moco Odesláno 30. července Nahlásit Odesláno 30. července před 18 hodinami, cuborg napsal: Děkuji pánové, mrknu na to Sent from my iPhone using Tapatalk Řešili jsme cenu/kvalita a nám byly doporučeny polské Porta, je to sada i se skrytými zárubněmi.
EpsteinBarr Odesláno 30. července Nahlásit Odesláno 30. července před 12 hodinami, Juraj11 napsal: Brzfalc- vypadá to krásně, ale za mě ne. V bývalé práci jsem jich pár montoval a co se týče montáže opruz(to tebe samozřejmě nemusí zajímat) . Problém je v tom,že pokud výrobce,dodavatel zvolí levnější kování,tak ti časem sedne dveřní křídlo a je problém. Tento problém se může stát i u kvalitnějšího kování-je to jen otázka času. Samo,stává se to i u klasických dveří,tam to jen není tak vidět a většinou si toho člověk všimne až když mu dveře drhnou Sent from my iPhone using Tapatalk Nase dvere (eclisse) su vysoke 230cm, v sirke 80 a 70cm, 7ks. V dennom pouzivani 12 rokov. Ani u jednych nepozorujem akykolvek problem. Su nad podlahami liatymi aj drevenymi, cize akekolvek sadanie by som si vsimol, ci uz v jednom alebo druhom pripade. Pravdou je, ze si takto z hlavy nepamätam, na kolkych zavesoch su ulozene. Ci 3, 4 alebo viac.
hopa26 Odesláno 22. srpna Nahlásit Odesláno 22. srpna Poprosím, budu řešit dvoukřídlá vrata do garáže. Uvítám osobní doporučení nebo zkušenost na dobrou firmu s ok poměrem kvalita, provedení,cena. Díky.
Geodet Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna před 12 hodinami, hopa26 napsal: Poprosím, budu řešit dvoukřídlá vrata do garáže. Uvítám osobní doporučení nebo zkušenost na dobrou firmu s ok poměrem kvalita, provedení,cena. Díky. Co máš proti sekčním vratům na dálkové ovládání.
YPO Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna Jesli v tý garáži bude bydlet tak jsou dveře lepší. 2
hopa26 Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna Hlavní účel nebude jako dílna či pro parkování auta Ale spíš klubovna. Do garáže, stejně jako do té co mám nyní plánuji dost často chodit. Mračím se na řešení, že pokaždé když chci vstoupit budu muset vyjet s roletou vrat nahoru. Budu uvnitř, někdo na mne zaťuká což se děje nyní poměrně pravidelně a já znovu a znovu potáhnu vstup hore aby mohl host vstoupit. Díra, utíká mi teplo nebo zima-(prostor je zateplený a bude klimatizovaný) to nechci. Moc se mi nelíbí ani ty dveře co jsou v lamelách, když vyjíždí celá stěna nahoru. Boční vstup nešel udělat-v jedné straně bych lezl dceři do ložnice a na druhé je hrana pozemku. Z čela je okno. Plán: Klasická vrata umožní privilegovaným vzít po vyzvání za kliku a piko špehýrkou se protáhnout (či nepozorovaně odejít ) aníž by kdokoliv cokoliv musel dále podnikat. Když čtu žumpu,.... Úplně to vidím.. Jen křesla, stůl, 80 lahví rumu. A já celej v bílým tam budu s lidma co jsou mnohem chytřejší a co mne bavějí vzpominat na časy kdy byla tráva zelená, voda modrá a dělník pan někdo. Budou mi to vysvětlovat. Tak abych to pochopil. A na to nutně potřebuju ty hezký, spolehlivý a dvoukřídlý vrata.
YPO Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna Idealní by byly dvoukřídlý vrata s dveřma. Sem ti to namaloval 1 1 1
hopa26 Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna Díky, maluješ moc krásně. Máš cit pro detail, za těmi tahy je cítit životní zkušenost. Akorát, při vší úctě k těm malým dvířkám... Se trochu bojím, aby takovéhle řešení nebylo komplikovanější, dražší nebo dokonce méně pěkné než jednoduché linie rovných lamel a jedné kliky uprostřed. 3
geometr Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna (upraveno) On YPO má ve voku velikost vrat garáže pro bus, proto ty proporce. Dávám mu hlas za snahu a grafické provedení pomocí výpočetní techniky. Upraveno 23. srpna uživatelem geometr
YPO Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna Ještě umím nakreslit domeček jedním tahem a dát si nohu za hlavu. 1
hopa26 Odesláno 23. srpna Nahlásit Odesláno 23. srpna těším se, až se Tě konečně na výše zmíněné a spoustu dalších doteď nezveřejněných dovedností optám na živo.... 1
Kotlick Odesláno 25. srpna Nahlásit Odesláno 25. srpna V 22. 8. 2025 v 18:56, hopa26 napsal: Poprosím, budu řešit dvoukřídlá vrata do garáže. Uvítám osobní doporučení nebo zkušenost na dobrou firmu s ok poměrem kvalita, provedení,cena. Díky. Soused má LOMAX dvoukřídlé vrata už 6 let a bez problémů. Dával do původního otvoru po starých vratech. Vypadají velmi dobře zpracované a jsou i zateplené. Za mě pecka. 1
lub Odesláno 25. srpna Nahlásit Odesláno 25. srpna V 22. 8. 2025 v 18:56, hopa26 napsal: Poprosím, budu řešit dvoukřídlá vrata do garáže. loni jsem nechal dělat dvoukřídlá asymetrická vrata jako výměnu za starý vrata. nabídky lomax a trido - zvolil jsem trido. hliníkový rám s přerušeným tep.mostem, horní zasklení akrylát dvojsklo. jinak křídlová vycházejí dráž (54tis) než výsuvná, ale důvod byl úplně stejný, auto tam neparkuje. platil jsem až skoro po roce po instalaci - po garančním seřízení. 1
EpsteinBarr Odesláno 2. září Nahlásit Odesláno 2. září Dotaz na digestor. Velmi problemove napojenie na centralne odsavanie v budove (dorabane v historickej pamiatke, proste viac nefunkcne ako funkcne, ale investor si dal v kolonke vzduchotechnika a hotovo). Prakticky dotaz. Ak sa rozhodnem pre digestor bez napojenia na exterier, len s "cirkulaciou" vzduchu, resp. odstranenie zapachu a zmierim sa s tym, ze para ostane v kuchyni, mate nejaky tip, co "zarucene" funguje? Nejake uhlikove filtre, ako casto to treba menit, atd. Hlavne, ked dam na panvicu 4 cibule, nech nemusim robit prievan. Nemam ziadnu skusenost. A samozrejme v takom pripade asi bude nutne dokonale zaslepenie diery na odvod vzduchu, kedze nemusim vediet, co vari suseda pod nami. Dik za rady.
martar Odesláno 2. září Nahlásit Odesláno 2. září Kamarádi stavebníci, dobrá rada: když si objednáte velký mix (domíchavač) plný B20 na základovou desku, ujistěte se, že to monstrum projede až k bednění skrz vrata a kolem rohu domu. Páč je fakt o dost větší a hlavně vyšší než Tatra. Já to neudělal a milej řidič z betonárny mi těch 6 kubíků nakonec vylil na plachtu hned za vrata. Přes 12 tun betonu jsem doteď vozil ručně na kolečku. Přitom stačilo mít připravenej pětimetrovej skluz (koryto) na paletách jako prodloužení a nemusel jsem teď umírat vysílením... (nebo objednat čerpadlo s chobotem, ale to je drahý). Jdu objednat ňáký lázně 1 1 1
hopa26 Odesláno 2. září Nahlásit Odesláno 2. září @martar to sis teda máknul! já jen koukal jak to teče.
martar Odesláno 2. září Nahlásit Odesláno 2. září (upraveno) před 2 hodinami, hopa26 napsal: @martar to sis teda máknul! já jen koukal jak to teče. To jsem teď přesně potřeboval vidět a slyšet... edit: a ten čerstvej beton mi koukám sežral kůži na kolenou ... normálně do masa ... holt činidla z betonárny a portlandskej cement. Nebyl čas řešit ochranné pomůcky, měl jsem jen holinky a rukavice. Jau! Upraveno 2. září uživatelem martar
hopa26 Odesláno 2. září Nahlásit Odesláno 2. září @martar neboj se, taky jsem bit jako žito. mám teď za sebou anabázi s vratama. nakonec vše vyřešeno, dokonce bude finále ještě lepší než bych kdy doufal, ale nemám odvahu to veřejně prezentovat. spíš se snažím na tu bolest, odsudky, beznaděj a posměch znalých co nejrychleji zapomenout. nicméně dnes si na oslavu naleju stopičku kontušovky, protože mi asi před hodinou v domě začala tect voda, odtéká odpad a funguje zásuvka. zatim tedy 1, nicméně, že už se nemusí napájet ze staveništního rozvaděče, ale přívodem který je pod zemí mne naplňuje blahem.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se