Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

To teda musím taky říct, že jsem trochu zklamán.. Mám pochopení pro sbírkové předměty, ale nedokážu si představit pořídit si za tím účelem zavírací nůž. Nůž je ryze praktická věc a v krabičce nebo ve vitríně pro mne nemá hodnotu. Ale tak každý to máme jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to dané tím, že já ve svém životě prakticky zavírací nůž nepotřebuji. Používám denně kuchyňské nože, ale vždy se mi líbily japonské meče a nože a jejich dokonalost. Zvolil jsem tedy něco malého, přenosného a výjimečného, co by se i mohlo někdy možná použít. Někdo tady má i 20 nožů, taky nevím k čemu, ale chápu, že to tak je pro majitele správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jestli chce mít ten nůž, mimochodem opravdu nádherný, Josef jen jako sběratelský předmět, nevidím v tom vůbec žádný problém a rozhodně bych neřekl, že nůž, který nebude řezat, je zbytečný. To se tady můžeme bavit o X-věcech, které jsou někde uloženy a nikdy nesplní "účel", pro který byly vyrobeny. Je to jen o pocitu kupce, sběratele a jestli on to vidí jako správný krok - je to jedině dobře, vždyť jde primárně o jeho pocit, atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já za sebe můžu říct tohle: nože mám levnější i dražší (ale na Josefa teda fakt nemám) a vždy mám nějaký u sebe. Podle nálady. A když něco potřebuju uřezat, je jedno, který je v kapse - jde se s ním řezat. Ale upřímně, naposledy jsem něco řezal tak cca před rokem - lepící pásku z krabice. Takže těžko to nějak zhodnotit, jestli je používám nebo ne :-)

Můj pohled na věc : věci se maj nosit . Stejně jako si beru Mosery do lesa se psama, nebo do linky na hale ... Věci si kupuju, abych je užíval a měl z nich radost. Ale chápu, že někdo má stejnou radost z té stejné věci, když ji má doma v trezoru. Že pocit vlastnictví stačí. Každému co jeho jest.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl, protože Matriarch se tehdy prodával výhradně v Jižní Africe, dokonce ani (staršíb/větší/účinnější) Civilian se prý tehdy v USA mimo policejní složky nenabízel - takže pro film (z roku 2001) zbyl jen prcek Harpy. Současný Matriarch 2 (vč. verze s Emerson otvírákem) je na trhu tuším až od roku 2013.
post-18308-0-07805300-1505145090_thumb.jpg

PS: Little verze se už dost vzdaluje od původního zaměřeni. M2 je fajn na párání krabic - a za mě je velká škoda že se s Emerson-zubem nedělá i plnohodnotný Civilian, který je (coby otvírač vnitřností i jako přesvědčovací nástroj) úplně někde jinde...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád hledám nějaké pěkné salónní EDKáčko. Líbily by se mi na něm možná i střenky v zlaté barvě. A na co jsem nenarazil....Tohle je něco jako zlaté Primky z Eltonu. :)

To chce fakt zápal a nadšení...

 

https://www.rybicka.cz/rybicka/eshop/1-1-Nuz-Rybicka-Mikov/0/5/25-Nuz-Mikov-RYBICKA-130-DI-1-INVESTICNI

Upraveno uživatelem Chosef76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem po velmi dlouhem vybirani nakonec impulzivne obejdnal tenhle. Je to trosku komplikace, protoze massdrop neposila noze do Cech, ale shipito to holt vyresi. Ten nuz ma vsechno, co jsem chtel. Titanovy ram s framelock pojistkou , deepcarry klip, drevene strenky, kulickove lozisko a kvalitni ocel (S35VN). Produkuje ho massdrop, coz nekomu muze vadit, ale design je od Ferrum knives a vyrabi ho WE knive (ano muzeme se dohadovat o cinskych nozich). Pokud zapoctu dopravu a DPH, tak by me porad mel vyjit kolem 3,5, coz mi prijde za tohle kombo fajn cena :). Jen je to bohuzel na dlouhe lokty, jak to tak u massdropu byva. Pocitam ze bude tak v pulce dubna. Uz se nemuzu dockat :)

 

post-18334-0-27955700-1583021592_thumb.jpg

 

post-18334-0-78715800-1583021272_thumb.jpg

 

post-18334-0-82013100-1583021265_thumb.jpg

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, mám z těch sbírkovejch záležitostí rozporuplný pocity. Na jednu stranu miluju dokonalost, (která neexistuje) a na druhou věc co se nepoužívá je mrtvá, nemá duši... Rocksteda z horních modelů bych se snad bál i vzít do ruky, natož strčit do kapsy k drobnejm.

 

Naprosto souhlasím. Já to mám tak, že mému příjmu odpovídají nože dejme tomu za 5-7 kKč. Ty prostě nosím používám, brousím a na těch nožích je to vidět. Užívám si je.

 

Pokud by můj příjem byl dejme tomu 250-500k měsíčně, tak bych stejným způsobem používal ten Rockstead. A věřím, že bych z něj byl nadšenej.

 

Ale abych si pořídil nůž, na který budu jen koukat ve vitríně, protože nemám prachy na to, abych ho mohl používat, tak to by mi přišlo fakt divný ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prischera: Promiň že zas budu za kazišuka, ale jestli Ti tři a půl litru(!) za tenhle čínský "massdrop" přijde jako přiměřená částka, pak už začínám chápat proč se tu někteří dobrovolně upisují na mnohaleté pořadníky na plechové hodinky za 300+ tyček... :whistling:

 

Od WE s prémiovým ručním zpracováním (viz krásné "poličkové" kousky výše od ZLOjasna) bych podobnou cenovku zkousnul - jenže tohle je s prominutím konfekční titanový framelock od kdovíjakého čínského OEM, jakých tam (s takto nezpevněnou pojistkou z bůh ví jakého "titanového" bláta, s čepelkou u které mi žádné tetování "S35VN" nezaručí fyzické složení a tepelné zpracování, o fórovém "deep carry" háčku raději nemluvě) v kategorii $20-40 sekají jak Baťa cviček a nebo MPM "PRIMek" :thumbsdown_anim:  

 

Ad vitrína: Když si někdo za svoje peníze pořídí obraz, čínskou vázu z dynastie Ming, flintu s uměleckou rytinou a nebo jiný artefakt, taky Vám přijde ujeté že mu v tom porculánu stará nepěstuje šnytlík, do obrazu děcka neházejí šipky a že pán s tou flintou nestřílí z balkónu na špačky? OK, co Pateky/AP/Rolády, vědomě kupované "do trezoru" aniž by kdy přišly na ruku - to už je "normální", když si tímhle obskurním způsobem ulejvá prachy víc a víc někdejších "milovníků hodinek"?

Uvědomte si že i přes "vitrínkový status" se tyhle ostré hračky aspoň dají kdykoliv vzít do ruky za účelem obřadného rozfiknutí důležité obálky - a zbytek času můžou (podobně jako Renoir na zdi) spočívat coby "odznak moci" na pracovním stole, aniž by tím majitele ohrožovaly "dramatickou ztrátou resale value"...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ale abych si pořídil nůž, na který budu jen koukat ve vitríně, protože nemám prachy na to, abych ho mohl používat, tak to by mi přišlo fakt divný ...

 

Někdo si koupl Rolexy za 150 tis. a zavřel je do trezoru a teď je ve folíích prodává za 340 tis. Holt každý to má jinak. Já mám jiný nůž asi 15 let a ještě jsem neměl příležitost ho moc použít, možná na otevírání balíků. Nedělám nic se dřevem ani nic nevyrábím, nejsem truhlář ani nástrojař ani jiné dělnické profese, takže pěkné nože se mi líbí, jinak jsou mi na nic, narozdíl od všech Rolex, které nosím. Takhle tedy vypadá můj zdarma nůž po 15 letech.

post-11110-0-75794300-1583046860_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...