Přejít na obsah

Záměr prodat Chronomag


Chronomag

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 831
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

tvl,beru te do tymu, co my udelame za mesic, ty das za den, myslim to uplne vazne, napis, diky 

Jak se tu objevilo, fórum je postavené na komerčním produktu, který to umí řešit. Podle stávajícího ceníku mají Priority support od 130USD měsíčně.

Pochopil jsem však, že tu už není chuť stávajícími vlastníky platformu udržovat jak technicky tak finančně. Omlouvám se, že tak do toho kafrám, ale trochu hostingy a VPS využíváme, takže nějaký rámcový přehled o cenách taky mám. A jestli fórum, jak se tu psalo, vydělává nyní cca 15000 Kč měsíčně, tak při vhodném VPS a zmiňovanému Priority supportu by zdejší admin (nikoli moderátor) měl na práci akorát tak semtam zkontrolovat anomálie v logách a případně umět komunikovat se supportem...

 

Možná se měla např. monetizace prodejní sekce řešit už mnohem dříve. Bylo by to asi nejméně konfliktní ve srovnání např. s placeným členstvím,  pokusy s těžením kryptroměn apod.

Ale to samozřejmě už nepřísluší hodnotit nám (nevlastníkům fóra)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A SZ zpoplatnit dle sazebníku České pošty na doporučené dopisy, s příplatkem za nadváhové přílohy a udanou cenu hodinek  :smoke:

 

To fakt nikdo s právem admina není za celý týden schopný vlízt do databáze, zreindexovat a nebo ze zálohy obnovit rozjebanou tabulku SZ?

Má vůbec k databázi IPB přístup sám velký Chronomag, když už se tu dva týdny inzeruje prodej? 

 

Já jen že předloni jsem byl podobným způsobem připravený převzít jedno autofórum s hezkými pár stovkami duší (poměr aktivních a neaktivních uživatelů byl prakticky stejný jako zde na Chronomagu), které celou dobu skomíralo na tom že majitel na všechno kašlal, neautorizoval nově příchozí - a pak brečel že reklamy nevynesou ani těch pár kaček na roční provoz domén, hostingu a IPB. Jako bonus se mu tam na titulní stránce začal angažovat jistý zapšklý zamindrákovaný šulánek od Kroměříže (podobnost čistě náhodná?), zaplňující vlákna a statusy svými zblitky o tom jak je všechno ztracené, že jsme jen banda vykořisťovatelských pozérů, ať táhneme na facebook a dalšími knížecími radami - a nebylo nikoho kdo by mu dal ban. Vrchol byl že majitel o prázdninách přestal komunikovat veřejnými i neveřejnými kanály, server i doménu nechal vyhnít - a když mu konečně po roce došlo že by obsah mohl zpeněžit, zjistil že vlastně žádný nemá a že flashku s kopií root složky webu si může leda tak vetknout za klobouk...  -_-

tu je taky někdo od Kroměříže takovej ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Kam bysme došli, kdyby si lez každej kam chce!

sak nech sa urobi trebars 20 novych chronofor a fejsbukov. Do 1-2 rokov ostane snad jedno najzivotaschopnejsie. A ten rok-dva aspon budem travit cas niecim inym ako preliezanim chronofor?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 jich asi nebude, ale chronomag skupina na fb už je docela dlouho (ne prodejní, ale normální grupa) a aktuálně má 930 členů. Další fóra jsou víceméně mrtvé, takže ono to tak moc rozpolcené nebude, to bych byl klidný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je jedno, kolik je a bude konkurenčních platforem, rád bych primárně zůstal zde. A kvůli FB CHMG si u zukrberka účet zakládat nehodlám, i když to je zatím asi jediná funkční alternativa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to podobně. Do chmagfb jsem se přihlásil asi před půl rokem a od té doby jsem tam nebyl ..... nemám na to čas a ani formát facebooku mě nevyhovuje. Doufám, že chmag zůstane bez větších změn, ale například odborné ( hodinkové ) reklamy, nebo zpoplatnění inzerátů bych samozřejmě přežil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...