Přejít na obsah

Hasňa's Damasko in-house world


Hasňa

Doporučené příspěvky

Sedim a studuju, Din 8310 je prakticky totéž jako ISO 2281, které se zaobírá vodotěsností hodinek. Když k tomu přidáme vnitřní antimagnetické pouzdro a to se nemusíme bavit o tom, že antimagnetismus využijem častěji než 1000m WR, keramická ložiska lunety s těsněním, ocel, která může obsahovat pouze minimální stopy niklu, takže je antialergická a další konstrukční vychytávky, jako odolnost vůči chemikáliím, tak se mi Damasko jeví jako nejlepší mechanický pracanti na každej den, jak v chemickym, tak elektronickym průmyslu. K tomu DIN 8308 a odolnost vůči UV a můžu dělat vykopávky v Egyptě. V cenách základních modelů hledám a nedaří se mi najít konkurenci, která by obstála. Trochu kritiky na tah, konstrukčně zřejmě stejně vymakanej jako hodinky, ale cca 17 talířů je strašná písnička, vzhledem třeba k Orisu, kde je za cca 5,5. Vzhledem, že jde o Damasko, akceptoval bych cenu cca max 12... Tah mi nikdo nenutí, základ je s řemenem a i tam se Damasko žene před konkurenci, je udělanej tak, aby mě trnovka neseděla přímo na ruce. Sakra Švýcaři, co s tim uděláte a nechci od vás slyšet nic takovýho, že máte srovnatelný modely, možná, ale už v nesrovnatelných cenách základních modelů Damasko.

......................

Omlouvám se Hasňovi za plevelení pěknýho vlákna, ale není to až tak daleko od jeho náplně. Damasko si stále více získává mou náklonost a to je co říct.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tah je darda a nema mikroregulaci. To jsou neoddiskutovatelne fakty. Nicmene, ma pul dilky na nastaveni vyhovujici delky. Ano, pohoda spony na MM300, nebo Doxa 5000t to neni, to je jasne. No a dalsi vec je, ze ten tah je do posledniho dilku a do posledniho sroubku vyrobeny in-house za nemecke platy, v nemecke pracovni dobe a pri dodrzovani nemeckeho HSE. Proste zadne decka v Bangladesi na 16 hodinove sichte za dolar denne, nebo modre reky a fialovy vzduch v Cine. Taky je tvrdy jako skala, s prudce originalnim dizajnem, takze se nekomu libi a nekomu zase ne, s originalnim zapinanim, je to neco noveho a to je dneska vzacne. Jde to samozrejme ruku v ruce s nebezbecim, ze se nejaka novinka neosvedci, ukaze se dlouhodobe nespolehliva, bude se muset zmenit. Treba netusim, jak se budou chovat ty keramicke kulicky v zapinani za deset let sluzby. Ale to k tomu patri, to je cast toho prukopnickeho dobrodruzstvi. Je to made in EU, high tech, environmentally friendly a socially responsible tah pro lidi se vztahem k inzenyrstvi, kvalite, strojarine. No a takove srandy neco stojej. Vetsinou jsou takove produkty ty nejdrassi veci v nabidce. Je to pro lidi, co na tyhle veci slysej. Neni to tah pro kazdeho. Pro nejakeho metrosexualniho dandyho s durazem na MI, image, historii, legendu, hollywood, lesk, zvuk, rozpoznatelnost to proste neni. Neni to horzi, aby se nekdo nechytnul, je to proste jiny pristup, vkus, filozofie. Mimochodem tah na Ingy se lesknul, taky nemel mikroregulaci a stal me 40 papiru. Taky neco vim o MI.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pro lidi, co na tyhle veci slysej. Neni to tah pro kazdeho. Pro nejakeho metrosexualniho dandyho s durazem na MI, image, historii, legendu, hollywood, lesk, zvuk, rozpoznatelnost to proste neni. Neni to horzi, aby se nekdo nechytnul, je to proste jiny pristup, vkus, filozofie. Mimochodem tah na Ingy se lesknul, taky nemel mikroregulaci a stal me 40 papiru. Taky neco vim o MI.

...to zase bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tah je darda a nema mikroregulaci... Treba netusim, jak se budou chovat ty keramicke kulicky v zapinani za deset let sluzby.

Ako (ľahko/ťažko) sa rozopína? Pozeral som pár videí na youtube a tam sa s tým rozopínaním chlapci celkom bili. Mám necitlivé konce prstov po omrzlinách a pripadá mi, že mi môže robiť problém to rozopnúť...

 

Nehrozí samovoľné rozopnutie, keď sa ťah pri spone o niečo zachytí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex chtěl za náhradní tah k mým Oysterdate cca 40 tisíc, takže 17 tisíc u Damaska je zcela v pohodě. 

mě nepřijde úplně v pohodě dát půlku ceny hodinek za tah. Mluvim o basic modelech. 10 je zkousnutelná cifra

Upraveno uživatelem MJ.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, chce to grif, o tom zadna. Na damske dlouhe nechty to rozepinani neni. Ale me uz to jde docela dobre. Ingy s bocni zavlackou se samozrejme oteviraly daleko lehceji. Nechte se mi ten tah otevrel zatim dvakrat. Vzdycky, kdyz byly hodinky na ruce pootocene, tah tim padem vice napnuty a ja jsem zabral a zvedal neco tezkeho. Ruka mi nabehla a otevirani tahu se vycvaklo. Hodinky zustaly na ruce samozrejme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako (ľahko/ťažko) sa rozopína? Pozeral som pár videí na youtube a tam sa s tým rozopínaním chlapci celkom bili. Mám necitlivé konce prstov po omrzlinách a pripadá mi, že mi môže robiť problém to rozopnúť...

 

Nehrozí samovoľné rozopnutie, keď sa ťah pri spone o niečo zachytí?

 

Rozepinani uplne v pohode ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheers: Jsou v pohodě, Damaska se mě líbí a stále potřebuji day-date, takže jsou v pořadníku.

AfrIcan: :D  100m a tesnost i pri vytazene korunce myslim staci. S tim ostatnim Konrad doufam nebude moc spechat. Bo jak jo, tak si koupim ty pilotni Orisy a ty Konradovy home made na kolene delane nounejmy ihned prodam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...