Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ja se k financim vyjadruju nerad. Zejmena proto, ze my vrazi z wallstreatu deformujeme pokrocilimi financnimi nastroji praci rolniku a delniku a jeste by nam to nekdo okoukal. Ale s tou lecbou to vidim tak, ze je dobre, ze ji kluk dostane. A je dobre, ze se mozna zacne vest diskuze, jakou lecbu jeste muzeme platit. Pokud odhlednu od faktu, ze se obrovske mnozstvi prostredku utrati naprosto nehospodarne a rozhodne je kde usetrit, tak ma stat proste omezene mnozstvi penez. Z nich cast vyda na zdravotnictvi. No a s tim, jak se neustale zlepsuji moznosti mediciny, take neustale roste cena te nejlepsi lecby. A nekde ta hranice byt musi. Protoze nedokazeme (a ani to nedelame) poskytnout maximalni peci kazdemu. Vojta ma svoji hranici nasazenou celkem nizko :). Ja nevim, kde presne lezi ta moje. A nechtel bych to rozhodovat. Co mi na nasem zdravotnictvi vadi, je ta absolutni nucena rovnost. Tedy nemoznost se komercne pripojistit a doplatit si rozdil mezi peci, kterou statni pojistovna urci jako prijatelnou a lecbou na kterou mi staci kapsa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezky napsano Kubo!

A ja ani tak nekomentoval tu hranici. Jako spis to rozhodnuti, ze ji pojistovna nema pravo nastavit vubec a to nejen v penezich, ale take v tech efektech. To mi prijde strasne nebezpecne. Protoze to docela zasadne potencionalne meni ten system, pokud to chapu dobre.

Proti tomu klukovi ja opravu nic nemam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 4. 2020 v 22:26, dawe009 napsal:

Daň z příjmu, zdravotní a sociální pojisteni (to je taky v podstatě Dan, nic jiného), DPH, spotřební daň.... dělá to s přehledem přes 70%..

 

V 20. 4. 2020 v 22:36, vojta1 napsal:

Jsou na to ruzne analyzy. Vem si, ze jen prime dane jsou necelych 50%. No a pak prijdou ty neprime, primarne DPH, spotrebni a nasledne ruzne majetkove a taky ruzne podnikatelske atd ktere se promitnou do ceny- tady treba energii. To cislo je pomerne tezke presne vyjadrit. Hodne zalezi na vysi prijmu a jak moc platis ty spotrebni dane, pohnout s tim umi hodne. Cisla jsem videl ruzna od cca 63-80%. Ja si to kdysi ze zvedavosti delal na svem pripadu a vyslo mi to nekde kolem tech 75%. Ale rikam ten rozptyl je velky + se to cislo neda spocitat presne.

Pánové, ještě Vám chybí daň dědická a jsme na 80%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Prochy68 napsal:

od 2014 neni

Velká omluva s dědickou daní :) 

Tak aby to vyšlo aspoň na těch 80%, co jakákoliv majetková daň, nebo ekologická? Doplňte dle vlastního uvážení...

V 20. 4. 2020 v 21:10, vojta1 napsal:

.... zdanenim 75%+ v pripade zamestnancu.

..............

Jen podotýkám, stále se bavíme o zaměstnancích :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neštve mě, že to pojišťovna musí zaplatit. Děsím se, že za každým takovým případem, který je medializován, je tucet podobných či stejných, které se prostě do médií nedostanou, a ti lidé prostě bez pomoci skapou. A strašně mě míchá, že jedna aplikace jakéhosi léku může stát tolik peněz. Zdá se mi to naprosto nehorázné. Vím, že bych to měl vnitřně přijmout, ale nějak mi něco říká, že pokud chceme spočítat jedinci, kolik peněz mu ještě můžeme zaplatit z pojištění, na kterém se podílí on i jeho rodiče a prarodiče, a nad jakou částku ho se slzou v oku necháme zemřít, protože už to pojišťovně za ten jeho život nestojí a my s tím souhlasíme,  měli bychom mít taky jasno v tom, jestli 90%  ceny toho léku není provize z provize a  velká domů obchodníkům s neštěstím. Já vím- výzkum stojí neskutečné peníze a týmy lidí se musí zaplatit a přístrojové vybavení a to vše kolem... je to zoufalé. Co pak ? Patent... a ,,ševče, zaplať"... Ježišmarjá, dvě mega za nějakou injekci do páteře, která ho stejně na nohy nepostaví... jestli se máme ohánět tržní ekonomikou, jak se takové šidítko vůbec udrží na trhu, když to nepomáhá ? A je vůbec správné vyvíjet z ekonomického hlediska lék na chorobu tak vzácnou, že se na ty náklady bude pak skládat pár stovek ubožáků po celém světě ? Aby jim pak mohl někdo říct ,,Chcete žít ještě rok tak jako doteď ? Tak nám dejte dva míče a my to zařídíme... S touhle představou ti lidi chodí do laboratoře cinkat zkumavkama ? 

O platech ve sférách o kterých jsi, Vojto, psal... vyspělé státy platí tyhle lidi o mnoho lépe. Asi vědí proč...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopis hoteliéra

Moje osobní zkušenost majitele zavřené restaurace je tato. Bez jakékoli protekce, tlačenky či korupce jsem dostal 25.000 Kč na účet, požádal jsem o odklad splátek úvěru na 6 měsíců a banka mi telefonicky sdělila souhlas, požádal jsem o COVID II a opět telefonicky mi bylo sděleno, že moje žádost byla zkontrolována a vrací se do úvěrujíci banky, požádal jsem o odklad platby DPH, plynu a elektřiny a bylo mi vyhověno. Jenom Česká televize trvá na zaplacení poplatku za televizory v hotelových pokojích, které nesmí být užívány.

Tak tohle je na žalobu, jenom nevím, koho žalovat… Však právníci budou vědět.

 
Aston
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sis naběh kámo, decebal je mluvka OSYzla, a ta pokud se nemýlím platby za období od 1. dubna do konce nouzového stavu pozastavila.
Ne teda od začátku 13/3, takže to není fair play (LOL, jsem použil skoro v jedné větě OSA a fair play, tvl :D )  . . . ale apoň něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsa doma na 60%, a už jsem se nudil, tak jsem se včera dal do seřizování a mazání oken. Asi byla špatná konstelace hvěz. Při sestupu z okna jsem nohou minul židli, noha dopadla šikmo na podlahu a žebry jsem trefil kovovou židli. Výsledek - zlomená nártní kost u malíčku, dvě žebra a ze židle je tančící židle. Noha je oteklá ale už neboli, zato mě paralyzuje bolest žeber při některých pohybech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve formě videa by to mohla být fajn podívaná :)

Já to neustále opakuji všem kolegům z kanceláře. Nenechte se doma vyprovokovat a nic nedělejte. Buď se zabijete, nebo to bude stát hodně peněz. Kolega dával minulej tejden chemickou kotvu do stropu, aby si na ni dal boxovací pytel. Udělal do stropu díru velikosti toho pytle a ještě si nasypal omitku do očí.

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hospoda u Srubu v Kbelích opet nezklamala... já jsem věděl, proč jsem vyhlásil na tento podnik embargo...

 

Dycky jednou za čas si řeknu, že to s nima zase zkusím, je to v super místě, pěkně zázemí a dycky zo dopadne stejně. je fakt škoda, že to nemá v pronájmu někdo schopný... toto je jeden z mála podniků, které doufám, že tato krize položí.

Dneska jsem si řekl že od nich vezmu oběd. Volám několikrát ale dycky hlasovka. Reknu si tedy ok, dojdu tam rovnou. A princezna mi oznámí, že budu čekat 40 minut. Tak doprdele když už nemají žádný formulář ani nějakou normální cestu, jak si udělat objednávku a jediný kontakt na sebe mají vypnutý tak snad funguju v okně... achjo ti mě zas vytocili... pokaždé stejná bida... ale tak chlácholím se tím, že vzhledem k tomu jak "dobře" tam vaří me to nemusí mrzet... ale štve mě, že tu neni žádná normální hospoda, kromě pivovaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, straspol napsal:

To zní jako podnikatelská příležitost...? 

Co jsem pochopil, patří to KČT a je to asi v nájmu... netuším, každopádně tím, že to je fakt pěkně místo, tak je tam dycky hromada lidí... asi na to sází, protože jinak rozumně se tady fakt jít nedá, jsou tu 2 pajzly (lidový dům a ještě jeden, kde jsem snad nikdy nebyl) pivovar je super, ale jako každý podnik tohoto typu není zrovna levný a navíc ne každému sedne to, že nemají plzeň. Takže místo a normální pivo bych řekl že je v jejich případě dostatečný motivator... nic jiného v tom být nemůže protože jídlo je veskrze podprůměrné, obsluha protivná a pivo špatné nacepovane (ale je to plzeň)... Takže pokud je nepoloží tohle tak asi bohužel nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mě nas*alo, že už podruhé mi spadly stránky u Christopher Ward, zrovna když jsem platil C60 Trident Pro 600 Bronze. Pokaždý to dostanu až k platbě, zadám číslo kreditky, přijde SMS k potvrzení platby a pak už jen Out of Stock. 

 

Myslím, že na ně už se*u. Ale když ten bronz mě fakt bere...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...