tam ti lidi, na rozdíl od Fragrantiky, zkušení fanoušci, takže jsou tam ty recenze takové zajímavější, popisnější a objektivnější (rozhodně tam nejsou vždycky nové mainstreamy vynášené do nebe - to by mě zajímalo, kdo to na té Fragrantice vždycky nakliká a píše ty "WOW" výkřiky den před začátkem prodeje...)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fragrantica má s tým všeobecne problém, že tam ľudia potrebujú písať svoje "výlevy" predtým, ako vôbec nejaký parfém ide do predaja. Pozrú si, čo to má byť za vôňa a už recenzujú... Ale to je niečo podobné ako tu, keď recenzujú modely Rolexu, ktoré ešte ani nepredstavili a ani sa nevie, či vôbec predstavia :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za tip. Díval jsem se, že pořadí těch parfémů je prakticky stejný, liší se snad jen v detailu hodnocení.

Na té německé verzi jsem bohužel to N.C.P nenašel vůbec, na EN aspoň něco málo, je to zjevně ne příliš provařená (nebo kvalitní, nevím?) značka. Já dnes zkusil jejich 301 a celkem mě to baví, uvidím jak výdrž. Ale zatím vím prd a zkušenosti nic, ale tak baví mě to. V hodinkový terminologii v šuplíku mám primky po dědovi, točím první seiko, čumím po německým homáži a můj vlhkej sen jsou velký Béčka v chronu....stejně nakonec skončím u Omegy nebo Rolexu a vyseru se na to, jako všichni, že 🤣 ale ta cesta.....ta stojí za to :D

https://www.parfumo.com/Perfumes/n-c-p/olfactive-facet-301-jasmine-sandalwood

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...