Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Ahoj, nemohl by mi někdo rámcově říct, kolik stojí u průměrných nekomplikovaných cibulí vyčištění, namazání a seřízení strojku. Taky by mě zajímalo, kolik tak rámcově vyjde výměna sklíčka. Dík za info.

Čištění a seřízení strojku, pokud není třeba nic měnit, za 500, výroba a vsazení vypouklého minerálního skla asi 300, (zlaté Omega)

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Teď momentálně "testuju" jednoho z Ostravy,mám u pana hodináře na vyčištění a seřízení starší poljotky s budíkem,cena asi 450,-.Milý,sympatický,uvidíme jak to dopadne.Měl tam v regálku i nějaké cibule,tak to možná nebude jen měnič baterek :P .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
momentalne na slovensku asi len p. Nagy z Rimavskej Soboty http://www.slovanet.sk/alexnagy/index1.htm

No to je dost blbe.

Kedysi davno mi jeden clen fora na ktoreho nick si uz bohuzial nespomeniem poradil hodinarsky stanocek v Auparku. Dal som si premerat krystal na quartzoch a vymenit bateriu a bol som vysoko spokojny. Teraz potrebujem vymenit mineralne sklicko. Poslal by som ich do RS ale na stranke nemaju mail. Volat sa mi zatial nechce. Nic priamo v BA teda nieje ? Kam teda vsetci blavaci chodievate?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

At to tu procitam jak chci, stale se nemohu rozhodnout. Existuje tedy nejaky spolehlivy hodinar v Brne? Chtel bych si nechat vycistit a seridit 30 let stare Seiko chronografy a bojim se, ze me s nema vyhodi ;)

 

Nevim co u nas maji proti japonskym hodinkam.

sarah na panské ve dvoře zkus je ukecat moc se jim do toho nebude chtít ,ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sarah na panské ve dvoře zkus je ukecat moc se jim do toho nebude chtít ,ale...

 

Strnad na Veveří. Tuhle kolegovi kompletně vyčistil manuál Longines za 800,- Kč, do 4 dnů a prý spokojenost. Sděluji sice opožděně (asi o rok) k původnímu dotazu, nicméně Longines tam byly nedávno a krom Hanáka byl Strnad jediný, kdo tuto zakázku vzal a perfektně odvedl.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je dost blbe.

Kedysi davno mi jeden clen fora na ktoreho nick si uz bohuzial nespomeniem poradil hodinarsky stanocek v Auparku. Dal som si premerat krystal na quartzoch a vymenit bateriu a bol som vysoko spokojny. Teraz potrebujem vymenit mineralne sklicko. Poslal by som ich do RS ale na stranke nemaju mail. Volat sa mi zatial nechce. Nic priamo v BA teda nieje ? Kam teda vsetci blavaci chodievate?

 

Chodil som k p. časnému na roh miletičky a trenčianskej ale k 1.1.2008 aj on končí.On mi odporučil hodinárstvo v Budúcnosti na 1 poschodí v ružinove pri ondrejskom cintoríne.zatiaľ chodím na steinerku na americkom námestí vedľa pofisu je také malé hodinárstvo.Na radlinského je Miro Biháry firma staré hodiny, ale z toho sa z hodinára veľmi rýchlo stáva priekupník, napr. primky mu už nevoňajú, dá sa na nich málo trhnúť. Takže tak.No a posledná možnosť čo viem je hodinár oproti dvom levom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodil som k p. časnému na roh miletičky a trenčianskej ale k 1.1.2008 aj on končí.On mi odporučil hodinárstvo v Budúcnosti na 1 poschodí v ružinove pri ondrejskom cintoríne.zatiaľ chodím na steinerku na americkom námestí vedľa pofisu je také malé hodinárstvo.Na radlinského je Miro Biháry firma staré hodiny, ale z toho sa z hodinára veľmi rýchlo stáva priekupník, napr. primky mu už nevoňajú, dá sa na nich málo trhnúť. Takže tak.No a posledná možnosť čo viem je hodinár oproti dvom levom.

Buducku mam blizko roboty a chodievali sme tam hodinarovi (menit baterky :)) ked som bol maly klapéco.

Tak skusim tam. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Zkus Strnada na Veveří, zatím mám jen dobré zkušenosti a uvnitř pod sklem má i několik zajímavých archiválií, co mu tam nechali kunčofti. Viděl jsem tam i dvoje Prim Sport II.

pana Strnada staršího můžu také jen doporučit, na kapesní hodinky je naprostý machr, ale zvládá i vše ostatní. Navíc má nepřebernou zásobu i starších dílů, sklíček a podobných potřebností za lidové ceny. Hodinky co mám ve znaku mi seřídil, vyčistil, namazal a vyměnil řemínek, přestože se před opravou předcházely za den o 5 minut, teď už několik měsíců šlapou ... no jak hodinky. a to jsou ze 60-tých let. Takže pan Strnad ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Rád bych si u svých Seiko Alpinist nechal provést zkoušku těsnosti. Kousek od práce mám hodinářství Volavka (Karlín), kde tuto zkoušku provádějí. Při zkoušce těsnosti provádějí automaticky výměnu všech těsnění..což u těchto hodinek znamená částečné rozebrání (2 korunky). Zjistil jsem, že mám psychický problém svěřit hodinky někomu jinému než mechanovi (který zrovna přístroj na testování těsnosti nemá).

 

Na fóru jsem nalezl tyto dvě reference, z nichž mě jedna děsí:

 

"Je mi velice trapné psát tento příspěvek, ale třeba to někomu pomůže a nebude za blbce jako já.

Doporučuji nadstandardní opatrnost v hodinářství Volavka v Praze 8 - Karlín na Sokolovské ulici. Není pro ně problém vyměnit váš dobrý kousek za horší. Osobní zkušenost s pouzdrem a ciferníkem na Prim. O vyčištění a promazání strojku mají také svéráznou představu."

 

"Velice solidní hodinář je pan Volavka v Praze-Karlín, cca 200m od stanice metra Křižíkova doleva (Sokolovská ul.)."

 

Mátě nějaké dalšíé zkušenosti s tímto hodinářem, případně jakého hodináře by jste mi doporučili pro zkoušku těsnosti? Pokud by mi udělal byt i jeden nový škrábanec, tak ho na místě asi zastřelím :gun_bandana: Strojek si pak nechám seřídit u mechana, abych se dostal na ty proklamované 2-3 vteřiny denně.

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...