Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdyz si vzpomenu, coz byva tak jednou za uhersky rok, tak Islandy napatlam cimkoliv mastnym (vetsinou indulonou, jednou sadlem a jednou i hnusnym olivacem). Po osmi letech takoveto pece jsou hladke jak detska prdelka. Nevim jak je na tom gorac, ale kuze klasicke smajdani v kaluzich, potuccich i snehu zvlada bez ztraty kyticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na goráč hlavně ne silikon. Zbytek je na celoroční debatu.

E: na novou kožnou botu bych dával pouze výživu kůže, ne "impregnaci". Žádný vosk a ty patlací pasty... Osobně bych tam nastříkal fluorkarbon.

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám už roky Sno-Seal. Alaskám dělá vyloženě dobře, kůže mírně zvláční a nepraská. Voděodolnost bot je i po letech dobrá. Na druhou stranu všechny moderní pohory, co sem kdy měl, odešly kvůli prošlapání. Proti vodě držely dycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hele borci, nemá někdo zkušenost s Hanwag Lhasa z jačí kůže? Docela jsem se do nich zamiloval.

Zephyry mě serou, že nejsou kožené a Islandy jsou moc mohutné a už mě na to domácí žvýkání nebaví tahat.

Mám je, a jsou to bačkůrky, jsou měkké, pohodlné, celokůže, i vložka je kůže nalepená na pěně. Mám je na celodenní nošení do práce, a proto nechci tvrdší, potřebuju aby se v nich pohodlně řídilo auto, tzn., kotníkový ohyb musí být pružný, a to splňují. Jsou to vlastně Tatry, jenom z jaka. Kvalita provedení je výborná. Snad jsem tě neodradil, ta botky za to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušíš myslím nejblíž v Globetrotteru v Drážďanech. Mají tam i modely z jaka se šitou podrážkou, tahle je lepená, ale ta bota je celkově měkčí, i proto že podrážka obsahuje tlumící vrstvu, a je silnější.

Měl jsem i model s prošitou podrážkou, ale bylo to jako mít kopýtko, tvrdé, bolely z toho nohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecy v kleci, ja mam lepsi hezci kvalitnejsi!!! Howgh

 

Diky. Prave ze tvrde ?tatranske? mam ty Islandy a hledam neco na ty nase luhy a haje, max Krkonose. Chci urcite kuzi, pohodlne, ale zas asi ne uplne ?ponozky?. Aby bylo citit ze mam botu. Nevim jak to popsat - jistota, ale ne sverak. Jeste jsem zvazoval odlehcene Islandy, mit boty z jaka me laka vic :D

 

Edit:kopytka se mi libi, dival jsem se na ne, ale 30km zvlnenou krajinou by v tom bylo za trest.

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak odlisny? Uzsi, sirsi, vyssi, nizsi...kdo jak? Zrovna ty jaky v Cesku nevyzkousim. Ale asi bych moh ty Tatry, ty jsem nekde videl.

Tatry mají v síti HUDY, ale s těma neporadím, mám ještě staré Reichle, než to přebral Mammut. Taky už dosluhují a rovněž hledám něco koženého na naše kopečky, občas Alpy, Tatry. Až  něco vybereš dej, prosím,  info. R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co taky s tebou, že jo ;)

Alasky se mi moc nelíbí a přijdou mi víc mohutné. Ty jačí Lhasy jsou značka ideál...aspoň teda na obrázku. Uvidíme v reálu...

 

post-2215-0-96594200-1553696797_thumb.jpg

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...