Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Myslím, že se na tohle nedá konkrétně odpovědět - zaleží mimo jiné na tvé hmotnosti, na tom, zda nosíš batoh a jaká je jeho hmotnost, také na terénu, kde se s nimi pohybuješ, jaké na ně působí vlivy počasí, apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milda - ak Ti ta podrazka odpadne v 2000mnm, 3h do najblizsej civilizacie tak je ta vymena irelevantna.

A nevien ci ide menit podrazka aj na takychto botach, ked sa rozpadne medzipodrazka - ide?

@Prochy. Urcite omnoho viac. Pri spominanych Trezetach som to ratal a len kym som ich slusne rozchodil tak to boli cca 1500km. A dalsich vela este naslapali, tipoval by som aj 4t km.

Edit: vacsina tazky teren, s 20kg batohom na chrbte.

Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělají komplet rekonstrukci podrážky i obsázku vymění a dokonce když máš prodřené paty, tak je opraví.

Jestli někdy budu ještě kupovat těžký pohory, tak vemu/nechám ušít Makary: hrubá kůže, kaučuk podrážka, kopyto mi sedí a když jsem je zkoušel, byly pohodlné a došlap měkký a pocitově nebyly tak těžké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělají komplet rekonstrukci podrážky i obsázku vymění a dokonce když máš prodřené paty, tak je opraví.

Jestli někdy budu ještě kupovat těžký pohory, tak vemu/nechám ušít Makary: hrubá kůže, kaučuk podrážka, kopyto mi sedí a když jsem je zkoušel, byly pohodlné a došlap měkký a pocitově nebyly tak těžké.

Tie som si kupoval na "cely zivot". Este pred krachom povodneho Podtatranu (Makara vznikla az potom, no je to to iste). Ale vyzera to tak ze nikto nezije dost dlho aby ich opotreboval.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milda - ak Ti ta podrazka odpadne v 2000mnm, 3h do najblizsej civilizacie tak je ta vymena irelevantna.

Podrážku priviažeš repkou/lepiacou páskou a ideš pomalšie. Pokiaľ na túre nie sú lezecké úseky, ide to. Síce sa mi to stalo iba raz, ale bolo to v 5500 metroch mimo a 4 dni od najbližšej civilizácie. Jasné, že je lepšie sa tomu vyhnúť, ale až taký strašiak to IMHO nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik: nemal som pri sebe lepiacu pasku, ani repku (bezna turistika, este som vtedy neliezol). Nejako som to dorobil s pomocnym popruhom od batohu, ale bolo to velmi nestastne, tu podrazku bolo treba opravovat, smykala sa atd. S velkym batoho krajne neprijemne. Pre mna to bol teda dost zly zazitok, urcite showstopper pre tento druh topanky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey, dík za skvelý tip! Síce tomuto druhu trekových topánok už neholdujem, ale na tunajšie pobehovanie okolo komína mi padli hneď prvé topánky z titulnej stránky do noty! :clap: Nevie niekto, zhruba akého tvaru majú kopytá?

Mám od nich služební boty a jsou fajn, lepší kůže a kopyto než např.Prabos. Patu pěkně podrží a ve špičce je více místa pro prsty. Řekl bych, že mají anatomický tvar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

OT:

...rána už jsou chladná a při této příležitosti jsem uzmul z jednoho výprodeje parádní merino svetr s windstopper vložkou.

Jedná se o ryze českou výrobu firmy KAMA a z prvotního shledání jsem nadšen ze zpracování, opravdu parádní kus českého svetru ze 100% merino vlny. S windstopper vložkou jsem doposud neměl tu čest, takže nevím co od ní mám čekat, kromě toho, že neprofoukne by měla dle výrobce zachovat prodyšnost svetru jako takového.

Svetr bude určitě dobře fungovat i jako bunda (takový merino anorak). Další výhoda vložky může být i ta, koho vlna kouše na kůži, že ke kontaktu skrze vložku nedochází...to zároveň může být i nevýhoda pocitu "plastu" na kůži. Bonusem jsou dvě postranní kapsy. K dokonalosti mi chybí celopropínací zip. 

Měl jsem před časem také jeden celopropínací svetr kama ze 100% merina, ale ten na mě nezapůsobil ....jak hrubším pletením, tak i velikostí a tvarem (vlna prostě nejde asi nějak módně střihnout, aby držela pěkný tvar, svetr na mě vysel a zdál se být o číslo větší), proto jsem byl i zde skeptický, ale vše se zdá býti v pořádku (asi je třeba té syntetiky,jak v příměsi nebo samotné vložky). 

 

post-23865-0-45826400-1569328367_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...