Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Wisteria je peklo . Par sezón sme ju na pergole mali. Ale začala sa rozrastat jak besna. Nestačili sme strihať, pchala sa všade, a robila tieň (az tmu) aj tam, kde bol tieň aj bez nej. Museli sme ju dat preč. Kvitli pekne, ale ináč skôr negatíva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 6. 2023 v 13:32, Gustaf napsal:

Mám od HoPa Plzeň.... vycházely docela slušně.

IMG-20210812-WA0005.jpg

Taky sem jdu pro radu, řeším jak udělat terasu pod pergolu u baráku, kde potřebuju mít 20cm schod dál na trávník (mám pozemek v pozvolném svahu) a nějak dumám, jak to rozumně vyřešit tu hranu při pokládce dlažby/prken - něco jako dával @Gustaf tady na fotce, aby ten schod vypadal opticky nějak rozumně a fungovalo to.

Uplně nejraději bych chtěl 2cm dlažbu a na terče, případně do štěrku. Nechci dělat komplet betonovou desku kvůli vsakování a odtoku vody. Kdybych to měl zároveň s trávníkem, dal bych max obrubníky a bylo by to jednoduchý, ale jak vyřešit ten schod, aby to nevypadalo blbě, si celkem lámu hlavu. Nemá někdo zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 6. 2024 v 7:45, lucid napsal:

 Ad vistárie: pokud jsou malé děti, byl bych docela opatrný, je jedovatá, my jsme kvůli vnukovi raději letos nasadili akébii.

 

před 23 hodinami, ivan_989 napsal:

Wisteria je peklo . Par sezón sme ju na pergole mali. Ale začala sa rozrastat jak besna. Nestačili sme strihať, pchala sa všade, a robila tieň (az tmu) aj tam, kde bol tieň aj bez nej. Museli sme ju dat preč. Kvitli pekne, ale ináč skôr negatíva.

Šutry v betonu by taky mohlo bejt řešení, tu folii pod dlažbu uplně nechápu, to se to celý vymlátí, dá se pod to folie a na to znova dlažba a nepraska to lepidlo?

Deti máme velký a i když byly malý, tak nebyl nikdy porblém, jeodvatý jsou primárně ty lusky.

Máme velmi slunnou terasu, takže ten stín nám vyhovuje a stříhám/tvaruju několikrát do roka, dle potřeby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Moty napsal:

Máme velmi slunnou terasu, takže ten stín nám vyhovuje a stříhám/tvaruju několikrát do roka, dle potřeby

Ja som ta varoval  :) Nebude sa ti to chcieť strihať každý rok takto dôsledne. To listie zapadne do každej škáry. Ja som to tiež tvaroval, ale bolo to nad moje sily, hustlo to a nakoniec z toho bol divny veľký chumac. Nechal som jednu co obrasta plot (pevné drôtené pletivo). Roztiahla to a začala tvarovať :)

Je to invázna rastlina, podla mňa podľa nej bol napísaný Den Trifidu  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ivan_989 napsal:

Ja som ta varoval  :) Nebude sa ti to chcieť strihať každý rok takto dôsledne. To listie zapadne do každej škáry. Ja som to tiež tvaroval, ale bolo to nad moje sily, hustlo to a nakoniec z toho bol divny veľký chumac. Nechal som jednu co obrasta plot (pevné drôtené pletivo). Roztiahla to a začala tvarovať :)

Je to invázna rastlina, podla mňa podľa nej bol napísaný Den Trifidu  :)

Vistárii tam máme 25 let, takže jí znám velmi dobře👍😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Moty napsal:

Vistárii tam máme 25 let, takže jí znám velmi dobře👍😉

u nas asi zmutovala a rozhodla sa ze prevezme kontrolu nad pozemkom. Musel som zasiahnut.

  • Haha 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, oba scenáře jsou ze života. Vistárii se moc nevyplácí sázet na hodně výživnou půdu s bohatým přisunem vláhy, pak roste před očima a umi strhnout okapy, ploty i fórovější pergoly. Oproti tomu staré vistárky stínící kamenná zákoutí dvorků ve Středomoří hezky ukazují tu správnou cestu, jak tuhle krásnou bestii krotit. Moty zjevně ví, jak na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 6. 2022 v 15:54, exBURN napsal:

Ahoj @exBURN můžu se zeptat, jak jsi s ním spokojený? V německým Kauflandu mají D300 za 689 éček, tak bych ho vzal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 6. 2024 v 23:00, Michal400 napsal:

Super, díky. Tak už je na cestě.

Budeš spokojen. Já to nechal včera otevřený, bouřka mi tam naházela kotel bordela a robůtek to vygruntoval bez chyby. Fakt dobrá věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 6. 2024 v 14:34, martar napsal:

Kluci, oba scenáře jsou ze života. Vistárii se moc nevyplácí sázet na hodně výživnou půdu s bohatým přisunem vláhy, pak roste před očima a umi strhnout okapy, ploty i fórovější pergoly. Oproti tomu staré vistárky stínící kamenná zákoutí dvorků ve Středomoří hezky ukazují tu správnou cestu, jak tuhle krásnou bestii krotit. Moty zjevně ví, jak na to :)

Hlavně Vistárii nesaďte k takovým těm dřevěným mřížkám pro popínavky, tu to spolehlivě rozláme za pár let. Proplete se tím a když zesílí tak to rozláme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2024 v 23:20, exBURN napsal:

Budeš spokojen. Já to nechal včera otevřený, bouřka mi tam naházela kotel bordela a robůtek to vygruntoval bez chyby. Fakt dobrá věc. 

No už se na něj těším 🙂. Jen doufám, že stačí přijít ještě tenhle týden.

Upraveno uživatelem Michal400
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...