Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Schválně jsem si dohledal výrok někoho chytřejšího - George Orwella. Nějak si na něj vzpomínám čím dál častěji.

Omlouvám se za angličtinu. Nerad bych to zprasil překladem.

"The totalitarian states can do great things, but there is one thing they cannot do: they cannot give the factory-worker a rifle and tell him to take it home and keep it in his bedroom. That rifle, hanging on the wall of the working-class flat or laborer's cottage, is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 12. 2023 v 10:00, Duke650 napsal:

V práci mám nenápadně, ale furt na očích, papírek s citátem 

"The aim of argument, or of discussion, should not be victory, but progress." Joseph Joubert

Palece nahoru, jenže zde to byl od vzduch možná nechtěný (odhaduji, protože se to zde na foru moc nevyskytuje), ale dost ukázkový trolling 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny pokus, za mne byly vysledky jasny dopredu, ale je to asi tim ze spadam do kategorie s par desitkama tisic odstrileno (teda celkem ne rocne). Bohuzel dnesni odzbrojovaci nalady nesvedci poctu strelnic, zejmena tech delsich a s tim souvisi i vysoke ceny za pronajmy strelnic pro ozbrojene slozky, tedy malo treningu pro policisty. Navic ne kazdy policista - vojak ma kladny vztah ke strileni a tak znam nektere co rikaj ze jim to v praci staci a v civilu nemaji ani zbrojak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak před pár měsíci jsem se tu obrátil s dotazem na první zbraň. Tak zatím takto:

Prvních 500 nábojů a bez problémů. Malá hračka za pět peněz a spousta zábavy. Myslím, že je přesná (ale ne v moji rukou 😆) protože když jsem ji půjčíl zkušené střelkyni tak měla moc hezký soustřel. Já mám problém vidět ta mířidla - zajdu za puškařem zda něco vymyslí.

Na střelnici si jinak půjčuji plnotučné, abych zjistil co by bylo to pravé ořechové.

20231222_160437.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, klobadysek napsal:

Já mám problém vidět ta mířidla - zajdu za puškařem zda něco vymyslí.

Ja pouzivam bryle s dirkou, neco jako s iris clonou, da se koupit ruzne typy a nebo jako ja vyrobit handmade.

 

napr pouzit: EYEPAL - COMBO LYMAN

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, klobadysek napsal:

Tak před pár měsíci jsem se tu obrátil s dotazem na první zbraň. Tak zatím takto:

Prvních 500 nábojů a bez problémů. Malá hračka za pět peněz a spousta zábavy. Myslím, že je přesná (ale ne v moji rukou 😆) protože když jsem ji půjčíl zkušené střelkyni tak měla moc hezký soustřel. Já mám problém vidět ta mířidla - zajdu za puškařem zda něco vymyslí.

Na střelnici si jinak půjčuji plnotučné, abych zjistil co by bylo to pravé ořechové.

20231222_160437.jpg

Opravdu povedená pistole. kamarád jí má mnoho let (ještě byla za dva až tři peníze) a nikdy by jí neprodal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K této byly kromě originálních plastových střenek přiloženy i ty dřevěné od Klinského, pouzdro a tento kus má i závit na tlumič, tak to taky vyšlo tak nějak podobně.

Tyfo díky za tip. Pravda je co nosím brýle na blízko (věk) tak se mi to bez brýlí hůře zaostřuje. Ale ta mířidla1 jsou opravdu nevýrazná.

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, odjinud napsal:

Lama dotaz - jak mirite u kratke zbrane s klasickymi miridly (ne kolim)? Obe oci nebo jedno zavirate?

Dycky a pouze jen oběma i mířenku. Na krátkou vzdalenost do cca 10 m při rychlé střelbě a přenosech ostřím na terč, mucha je mázlá hledí nevidím skoro vůbec, stejně mám ty dvě tečky zamázlý černou fixou aby mně to netahalo zbytečně oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...