Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

 

Budeme-li předpokládat, že část z nich prodělala bezpříznakový průběh (nebo lehký průběh, který z řady "dobrých" důvodů zatajila), můžou být teď ve fázi zbytkového vylučování viru příp kontaminace. Nevíte, budou se alespon u evidovaných navrátilců dělat testy nebo prostě po 14 dnech karantény začnu fungovat jako ostatní?

Nebudou se u nich delat testy. Budou fungovat jako ostatni. Testu je malo a jsou drahe. To by neslo logisticky vsechny otestovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kultura a uroven spolecnosti se pozna dle toho, jak se umi postarat o sve stare, bezmocne a postizene.

Souhlas s tim, co pise Bandicoot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hlavne eticky rozmer, neco ve smyslu jak pise vyse Bandicoot. Je to neco co jsme nezazili, naco jsme absolutne nepripraveni, neco co nikdo z nas nezazil. Je tak nastavena nase spolecnost. Za miliony bojujeme o kazde narozene postizene dite, nevahame utratit obrovskou castku 50 milionu zato aby se jedno dite mozna postavilo na nohy. Kdyz to nastaveni v jednom bode zmenime, je otazka kde to skonci.

 

No, těch padesát mega je poměrně signifikantních. Nedá mi to, takže trocha počítání:

 

 

HDP ČR 2019 na obyvatele 39477 USD, tedy v dnešním kurzu 39477*25,62. Tedy cca 1000000.

Počet obyvatel 10,65 mio. Tedy velké HDP 10 650 000 000 000.

Na den to vychází 29 178 000 000.

Pokud po dobu 1 měsíce omezíme produktivitu na 50 procent, bude to 437 670 000 000.

Zachráníme li tímto 10 000 lidí, záchrana jednoho lidského života tento stát stála 43 767 000.

 

Je to tak, s tím se nedá nic dělat .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Testu je malo a jsou drahe. To by neslo logisticky vsechny otestovat.

Prečo by to nešlo? Je to len otázka peňazí. Južná Kórea má na testovaní postavenú stratégiu boja proti vírusu, sú ľudia (profesie), čo sa testujú aj viackrát denne. Okrem iného tam maju niečo ako drive-in testovanie, ani nemusia vystúpiť z auta. Je to drahé, ale zasa nezastavujú ekonomiku plošnými karanténami. Čas ukáže, ktorá stratégia je lepšia.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, prosím, vzhledem k tomu, že do tohoto tématu padá jeden příspěvek za druhým, používejte citace, i když bezprostředně reagujete na něco, co jste si právě přečetli. V čase, kdy reakci píšete, sem hodí své myšlenky spousta dalších z nás. Vím, citace takto nejsou obvyklé, ale již X krát se stalo, že bylo potřeba dohledat, k čemu vlastně odpověď směřovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Prečo by to nešlo? Je to len otázka peňazí. Južná Kórea má na testovaní postavenú stratégiu boja proti vírusu, sú ľudia (profesie), čo sa testujú aj viackrát denne. Okrem iného tam maju niečo ako drive-in testovanie, ani nemusia vystúpiť z auta. Je to drahé, ale zasa nezastavujú ekonomiku plošnými karanténami. Čas ukáže, ktorá stratégia je lepšia.

Podle me je to logisticky problem a nedostatek testu a kapacit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Přátelé, prosím, vzhledem k tomu, že do tohoto tématu padá jeden příspěvek za druhým, používejte citace, i když bezprostředně reagujete na něco, co jste si právě přečetli...

To je asi na mňa, už som ju medzičasom doplnil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To není přehnaná částka

Lecba nejdrazsiho pacienta v CR stoji rocne 54 milionu. Povazuju za uzasne ze umime nejen zachranit, ale i zajistit kvalitni zivot cloveku ktery by jeste pred 10 lety zcela jiste zemrel. Ani mne to neprijde hodne. Ano, penize je na lecbu nutno uvolnovat uvazlive, ale pokud vime ze to ma smysl, nema cenu resit o kolik jde. Rikam ale pokud vime ze to ma smysl a funguje to. Osobne jsem byl svedkem toho jak se podavaly leky za miliony lidem u kterych byla doslova nulova sance. To je vec kterou je potreba doresit a ktery je lidsky a emocionalne nesmirne narocna a delikatni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady leď lítají čísla a  ekonomické úvahy rád bych připomněl motto románu od  Hemingwaye

Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem součástí lidstva. A proto se nikdy neodvažuj ptát komu zvoní ta hrana. Zvoní tobě.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nechci prudit ale to co říkáš se myslím tolik netýká Evropy jako Afriky a Asie jak natalitu regulovat ti je další problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už něco cituješ, tak si pamatuj co. Hemingway psal o lidstvu ..... Nikoli o Evropě.

Pamatuji si co jsem psal problém poměru natality a mortality jsi použil ty, to se Hemingwayova motta nijak netýká

|Peace

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale niekde na Morave policia rozprasila gang siedmich kartarov.Hrali v panelakovej pivnici bez rusok.Myslim,ze by ich mali pre vystrahu popravit...Lebo pochybili.A udavaca verejne vyznamenat.

já včera dostal pozvání na poker, v Praze

ani mě to nepřekvapilo, tak trochu jsem to čekal

když byla v USA prohibice, tak hromadně vznikaly ilegální bary

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Conrade, nechci prudit, ale co s touto tezí udělá zohlednění faktu, že natalita převyšuje mortalitu?

To nic nemění na faktu, že smrti každého člověka je lidstva méně než kdyby nezemřel. (o prelidnenosti tady debatu vést nechci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...