Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Tak jsem si od včerejška ověřoval to, co vás ve Foundryho prvním příspěvku tak nadzvihlo, a víte co? Když ohladím formulační hrany:

(Odst.č.1) Problémem Ukrajiny jsou kromě Ruska i místní oligarchové... 

Odst.č.2) Anexe Krymu byla částečně i reakcí na ukrajinské plány vedoucí k oslabení ruské přítomnosti v Černomoří americkým vlivem)

...tak musím říct, že to vcelku sedí. Nenašel jsem sice zmínku o základně Američanů resp. NATO, ale v období mezi Majdanem a anexí Krymu americký predzident opakovaně vyslovil naprostou podporu Ukrajině, ve stejné době NATO (velmi obecně) přislíbilo Ukrajině budoucí vstup do aliance. Ukrajinci a zřejmě i Rusové z toho logicky vyvodili budoucí přítomnost západních sil na Ukrajině, tak jak je to u hraničních členských zemí NATO běžné. A Krym by možná byla jedna ze strategických voleb pro základnu, bez ohledu na smlouvu s Ruskem o černomořské flotile.

Ale nejsem historik, tak se klidně nechám někym fundovaným* vyvést z omylu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, odjinud napsal:

marecentor - jasne, ze Ukrajinci chteji poslouchat tu pohadku o tom, ze jednou vstoupi do EU a vse najednou bude jako v raji a na tu, ze jim ta budu jezdit rusky tanky. Ale jak ten Tvuj dotaz souvisi s tim, ze obe strany chteji Ukrajinu zcela zistne do sve sfery vlivu?

Jsem toho nazoru, ze by se meli rozhodnout samotni ukrajinci a pokud chteji do EU, at jdou do EU a nake Rusko a jejich historicky zajem a sfera vlivu je irelevantni.

Kam do historie bychom meli sahnout kvuli sferam vlivu? A u kterych hranic to konci? Patrime my do jejich sfery vlivu jenom proto, ze to tady 40 let kurvili?

Jsou to spis recnicke otazky a necekam na ne odpoved.

Pokud vidim, ze zpusob zivota a system fungovani spolecnosti je pro me lepsi na zapade (jakoze urcite neni idealni), sam se chci pro tento smer rozhodnout a tim odmitnout zhovadilost, ktera sem prisla z vychodu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, marecenator napsal:

Jsem toho nazoru, ze by se meli rozhodnout samotni ukrajinci a pokud chteji do EU, at jdou do EU a nake Rusko a jejich historicky zajem a sfera vlivu je irelevantni.

Kam do historie bychom meli sahnout kvuli sferam vlivu? A u kterych hranic to konci? Patrime my do jejich sfery vlivu jenom proto, ze to tady 40 let kurvili?

Jsou to spis recnicke otazky a necekam na ne odpoved.

Pokud vidim, ze zpusob zivota a system fungovani spolecnosti je pro me lepsi na zapade (jakoze urcite neni idealni), sam se chci pro tento smer rozhodnout a tim odmitnout zhovadilost, ktera sem prisla z vychodu.

 

Samotní Ukrajinci se můžou rozhodnout, ale bohužel tam mají 7 mio Rusů. A v tom asi bude ten problém.

Mimochodem, když se Slováci chtěli trhnout, vůbec jsem nechápal důvody, protože jsem na to koukal z českého úhlu pohledu. Nyní jsem rád, že k tomu došlo a jak k tomu došlo. Na rozdíl od Jugoslávie. Na Ukrajině nikdo nechce ustoupit. Pořád přemýšlí nad silovým řešením.  Nevím, jestli ta situace má řešení...

Upraveno uživatelem elloco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

...tak musím říct, že to vcelku sedí. Nenašel jsem sice zmínku o základně Američanů resp. NATO...

"vcelku sedí - nenašel ...", samozřejmě doplněné disclaimerem "ale nejsem historik..."

Já vlastně souhlasím se všemi těmi příznivci VŠŽ, že takhle společnost je odsouzená k zániku 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Putin si Krym zobral, lebo ho potreboval(zakladna) a lebo mu naladu miestneho obyvatelstva protiruskymi zakonmi, ktore v tej dobe UA vlada poschvalovala naservirovali prakticky na striebornom podnose. Ale napriklad na Donbaskych sa uz vysral. A zatial co Donbas Krymu len smutne zavidi, tak naopak v Rusku sa siria vtipy, ze Omska oblast vyzyva uz tretim otvorenym listom prezidenta aby tu jejich oblast tiez uz konecne anektoval.

A USA, tak ti zase investovali 5mld USD do prevratu na UA (slovami samotnej Victorie "fuck the EU" Nuland), aby im tam konecne mohli zrekonstruovat v Sevastopole skolu.

Clovek sa aj konflikty v ktorych nie je sam priamo zainteresovany a priamy zaujem v nich casto ani moc nema, snazi vzdy vnimat ako nejaky boj dobra so zlom, vyberat si stranu a tej potom fandit. A ono to pri tom vacsinou byva len konflikt nejakych hajzlov s inymi hajzlami a za nejake uprimne fandenie ziadna zo stran nestoji.

Aj ked pokial ide o ten nas zaujem, tak tu konkretne si USA nieco presadzuju a Rusi samozrejme zas to svoje a nam v EU by sa sice hodilo este nieco uplne ineho, ale nemame gule si tam cokolvek presadit. Tak iba smutne pozerame a musime si  povinne vyberat stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, marecenator napsal:

Jsem toho nazoru, ze by se meli rozhodnout samotni ukrajinci a pokud chteji do EU, at jdou do EU a nake Rusko a jejich historicky zajem a sfera vlivu je irelevantni.

Kam do historie bychom meli sahnout kvuli sferam vlivu? A u kterych hranic to konci? Patrime my do jejich sfery vlivu jenom proto, ze to tady 40 let kurvili?

Jsou to spis recnicke otazky a necekam na ne odpoved.

Pokud vidim, ze zpusob zivota a system fungovani spolecnosti je pro me lepsi na zapade (jakoze urcite neni idealni), sam se chci pro tento smer rozhodnout a tim odmitnout zhovadilost, ktera sem prisla z vychodu.

 

Jenže pravobřežní Ukrajina by do EU chtěla (bývalá území Polska, Rumunska, ČSR, předtím Rakouska-Uherska), kdežto levobřežní Ukrajina (bývalá ruská území včetně Donbasu) by raději spolupracovala s Ruskem. Přičemž hlavní průmyslová základna je na té levobřežní Ukrajině. Nemluvě o tom, že celá Ukrajina je rozparcelovaná mezi místní náčelníky, kteří se přiklánějí tam, kde se jim to momentálně víc hodí.

Co s tím, naprosto netuším, ale rozhodně to není ani vnitropoliticky ani zahraničněpoliticky černobílá situace. Ostatně, o ukrajinských eskapádách Huntera Bidena se taky napsalo dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Bobisek napsal:

"vcelku sedí - nenašel ...", samozřejmě doplněné disclaimerem "ale nejsem historik..."

Já vlastně souhlasím se všemi těmi příznivci VŠŽ, že takhle společnost je odsouzená k zániku 🤔

Bobisku, chápej to tak, že nejsem historik, téma mě ale zaujalo a chci se o něm dozvědět něco víc, než zjednodušující názory o těch hodných a zlých. Své informační možnosti jsem vyčerpal a doufal jsem v další věcnou diskusi, která mi rozšíří, potvrdí nebo naopak vyvrátí moje amatérské závěry. Je na tom něco špatného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martare jak můžeš doufat ve věcnou diskuzi, když ji vykopneš tím, že jsi sice základní skutečnost tvrzenou zde známým magorem X (zatím se bohužel zjevně správně nerozhodl...) "nenašel", abys poté pokračoval, že příběh vycházející z oné skutečnosti "vcelku sedí"? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, čo riešite. Beží krčmová debata, občas niekto strelí capa, tak ako to je zvykom vždy a všade. Ak je tu odborník, ktorý do veci vidí, nech vnesie do veci svetlo a posadí veci neznalých na zadok. Dávať tu nejaké ultimáta k rozhodovaniu sa k nejakým sebemrskačským aktom, načo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, martar napsal:

Tak jsem si od včerejška ověřoval to, co vás ve Foundryho prvním příspěvku tak nadzvihlo, a víte co? Když ohladím formulační hrany:

(Odst.č.1) Problémem Ukrajiny jsou kromě Ruska i místní oligarchové... 

Odst.č.2) Anexe Krymu byla částečně i reakcí na ukrajinské plány vedoucí k oslabení ruské přítomnosti v Černomoří americkým vlivem)

...tak musím říct, že to vcelku sedí. Nenašel jsem sice zmínku o základně Američanů resp. NATO, ale v období mezi Majdanem a anexí Krymu americký predzident opakovaně vyslovil naprostou podporu Ukrajině, ve stejné době NATO (velmi obecně) přislíbilo Ukrajině budoucí vstup do aliance. Ukrajinci a zřejmě i Rusové z toho logicky vyvodili budoucí přítomnost západních sil na Ukrajině, tak jak je to u hraničních členských zemí NATO běžné. A Krym by možná byla jedna ze strategických voleb pro základnu, bez ohledu na smlouvu s Ruskem o černomořské flotile.

Ale nejsem historik, tak se klidně nechám někym fundovaným* vyvést z omylu...

Tam jde spis o to, ze tady siri foundryman uplne blaboly dlouhodobe. Jakoze zdroj, rikal mi amik, to jsou proste uplne sracky. 

Ohlddne Obamy a tady predesilam, ze nejsem uplne jeho fanousek.

Rusko utocilo v znacne mire kvuli obrazu dovnitr, dlouhodobe pak tyhle ambice ma i jinde viz Osetie atd..... Putin potrebuje vnejsiho nepritele. 

Na druhou stranu si troufam tvrdit, ze za vladnuti Republikanu si to vic rozmysli, protoze jsou v tomhle smeru mnohem rozhodnejsi.

 

Ja kdybych se mel poustet do nepodlozenych tvrzeni, tak si myslim, ze jestli neco davat Obamovi za vinu tak je to blizky vychod a vzestup ISIL. Ja jsem presvedceny, ze je sve doby pres Saudi podporovali a chteli tim oslabit pozici Iranu, trochu se to pak zvrtlo. No a takticky,uz jen jak pri vzestupu nahodou pusti pulku vezeni v Iraku, kde jsou lidi ze starych struktur tajnych sluzeb a ti se stavaji velitele...no a pak Iracka armada v obrovske materialni a prevahove presile bezboje opusti Mosul (jeste budiz) no ale hlavne tam necha veskere vybaveni a US ktere ma leteckou zakladnu par km vedle aspon neznici ty sklady? Pred tim meli par Toyot a zbrani a ne s moc efektivnim velenim, timhle se z nich stala realna sila... ja si myslim, ze Obama byl slaboch a kdyz uz dostal nejaky rozhodny napad, jakoze treba zasahnr v Syrii, tak si pak udelal pruzkum v Jizni Karoline, ze to neni popularni a tesne pred to zrusil, no a tady kdo tam nasledne sel...Putin, ten z tech Demokratu musi mit uplnou prdel, a ja ostatne taky. Ne ze by Trump nebyl uplny blazen ale ta strana se chova minimalne v mezinarodni politice radove rozumneji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdělování na dobrý a zlý svět ........ Rusko, Čína atd.. se nebojí svoje zájmy prosazovat zbraněmi, kašlou na lidská práva a ekologii, ale zase nejsou ovlivňovány pseudohumanismem - LGBT+++, milionem pohlaví, eko-fanatismem a levičáky jako západ..

Kulturní válka probíhá na západě i východě. Na západě přes LGBT+++, na východě jako varování před západem a jako součást nacionalismu. 

Když si mám vybrat, tak zatím asi západ, protože mě tam jako věřícího zatím nezavřou 🙂 Ale kdoví, jak to na západě za 20 let bude vypadat, zdali  nebudu kutat uran za propagaci myšlenky "manželství jako svazek muže a ženy" 🙂.

Každopádně se nedivím, že Putin a Rusko má rostoucí počet příznivců díky rozhádanosti, dekadenci a kulturním válkám na západě. Problém je, že cenou za přechod do "konzervativního území" je velká ztráta svobody a základních kontrolních mechanismů státu - voleb. 

 

 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"To, že Kreml není schopen čelit pravdě, navíc odráží hlubokou nedůvěru k ruskému lidu a dokonce přesvědčení, že Rusové jsou zrozeni k utrpení, díky němuž může stát neomezeně expandovat. Proto ztratili snahu poučit se z rozkladu SSSR, ale také jim zmizely z dohledu základní lidské hodnoty svobody a úcty k životu."

https://blisty.cz/art/106697-rusove-jsou-imperialismem-unaveni.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna do ukrajinskeho konfliktu by som LPG (lesby potazmo gejov) netahal. Ovela viac tu ide o NG a CNG, o Europu ktora ho potrebuje aby jej sialeny gryndylovy plan aspon na prvy pohlad nevyzeral tak uplne sialene a USA ktore sa potrebuju uistit, ze ak uz ho budeme nakupovat, tak pekne za USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...