Přejít na obsah

Záměr prodat Chronomag


Chronomag

Doporučené příspěvky

IMO je to se SZ mnohem prostší. Anabáze. Prodáváš auto a 3 týdny před prodejem se vysere spojka. Nemáš chuť ani čas to řešit, tak na to hodíš deku a necháš to na novym majiteli. Nechci konspirovat, ale jiný vysvětlení - krom hyper-mega-technickýho problému na úrovni mléčný dráhy - mě nenapadá.

Asi bych neprodával něco zásadního nefunkčního,ať spojku či nefunkční SZ .Zkrátka se mi to "šprajcuje ".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 831
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Ono někdy zamyslet se, neznamená nutně něco vymyslet. To by bylo nákladné, složité a dlouhodobě neudržitelné. Takovýto formát fóra toto nepodporuje a muselo by se doprogramovat a to je za ranec.

Ano, něco práce by to stálo, ale nákladné, složité a dlouhodobě neudržitelné - to snad ne:

Programátoři a ajťáci prominou, píšu to tak, aby to pochopila i lopata :-)

 

1. napsat skript, který denně přečte stažený bankovní výpisu a přičte v tabulce "User" do pole "kredit" dle konst. symbolu (identifikujícího, že jde o kredit) a var. symbolu (uživatelské jméno, nick, ...) k danému uživateli zaslaný obnos.

2. V sekci "Prodej" přidat na konec skriptu vytvářejícího prodejní vlákno funkci, která v tabulce účtů nastaví u uživatele hodnotu pro "platnost" (modelově 14) a odečte konstantu od hodnoty "kredit" (modelově 5) a kontroluje kladný zůstatek. Podle toho buď nastaví příznak "zobrazit" na TRUE nebo FALSE.

3. nad tabulkou "Prodej" o půlnoci pouštět skript, který každému inzerátu odečte od hodnoty "platnost" jedničku a kontroluje nulovost. Podle toho buď ponechá příznak "zobrazit" na TRUE nebo nastaví na FALSE.

 

Celkem tři skriptíky plus nějaké zobrazení, kolik zbývá kreditu a platnosti, atd.

Nic extra komplikovaného, co by se nemělo vrátit za jednotky měsíců provozu prodejní sekce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědav jak to dopadne . Toto Forum by mi opravdu chybělo, za ty roky co jsem se registroval .

  Poradil   a opravil jsem několika  kamarádům z tohoto fóra,  za ty roky  několik  :guitar:  strojů  :wine:  a taky jsem přispěl párkrát na provoz, když bylo potřeba.

 

SZ mne štve, ale na druhou stranu, zase to není fatální, dá se s tím žít a řešit jinak.  

 

Ano, musím říct,  překvapilo mne, Že je forum na prodej . Ale víc už to komentovat nebudu    Jirka   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Okrem toho sa na fóre za tie roky nazhromaždilo kvantum informácií. Recenzie, reporty, fotky... Škoda by to bolo len tak poslať do pušky.

Ja vim, co chces rict.. ale preci jen to jsou "jenom" pismenka.. daji se dohledat, prinejhorsim zacit znovu.. ale tady jsem potkal lidi, jejichz názoru si vazim.. nebo kteri mi rekli, jestli nechci půjčit jejich hodinky.. treba na zkoušku (a neslo o casia za pet korun)..Je to lidech...

 

A ted.. jdu do hospody.. fajn víkend vsem.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, něco práce by to stálo, ale nákladné, složité a dlouhodobě neudržitelné - to snad ne:

Programátoři a ajťáci prominou, píšu to tak, aby to pochopila i lopata :-)

 

1. napsat skript, který denně přečte stažený bankovní výpisu a přičte v tabulce "User" do pole "kredit" dle konst. symbolu (identifikujícího, že jde o kredit) a var. symbolu (uživatelské jméno, nick, ...) k danému uživateli zaslaný obnos.

2. V sekci "Prodej" přidat na konec skriptu vytvářejícího prodejní vlákno funkci, která v tabulce účtů nastaví u uživatele hodnotu pro "platnost" (modelově 14) a odečte konstantu od hodnoty "kredit" (modelově 5) a kontroluje kladný zůstatek. Podle toho buď nastaví příznak "zobrazit" na TRUE nebo FALSE.

3. nad tabulkou "Prodej" o půlnoci pouštět skript, který každému inzerátu odečte od hodnoty "platnost" jedničku a kontroluje nulovost. Podle toho buď ponechá příznak "zobrazit" na TRUE nebo nastaví na FALSE.

 

Celkem tři skriptíky plus nějaké zobrazení, kolik zbývá kreditu a platnosti, atd.

Nic extra komplikovaného, co by se nemělo vrátit za jednotky měsíců provozu prodejní sekce...

 

Nechceš to náhodou nechat na novém majiteli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou moc rozvité a málo hradečácké. Já ten dialekt neovládám, ale bude to spíš něco jako Emoj máma, mámoj mísa...

O východočeštinu se nesnaž. vypadáš u ní stejně blbě, jak když tlustej Němec tančí v plážovým baru macarenu.

Sorry, to byl pokus o odlehčení, kterej se mi evidentně nepovedl.. v tu chvíli mi to přišlo dobrý :) Východočeštinu neovládám a vím o tom.

 

Tím končím s OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl,beru te do tymu, co my udelame za mesic, ty das za den, myslim to uplne vazne, napis, diky 

 

Ano, něco práce by to stálo, ale nákladné, složité a dlouhodobě neudržitelné - to snad ne:

Programátoři a ajťáci prominou, píšu to tak, aby to pochopila i lopata :-)

 

1. napsat skript, který denně přečte stažený bankovní výpisu a přičte v tabulce "User" do pole "kredit" dle konst. symbolu (identifikujícího, že jde o kredit) a var. symbolu (uživatelské jméno, nick, ...) k danému uživateli zaslaný obnos.

2. V sekci "Prodej" přidat na konec skriptu vytvářejícího prodejní vlákno funkci, která v tabulce účtů nastaví u uživatele hodnotu pro "platnost" (modelově 14) a odečte konstantu od hodnoty "kredit" (modelově 5) a kontroluje kladný zůstatek. Podle toho buď nastaví příznak "zobrazit" na TRUE nebo FALSE.

3. nad tabulkou "Prodej" o půlnoci pouštět skript, který každému inzerátu odečte od hodnoty "platnost" jedničku a kontroluje nulovost. Podle toho buď ponechá příznak "zobrazit" na TRUE nebo nastaví na FALSE.

 

Celkem tři skriptíky plus nějaké zobrazení, kolik zbývá kreditu a platnosti, atd.

Nic extra komplikovaného, co by se nemělo vrátit za jednotky měsíců provozu prodejní sekce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš to náhodou nechat na novém majiteli?

Proč tady pořád každého okřikuješ? Ty víš kdo je nový majitel? Proč by tady nemohl popsat technický problém a jeho řešení? Jak ty víš, jestli to zrovna případný zájemce nečte, a  nezajímá ho to, aby věděl do čeho jde a za co má zaplatit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OndraTce, Ramon: Pánové, věřte že altruistických PHP bastlířů schopných za večer zplodit webík jsou v čechách mraky - jenže ne všichni bohužel tuší co provoz masivního fóra jako je toto obnáší. 

 

Ono spoustě zdejších ani nedochází že IPBForum není žádný Patrickův soukromý bastl, ale komerční, průběžně (a dle nastavení i automaticky - spammeři, hackeři, britské jeptišky atd.) aktualizovaný balík PHP skriptů dodávaný "třetí stranou" - který mimochodem dávno obsahuje i nástroje a API pro monetizaci obsahu, o kterých tu tak kreativně špekulujete. V případě že by provozovatel připustil Vámi navrhované lokální úpravy kódu, musel by buď rezignovat na aktualizace (viz muzeální obsluha příloh na knife.cz), nebo by mu to někdo musel po každém updatu záplatovat a záplatovat...  :yucky:

 

Což vyznívá docela humorně v situaci, kdy majitel po odchodu jediného admina rezignuje i na takové banality jako je nejspíš jen jedna nabořená tabulka SZ - zatímco techničtí mimoni tu už 24 stránek halucinují o "záludnostech údržby databáze" (co chcete udržovat na něčem co už 2 týdny stojí - čekat na expiraci denních/týdenních záloh?), "croudfundingu" (jak že se to financovalo doteď?), "migraci na facebůček" (pro lepší pocit soukromí?), nebo dokonce o cizím "click and run" fóru (od zhrzeného exmoderátora, co donedávna nechápal ani rozdíl mezi "synchronizací obsahu složek" a "přesunem archivních dat na síťový disk"?)...  :wacko:

 

Takže Honzovu dobře míněnou radu "nechat to na novém majiteli" vůbec neberu jako pohlavek - a divím se zakladateli vlákna že takto zásadní výzvu po sobě rovnou nezamknul, když už úvodní příspěvek obsahuje vše podstatné, včetně e-mailového kontaktu  <_<

 

PS: čtenářům s krátkým bufferem se omlouvám za dlouhé věty, ale ono i to SQL v noci taky bývá pěkně ukecané...  :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt uz musim reagovat na tu lez stale opakovanou celym narodem. Prosim vas, zapiste si za usi, maama misu nema.

 

Tak jestli ti to způsobuje nějaká traumata, tak já bych doma jednu vejražní určitě našel a nezištně bych ti ji daroval. Takže  by se vlk nažral a kozy zůstaly celé. :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Sorry, to byl pokus o odlehčení, kterej se mi evidentně nepovedl.. v tu chvíli mi to přišlo dobrý :) Východočeštinu neovládám a vím o tom.

 

Tím končím s OT.

To byl for. Jazyk to je tezky, ale naucim te to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...