Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 15 minutami, stenly napsal:

Naštvala mě dnešní pokuta z Rakouska:) Vrtalo mi hlavou, kde se stala chyba, když jsem tu jejich dálniční známku zaplatil. Přišel jsme na to, že ten jejich systém se opravdu nemýlil a chyba byla na mém přijímači. Omylem jsem se překliknul a místu 14.7 tam dal 14.8. Nikoho asi nebude zajímat, že jsem to platil hned toho 14.7. Inu to se mi ta cesta pěkně prodražila:) a přitom taková blbost..... Uf to se mi ulevilo:)   

Ja si před par dny vyzvedl nove auto ,vesele si jedu domu po dálnici.  Zapomnel koupit znamku. Samozrejme me zastavili ,ze nemam zaplacenou známku.  Byli docela rozumný,tak pokuta za 1500. Ty si to mel asi horsi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, stenly napsal:

Naštvala mě dnešní pokuta z Rakouska:) Vrtalo mi hlavou, kde se stala chyba, když jsem tu jejich dálniční známku zaplatil. Přišel jsme na to, že ten jejich systém se opravdu nemýlil a chyba byla na mém přijímači. Omylem jsem se překliknul a místu 14.7 tam dal 14.8. Nikoho asi nebude zajímat, že jsem to platil hned toho 14.7. Inu to se mi ta cesta pěkně prodražila:) a přitom taková blbost..... Uf to se mi ulevilo:)   

Můžu se optat kolik? Vrátil jsem se v neděli z dovolené a při sundávání známky zjistil, že je platná od 9.10 nikoli 9.9. Blbě prostipnuto na ÚAMK a já si toho nevšiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, kuncák7 napsal:

Můžu se optat kolik? Vrátil jsem se v neděli z dovolené a při sundávání známky zjistil, že je platná od 9.10 nikoli 9.9. Blbě prostipnuto na ÚAMK a já si toho nevšiml.

Dělá to 120 éček. Platit se mi to samozřejmě nechce, páč v ten stejný den jsem kupoval Slovinskou známku(takže je jasný, že jsem jel z Chorvatska). Poslal jsem jim mail na Asfinag s přílohami a vysvětlením, že jsem známku zaplatil. Vsadím se, že to nikdo číst nebude:) Asi to nechám spadnout do správního řízení.... S..u na ně    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, stenly napsal:

Dělá to 120 éček. Platit se mi to samozřejmě nechce, páč v ten stejný den jsem kupoval Slovinskou známku(takže je jasný, že jsem jel z Chorvatska). Poslal jsem jim mail na Asfinag s přílohami a vysvětlením, že jsem známku zaplatil. Vsadím se, že to nikdo číst nebude:) Asi to nechám spadnout do správního řízení.... S..u na ně    

Děkuju, tak ta letošní dovča se mi trochu prodražuje, neustále - včera jsem vyzvedl auto ze servisu ( letos jsem oddělal dvě pneu a po prohlídce usoudil, že vyměním všechny čtyři ), preventivně udělal tlumiče a odešla mi baterie v klíčku od zapalováné ( u náhradního, kterej jsem vezl, se mi nepovedlo auto ani oživit ) a pojistka od nabíječky v autě (se svou znalostí elektriky u mě práce na 5 let). Hodinkově mi to taky moc nejde 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, stenly napsal:

Dělá to 120 éček. Platit se mi to samozřejmě nechce, páč v ten stejný den jsem kupoval Slovinskou známku(takže je jasný, že jsem jel z Chorvatska). Poslal jsem jim mail na Asfinag s přílohami a vysvětlením, že jsem známku zaplatil. Vsadím se, že to nikdo číst nebude:) Asi to nechám spadnout do správního řízení.... S..u na ně    

Obávám se, že tohle nevyhrajes. Mají tam ochranu spotřebitele nastavenou tak, že do měsíce můžeš vrátit bez udání důvodu. Proto je možné aktivovat platnost nejdříve měsíc po koupi. Pokud chceš aktivovat dříve, musíš koupit jako právnická osoba (stačí to základnou  ze kupuješ jako PO nemusíš být PO), čímž se ochrany zrikas a můžeš tedy aktivovat hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Maro napsal:

Obávám se, že tohle nevyhrajes. Mají tam ochranu spotřebitele nastavenou tak, že do měsíce můžeš vrátit bez udání důvodu. Proto je možné aktivovat platnost nejdříve měsíc po koupi. Pokud chceš aktivovat dříve, musíš koupit jako právnická osoba (stačí to základnou  ze kupuješ jako PO nemusíš být PO), čímž se ochrany zrikas a můžeš tedy aktivovat hned.

 Až to spadne do správního řízení, tak už se tím možná nikdo zaobírat nebude. Mám zkušenosti, že v Čr  jsem dostal oprávněnou pokutu za rychlost v Blance (rázem tam bylo 50km a nejspíš jsem to nezaregistroval včas). Pokutu jsem zaplatil, ale bohužel těsně po splatnosti (takže systém mi ty peníze vrátil). Očekával bych pokutu ve správním řízení, ale nic mi nepřišlo a už je to tři roky. Tako zkušenost ve mě vyvolala smíšené pocity....tedy spíše smutné, protože předchozí pokuty jsem platil úplně zbytečně:)     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, stenly napsal:

 Až to spadne do správního řízení, tak už se tím možná nikdo zaobírat nebude. Mám zkušenosti, že v Čr  jsem dostal oprávněnou pokutu za rychlost v Blance (rázem tam bylo 50km a nejspíš jsem to nezaregistroval včas). Pokutu jsem zaplatil, ale bohužel těsně po splatnosti (takže systém mi ty peníze vrátil). Očekával bych pokutu ve správním řízení, ale nic mi nepřišlo a už je to tři roky. Tako zkušenost ve mě vyvolala smíšené pocity....tedy spíše smutné, protože předchozí pokuty jsem platil úplně zbytečně:)     

A do Österreich  už teda neplánuješ cestovať? Nikdy?
Mimochodom, poradil by som sa s @Bertom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Rakousku trávím během roku hodně času a s českou espézetkou se tam nevyhnu občas namátkové kontrole ze strany Polizei...zrovna třeba teď v sobotu.. Bez zaplacené pokuty bych tam radši nejezdil, protože si člověka vždycky prolustrují až snad do pátého kolene a vyptávají se. Prostě jeden si s tebou povídá a druhý trpělivě a v klidu hledá, jestli třeba zrovna pokuta. Jako že jsem ji tam taky už dostal 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, stenly napsal:

Dělá to 120 éček. Platit se mi to samozřejmě nechce, páč v ten stejný den jsem kupoval Slovinskou známku(takže je jasný, že jsem jel z Chorvatska). Poslal jsem jim mail na Asfinag s přílohami a vysvětlením, že jsem známku zaplatil. Vsadím se, že to nikdo číst nebude:) Asi to nechám spadnout do správního řízení.... S..u na ně    

Stenly, trávím v Rakousku 2-3 měsíce z roku. Pokut platím (platím za sebe, maželku, mámu) několik ročně. Jenom jednou jsem si dovolil nechat rakušáky vykysat, protože jsem potřeboval, aby nepátrali po řidiči, protože ten přestupek, který udělala osoba mně blízká byl opravdu masivní 🙂

Avšak k výše uvedenému: rakušáci tvrdě vymáhají, archivují a není s nimi řeč. Zaplatil bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyby jsou v tom, jednoduchý funkce, který jsem používal zmršený nebo nefunkční.... Prej lepší, intuitivnější, jednodušší. Prd, zmršenej nedodělek je to. Na třech počítačích jsem stačil zakázat adobe updater, ale jeden už utrpěl tu zmršenou verzi, čuměli jsme na to chvíli, jak tele na vrata.

Nějaká osvědčená alternativa?

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, stenly napsal:

Chlapci, díky za názory….teď se mi to přece jen bude líp platit:) Jsem až dojat, že proběhla reakce. Popravdě jsem to moc nečekal. Díky🚡

Rakušani sú podivná banda, nechcel by som sa s nimi ťahať za prsty. Mne minule prišla pokuta za rýchlosť aj s nejakými blábolmi o odvolaní, nezaplatení a v takom prípade o treste odňatia slobody vo výške zodpovedajúcej pokute (možno človeka zavrú na hodinu a pol a dajú wienerchnitzel, neviem). Nevieš, kedy ťa zastavia nabudúce a budeš mať naťahovačky, ktoré ťa vyjdú viac, než jedna blbá pokuta.

Som sa náhodou bavil na tému rakúski policajti s jedným holandským kamionistom a ten tiež hovoril, že s nimi nie je sranda. A to bol suchár Holanďan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, geometr napsal:

Chyby jsou v tom, jednoduchý funkce, který jsem používal zmršený nebo nefunkční.... Prej lepší, intuitivnější, jednodušší. Prd, zmršenej nedodělek je to. Na třech počítačích jsem stačil zakázat adobe updater, ale jeden už utrpěl tu zmršenou verzi, čuměli jsme na to chvíli, jak tele na vrata.

Nějaká osvědčená alternativa?

Já už léta spokojeně používám PDF xchange editor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, geometr napsal:

Adobe Acrobat Reader, no tvl, co s tim provedli...

 

před 2 hodinami, McStinger napsal:

Presne. Ani divá sviňa sa v tom nevyzná.

Přepnutí na staré uživatelské rozhraní (vzhled):
https://www.adobe.com/devnet-docs/acrobatetk/tools/Preferences_by_version/Windows/07_12_2022.html

V češtině se ta položka jmenuje "Vypnout novou aplikaci Acrobat Reader":

cesky.jpg.891b55d4b1e6e8c01c8d0f91570b0635.jpg

Otázka je, za jak dlouho přestanou to staré UI udržovat 😞

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

🤔 to musím hned v pondělí vyzkoušet. Ta nová verze je na zbláznění. První den jsem 5 minut hledal soubor, uložit jako. 

A jak zmršili psaní poznámek to je samostatnou kapitolu. Miluji když člověk vloží textové pole, začne do něj psát text, ten se v pulce slova otočí o 180°, změní font a po překliknutí z pole už se nedá editovat, ani pole samotné smazat, ani šipka zpět nefunguje. Jo a dokument se sám pro jistotu uloží, aby se toho člověk nezbavil ani z originálu. Tahle funkce mi v pdf opravdu chyběla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, přesně, poznámky jsou v tomhle rozhraní doslova nepoužitelný.

Já jako nejsem nijakej puritán a když má někdo potřebu změnit UI, tak to prežiju, to je o zvyk, ale jako když totálně posere funkcionalitu...

No, jestli to starý rozhraní časem zaříznou (a já si myslím, že jo) a nedotahnou v novém funkcionalitu, tak začnu používat třeba to, co postnul @prischera, koukal jsem na to a vypadá to slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...