Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Chtěl jsem teď koupit boty (kanady co vydrží tři týdny ?plný provoz?) do džungle a jak teď jedou všichni na ?afghanské vlně?, tak nic nejde sehnat. Od zaměstnavatele dostanu jedny těžké s ocelovým plátem v podrážce a volným kotníkem, ty by měly vydržet v pohodě, ale v nich nevydrží moje nohy :)

Objevil jsem model od Lowa...elite Jungle, vypadají parádně, ale stojí skoro 6 litrů a jsou skoro nesehnatelné a hlavně těch 6 litrů je pro mě moc na zničení za tři týdny.

Pak jsem ale náhodou zabrouzdal k našemu ?top? výrobci pro profesionály a ten má v nabídce jungle boots které dodává západním spojencům do bundeswehr, cena pod 3 litry pro mě morálně ospravedlnitelná. Včera došly a nevěřím, že tohle kopyto děla Prabos, první domácí zkouška a paráda, kopyto anatomicky tvarované, bota ?prodyšná?, krok pohodlný. Stélky v botě mají dokonce úpravu pro častý pohyb ve vodě (perforovaná mřížka). Jen mám strach z foukané/lepené podrážky, aby po týdnu ve vodě neodplavala, ale dnes už nic jiného nedělají. Dále mi u nich chybí odtokové boční otvory, které většina bot do džungle má.

post-23865-0-53042300-1554533203_thumb.jpeg

post-23865-0-20595000-1554533289_thumb.jpeg

post-23865-0-95394900-1554533397_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem tu popsal mou nemilou zkušenost s Grisporty Travel, nicměně skvělý přístup firmy mě zbavil strachu z téhle značky. Proto jsou už doma tyhle papučky. Celokožené, nížké, kovové cvočky, membrána a vibram. Nesmějte se, ono je to docela oříšek takovou kombinaci sehnat. Navíc, díky širokému kopytu sedí parádně hned na první obutí. Dokonce jsem se spokojil a to díky té šířce s velikostí 47. Užší musím mít +2 čísla oproti standartní velikosti 46. Už se těším na kopečky. Jsou trochu tvrdší, jistota nohy příkladná, cena mírná...

post-205-0-45235400-1554535418_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Díky za SZ.

Mají za sebou první "procházku" a jsou dobré. Ta absence obsázky mi nevadí, nejsou to až tak boty do skal. Jeseníky, Beskydy... lesy po okolí.. šel sem i 6 km asfalt a pohoda. Vibramka má docela přesah a posaz nohy je hluboký,  takže ta kůže špičky moc netrčí.

Velikostně díky šířce odpovídá, mám standart 46 tak sem vzal 47 a trefa.

Jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Des jsem neodolal a v nadšení ze značky jsem si zašel pro druhý model - výprodejový Airborne.

Něco mezi teniskou a trekovkou, opět skvěle široké kopyto.

Na takové to chození do hospy akorát.

Jo a cenovka ( v akci ) 1500,- :)

post-205-0-36973800-1554827716_thumb.jpg

Už si připadám jako reklama na značku..

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem teď koupit boty (kanady co vydrží tři týdny ?plný provoz?) do džungle a jak teď jedou všichni na ?afghanské vlně?, tak nic nejde sehnat. Od zaměstnavatele dostanu jedny těžké s ocelovým plátem v podrážce a volným kotníkem, ty by měly vydržet v pohodě, ale v nich nevydrží moje nohy :)

Objevil jsem model od Lowa...elite Jungle, vypadají parádně, ale stojí skoro 6 litrů a jsou skoro nesehnatelné a hlavně těch 6 litrů je pro mě moc na zničení za tři týdny.

Pak jsem ale náhodou zabrouzdal k našemu ?top? výrobci pro profesionály a ten má v nabídce jungle boots které dodává západním spojencům do bundeswehr, cena pod 3 litry pro mě morálně ospravedlnitelná. Včera došly a nevěřím, že tohle kopyto děla Prabos, první domácí zkouška a paráda, kopyto anatomicky tvarované, bota ?prodyšná?, krok pohodlný. Stélky v botě mají dokonce úpravu pro častý pohyb ve vodě (perforovaná mřížka). Jen mám strach z foukané/lepené podrážky, aby po týdnu ve vodě neodplavala, ale dnes už nic jiného nedělají. Dále mi u nich chybí odtokové boční otvory, které většina bot do džungle má.

Mám Prabosy ECWCS 2011 GTX jezdím v nich už pár let na vandry v létě v zimě (jen do větších mrazů mám Salomony), skáču v nich a držej jak pověstná židovská víra, chodí se mi v nich skvěle....

 

https://www.army-surplus.cz/boty--kanady--polni-lehke-2011-s10428-acr-gore-tex-prabos-original-nove/

 

https://www.vybaven.cz/obleceni-a-obuv/boty/recenze-armadni-kanady-prabos-vz-2011-po-6-mesicich/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych rád dotáhnul do konce diskusi na téma jak ošetřovat nový kožený boty s gtx.

 

Ja bych rekl stejne, jako kozeny bez gtx

 

To bych vůbec neřekl.

Samozřejmě na GTX boty používat krém na to určený.....

Na své Prabosy ECWCS 2011 GTX  používám tohle v kombinaci s tímhle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malem bych zapomnel...Jaci jsou doma! Jsou teda uzsi v oblasti prstu, ale nic by neslo rozlestit. Je to kuze a trochu to povoli, takze cekam ze pak budou uplne akorat. Kdyz je nazuju, citim tu uzkou spicku. Po cca pulhodine uz na ni zacinam zapominat, po hodine o tom nevim, po ctyrech hodinach tezka pohoda. Kdyz je pak sundam z nohy, mam na noze divny pocit a nejradeji bych si boty zase nazul. Jsem rad, ze jsem je koupil.

 

50299610ba870455a3f42e0f09e9b2fa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Prabosy ECWCS 2011 GTX jezdím v nich už pár let na vandry v létě v zimě (jen do větších mrazů mám Salomony), skáču v nich a držej jak pověstná židovská víra, chodí se mi v nich skvěle....

 

https://www.army-surplus.cz/boty--kanady--polni-lehke-2011-s10428-acr-gore-tex-prabos-original-nove/

 

https://www.vybaven.cz/obleceni-a-obuv/boty/recenze-armadni-kanady-prabos-vz-2011-po-6-mesicich/

Super, ať slouží dál, já je mám taky rád, když je rychle prodám :)

Jinak do džungle to boty nejsou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybíral jsem boty, se kterými se dá jak do lesa se psem, tak do pracovního terénu i do města. S odstupem času musím pochválit tyhle Scarpa, mám GTX verzi. Pohodlná, poctivě udělaná bota, která vypadá že vydrží hodně a nemá design jak pro papoušky.

post-7533-0-93683700-1555143489_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Des jsem neodolal a v nadšení ze značky jsem si zašel pro druhý model - výprodejový Airborne.

Něco mezi teniskou a trekovkou, opět skvěle široké kopyto.

Na takové to chození do hospy akorát.

Jo a cenovka ( v akci ) 1500,- :)

attachicon.gifS36KzH7125070200.jpg

Už si připadám jako reklama na značku..

já tvoje nadšení nesdílím ...... nově fasujeme tyhle boty https://www.inzep.cz/polobotky-bennon-ritero-43/?gclid=CjwKCAjwkcblBRB_EiwAFmfyy1GsmptIm4kjYOsOkdg40ttftxqf1XlJsjTPiSHkUNrsHWSZJsRnKBoCfhYQAvD_BwE místo adidasu a reeboku ..... měl jsem je na noze dva dny a byl jsem zralej si jít lehnout do nemocnice ...... když pominu, že v rádoby trekovejch botách mám celej den řídit (podrážka je tvrdá jako špatně uvařený prase), tak mi přijde, že tyhle křápy lisuje jediná fabrika na světě a jenom každejch osum hodin na to lepí jiný logo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čeština je bohatý a košatý jazyk, který rád pracuje s drobnými pocitovými nuancemi na pozadí vyjádření. Lze tedy napsat poctivě, festovně, echt, pečlivě, řemeslně, precizně udělaná bota.

 

Něco jako debil, blbeček, kretének.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...