Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Souhlasím s Frantíkem - někdy to bohužel jinak nejde. Co je důležité musíš si být na 100% jistý, že Tě u toho nikdo nevidí ani, že tam není šance, že by Tě mohla nasnímat nějaká kamera. Ideální je mít u toho svého svědka a v případě, že by to chtěl řešit úředně tak to otočit proti němu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Vasa_H napsal:

Kamer maji  asi 10 a vetsina z nich snima cely nas pozemek, tohke resit je take radost. Musis se obrazit na soud a prokazat, ze te to obtezuje. 

Jsou jen tři strategie (doporučované rozbití huby opomíjím):

1) Exit.

2) Učinit kroky k ochraně svého majetku (oplocení, zábrany atd.) a jakékoliv pokusy o narušení vlastní sféry jednoduše ignorovat, a to i pokud to soused zkouší přes úřady (např. se nemusíš chodit na PČR ospravedlňovat, že jsi nikoho neurážel).

3) Vyrazit aktivně do "boje" a nejlépe s pomocí právníka se naopak ostře vymezovat proti jakémukoliv protiprávnímu kroku sousedů. Příklad: nikdo samozřejmě nemůže kamerou snímat tvůj pozemek, není v tomto směru třeba prokazovat nějaké obtěžování (tím méně u soudu), postačí podnět k ÚOOÚ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole Vasa_H tohle je masakr. Jen to čtu a začíná mi cukat ruka. Hrozný. 
Až někdy budu nadávat na souseda, tak si vzpomenu, že to taky může být takový extrém co píšeš a snad mu půjdu ještě poděkovat, že on si jen občas pustí techno a neumí rozdělat gril bez dýmu jak z požáru. 

Přeju pevné nervy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují různé nátlakové metody, ale mám to jen z filmů, případně doslechu.

Např:

Kulka v obálce, ale nezasílat Českou poštou, protože to určitě nedojde.

Mrtvá kočka na prahu

Otrávená studna

Rozplombovaný elektroměr

Najatý otravný člověk neznámé státní příslušnosti daleko za Slovenskem

Kámen do okna

Vypuštěná / propíchnutá kola

atd.

 

Holt lidi jsou svině, ale garantuju vám, že pokud se někdo chová jako výše popsaná čůza, tak vymyslí o hodně horší chujovinu než my/vy slušní.

Takže je to v <> 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Vasa_H napsal:

Co se tyce moznosti v principu mas pravdu. V detailech ne pokud jsem predvolan k podani vysvetleni musim jit. A kamery viz. https://m.uoou.cz/co-delat-kdyz-soused-pouziva-kameru/ds-5283/archiv=0&p1=2619

 

Tak samozřejmě záleží na okolnostech, netuším, co se přesně u vás děje.

Podání vysvětlení: Pokud soused otravuje PČR kvůli blbostem, nepřijde mi realistické, že by každou věc jednotlivě do hloubky vyšetřovali včetně všech procesních kroků. Zavolají ti, sepíšou záznam a nazdar.

Kamery: Vždyť to v tom textu píšou - upozorní souseda na jeho zákonné povinnosti, což jej může přimět k rozumu a tebe to nic nestojí. Pokud nepřiměje a kamery nezneužívají, zvol strategii "ignore", pokud ano (a máš nabito), tak se neboj PČR, případně občanskoprávně u soudu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té PČR - u nás to řeší tak, že přijedou, podám jim vysvětlení přes vrata u pozemku a oni odjedou. Zatím jsem ani jednou nebyl vyzván k podání vysvětlení na služebně. U nás je to ale vždy ve stylu - tvrzení proti tvrzení.

Jinak šaráda se stěhováním pokračovala včera i dnes, kdy se máme už stěhovat fyzicky. Manager stěhování mi včera řekl, že je lepší tam ted ty skříně nechat ( v nové budově překvapivě není vůbec vybavení ) a objednat si skříně za cca 3 měsíce ( na můj dotaz, kde ty skříně pak vezme, už odpověd neznal ). Tak jsem radši odešel. No a dnes mám místo kancelářského stolu v předávacím protokolu skartovačku. Osobně mám chut ji na všechno použít a odstěhovat se pouze s propiskou. Doba digitalizace je opravdu hooodně daleko ( na všechno 5 kopií k ničemu ). A stěhovací firma je zděšena, že má stěhovat něco nábytku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 10. 2023 v 9:36, Muffik napsal:

Těžce mě naštval ČEZ, který zavedl novou podmínku pro svoji Virtuální baterii – nesmí být dva EANy resp. výrobní EAN. Proč, to netuším, ale tlačí to fest. Dokonce vypovídá smlouvy stávajícím zákazníkům, kteří mají výrobní EAN, převádí je na obyčejný tarif a nabízí jen výkup za spot. Chtěl jsem na Virtuální baterii (aka Elektřina pro soláry) přejít až mi vyprší stávající 3letá fixace, ale protože jsem u distributora EG.D, který výrobní EAN zřizuje automaticky už v okamžiku připojení FVE do sítě, mám smůlu. Volal jsem na EG.D, jestli lze ten výrobní EAN zrušit a nelze! Takže tímto jsou všichni zájemci/zákazníci z Jižních Čech a Jižní Moravy v :censored:

Hele to mě zaujalo, schválně se zeptám procesních analytiků proč to nejde... Výrobní EAN je normálně další point of delivery na OM, takže tam nevidím problém, ale kdo ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval nasměrovat kde si nechat poradit. Koupil jsem 2 roky zpět byt v OV, o existenci družstva v domě jsem nevěděl (a blbec si to nezjistil). Po nějaké době družstvo mělo příjem z prodeje podílu a za rok se rozhodlo o likvidaci. Bývalý vlastník, který si družstevní podíl nechal a prodal jen byt v OV, prý o budoucím příjmu věděl a počkal si na likvidaci a teď má samozřejmě nárok na zůstatek z likvidace.

Mám asi smůlu a bývalý vlastník bytu v OV byl dobrý obchodník, co? Přijde mi zvláštní, že by držel podíl v družstvu a byl tak oproštěn od všech poplatků atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, podle mě máš smolíka.

U nás držíme pravidlo, že když někdo prodává byt v OV, tak musí převést i členství v družstvu.

Také máme ještě BD vedle SVJ  do BD se nic neplatí.

Existence kočkopsů svj x bd je dost málo podchycená.

 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Jerryl napsal:

Jo, podle mě máš smolíka.

U nás držíme pravidlo, že když někdo prodává byt v OV, tak musí převést i členství v družstvu.

Také máme ještě BD vedle SVJ  do BD se nic neplatí.

Existence kočkopsů svj x bd je dost málo podchycená.

 

Děkuji, by mi asi pomohlo se dostat ke stanovám BD, ale řekněme že jako nováček v paneláku ze sedmdesátek nejsem vítán, takže se k nim nedostanu.

Přijde mi to fakt zvláštní, že by šlo mít BD podíl takhle externě bez jakýchkoliv nákladů do nekonečna, BD je přeci jen jeden z členů SVJ. Ale, asi to tak fakt je.

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To BD funguje z toho, co má nasysleno a do nekonečna ho nikdo držet nechce, ale ten přechod na čisté SVJ nějakou dobu trvá.

My jsme dlouho ani nevěděli, že převodem bytu z BD do SVJ automaticky nezaniká členství v BD, což byl původní předpoklad.

Ty postupné převody byly peklo, mělo se to překlopit nějak najednou, ale to bylo většinou z důvodu doplatků anuity neprůchodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož takhle přijdu k našemu domu a nestačím se divit. Proč zrovna naše schránka.
 

IMG_5250.jpeg.3763d0b168f7be584d369ea888ba09a8.jpeg

Vysvětlení je jednoduché. Jídlo nám vozí Košík. Všechny papírové tašky tak mají nálepku s naším jménem a adresou. Tašky vyhazujeme do modrého kontejneru na papír. Bezdomovci z něco věci vyhazují.. a pak stačil horlivý soused, který si myslí, že my děláme po okolí bordel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, safi napsal:

Tož takhle přijdu k našemu domu a nestačím se divit. Proč zrovna naše schránka.
 

IMG_5250.jpeg.3763d0b168f7be584d369ea888ba09a8.jpeg

Vysvětlení je jednoduché. Jídlo nám vozí Košík. Všechny papírové tašky tak mají nálepku s naším jménem a adresou. Tašky vyhazujeme do modrého kontejneru na papír. Bezdomovci z něco věci vyhazují.. a pak stačil horlivý soused, který si myslí, že my děláme po okolí bordel..

Výborné:D. My šli jsme s papírovými krabicemi plnými dalšího papíru k modrému konťáku a nějaká paní na nás cestou ječela, proč to nerozřežeme, přitom náš záměr byl obsah vysypat a krabice si zase odnést do bytu a použít je na stěhování 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Murphy97 napsal:

ja se tedy vzdy pred tridenim cehokoliv papiroveho ujistim, ze tam nezustane jmeno, adresa, prip. jakekoliv dalsi indicie vztahujici se k nasi rodine.. proste to odtrhnu, odstrihnu a zlikviduji separatne

Ano, ted uz to take budeme delat…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...