Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Já vím, sorry, nedalo mi to, hned jsem si na to vzpomněl. Mě by ty důvody rozvodů taky zajímaly, obzvlášť od těch, kteří už to s odstupem času vidí s nadhledem. Ne že by mi to snad hrozilo (i když jeden nikdy neví), ale s ženou taky máme občas neshody, kdo nemá, ale když to pak třeba porovnáme se zdravotními potížemi syna, přijde mi to všechno, jako strašný prkotiny úplně o ničem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme spolu 13 let, zatím všechno na klape. Teď čekáme prcka. Svatbu by ráda už delší dobu, ale já ne, protože naši se nikdy nevzali (oba předtím rozvod) a dohromady jim to klape 25 let. Byl jsem v tomhle stavu vychovávaný takže logicky ve svatbě nevidím jediný přínos. Blbý je, že s tím prckem se to ve mě začíná hýbat, ale ženit se nechci pořád, nicméně mi přijde správný mít stejný příjmení..

 

Samozřejmě jsem už slyšel i to, že pokud nebude svatba, tak se bude prcek jmenovat po ní a podobně, ale na to reaguji s úsměvem a říkám.. to víš že jo :D

 

Pořád platí, že na věci nabyté před svazkem nemá budoucí manželka v případě rozvodu nárok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu se teď snažit dělat chytrýho, takže prosím o shovívavost. Těch příčin je spousta. Důležitý je uvědomit si, že zamilovanost v každém vztahu za čas vyprchá a je potřeba do té doby najít jiné hodnoty, na kterých ten vztah budete dál budovat. Můžou to být společný koníčky, zážitky..., ale podle mě to ani nemusí být něco co děláte společně, ale kolikrát stačí dát si navzájem prostor.

Snad deset mých kamarádů zažilo stejný scénář - manželka byla dlouho s dětma doma (klidně i 8 let) a když pak nastoupila do práce, potkala tam prvního, kdo jí pochválil účes, nebo halenku, a bylo vymalováno. A když se ženská zamiluje, nevidí, neslyší a pálí mosty. U chlapů se to stává taky, ale spíš ve vyšším věku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi děláte si z toho tady prdel, ale když jde do tuhého a jsou v tom nedej bože i děti, tak to humor určitě není. To co napsal Horhe je ten scénář který je dnes nejčastější (s tím že to platí na obě strany). Co bylo ale příčinou toho odcizení? Toho života vedle sebe, kdy si lidé nemají co říct. Víte to někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezájem o snahu, komunikace. Většinou prostě už není chuť se snažit konverzovat, projevovat náklonnost i v těch horších obdobích.

 

U nás došlo na rozvod poté, co jsem zjistil nevěru. Ale beru to tak, že moje chyba bylo dodat záminku k nevěře, věnoval jsem se asi víc sobě než rodině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je jasný, že ta první zamilovanost časem vyprcha. Pak je si opravdu potřeba si dát nějaký ten prostor a najít si nějaký společný zájem, komunikovat spolu...ja taky doufám, že nám to spolu vydrží. Ani nevím, jestli bych měl chuť si někoho nového hledat. Po čase to stejně zas musí spadnout do stejných koleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme se s manželkou dohodli, že se rozvádět nebudeme. Je to zbytečnýho papírování, dohadování a nepříjemností. Pokud se to posere, tak oba máme ZP a stejné pistole, tak si v ranní mlze na poli za domem dáme duel na 50 metrů :D  

to jste se dohodli teď, ale až půjde do tuhýho, tak ona si nařídí budík o 5 min dřív než ty a na pole už nedojdeš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi děláte si z toho tady prdel, ale když jde do tuhého a jsou v tom nedej bože i děti, tak to humor určitě není. To co napsal Horhe je ten scénář který je dnes nejčastější (s tím že to platí na obě strany). Co bylo ale příčinou toho odcizení? Toho života vedle sebe, kdy si lidé nemají co říct. Víte to někdo?

Vodcizení je vodcizení. Co na tom chces analyzovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba někdo zjistil, že ten svazek se stávající byl životní omyl. Že si vlastně nerozumí. Že tam byl léta ze setrvačnosti. Že ho manželka víc sere než těší. Že je v podstatě sobecká mrcha, nebo se projevila časem jako neschopná nebo všeho schopná. Co já vím. Tyhle myšlenky napadají člověka po 16 letech manželství no.

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...