Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Tak mi dorazil Kershaw Bareknuckle Sandvik a jako EDC za tu cenu (2.200,-) paráda. Jeden nůž této značky už mám a byl jsem s ním spokojený a ten Bareknuckle má 4,75" a hlavně 102 gramů, perfektní zpracování, úchop a za mě i dizajn. Kdo nechce jít přítmo do ZT (s Kershaw jsou oba pod firmou KAI), tak je to možná alternativa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc dirac? Neni moc maly do ruky? Jinak je super!

 

Proč Dírač? Protože s tou D/E čepelkou (která se k ničemu jinému než k "hračkovému" vystřelováku nehodí) je nádherně symetrický a zároveň se zavřený perfektně schová do dlaně a nebo kapsy saka/košile - prostě lehounká ostrá "propiska". No a taky že ho tady zatím nejspíš nikdo nemá, nejsem stádní typ  B)

Co se týče umístění tlačítka, tak pro malou oboustranně broušenou dýku (která se prakticky nehodí nikam jinam než do vystřelováku) mi jako nejpřirozenější/nejbezpečnější úchop přijde právě ten s palcem nad plochou stranou čepelky. Tlačítko na horní straně mi dává smysl u jednostranně broušených modelů (např. Troodon) při klasickém silovém krájení/řezání - ale na takové činnosti mám doma s prominutím důvěryhodnější kousky než nějakej černěním vystajlovanej vystřelovací viklan od Microtechu (třeba A1, Moru nebo Izulu)  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč Dírač? Protože s tou D/E čepelkou (která se k ničemu jinému než k "hračkovému" vystřelováku nehodí) je nádherně symetrický a zároveň se zavřený perfektně schová do dlaně a nebo kapsy saka/košile - prostě lehounká ostrá "propiska". No a taky že ho tady zatím nejspíš nikdo nemá, nejsem stádní typ B)

Co se týče umístění tlačítka, tak pro malou oboustranně broušenou dýku (která se prakticky nehodí nikam jinam než do vystřelováku) mi jako nejpřirozenější/nejbezpečnější úchop přijde právě ten s palcem nad plochou stranou čepelky. Tlačítko na horní straně mi dává smysl u jednostranně broušených modelů (např. Troodon) při klasickém silovém krájení/řezání - ale na takové činnosti mám doma s prominutím důvěryhodnější kousky než nějakej černěním vystajlovanej vystřelovací viklan od Microtechu (třeba A1, Moru nebo Izulu) :speak_cool:

Ok, ta symetrie se mi na nem prave libi, dik.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Vzhledem ktomu že na většinu každodenních kapesních záležitostí mi stačí Victorinox nebo ještě menší Juice Xe6, nemám obavu že by byl Dirac nějak extra malý. Není to samozřejmě žádné ?kapesní kopí? á la Halo - ale upřímně, na ?strašení babiček? a párání krabic mi už přijde efektnější Civilian, nebo praktičtější černý Matriarch s otvíracím zubem B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...