Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Smyslem článku je pochopení procesu přenosu. Stejně tak mi argumentačně smysluplné přijde vyjádření imunologa Vojtěcha Thona https://www.novinky.cz/domaci/clanek/misto-ockovani-mohou-stacit-protilatky-po-nemoci-tvrdi-imunolog-40367050?fbclid=IwAR0vVYJT-c2s1Zusfkh0PFii8uCAqKIuYXPil5yKfpm3pVK9fY6nax7bGAU
Tímto jen poukazuji na řadu nelogických kroků a opatření, které celou tu patálii provázejí ... nic víc. A očkovaní lidé, to se již opakuji, kteří se pohybují v mém okolí se téměř všichni chovají naprosto bez starostí a jakékoli zdrženlivosti ... což v kontextu známých faktů naopak rizika zvyšuje.

Ok tak si nejspíš rozumíme. V tom případě ale moje původní reakce není blbost, snížení virové nálože a pravděpodobnosti přenosu tam je. Že se lidi chovají jako idioti a opatření a komunikace stojí za hovno je věc druhá.

Ten dfens článek mimochodem dle mě funguje tak trochu na principu strawman - vytahuju data který podpoří můj argument. Ono s tím přenosem a mutacema to není blbost ale zároveň to neříká nic o potřebě nebo nepotřebnosti očkování nějaké kritické masy lidi (tohle bych zvýraznil, nikdo nemluví o VŠECH). A konečný argumenty o nevyzkoušený vakcíně jsou dle mě pokus o "appeal to emotions". Což ale nedělá argumenty o přenosu nevalidní.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 1. 8. 2021 v 22:04, ragu napsal:


Ok tak si nejspíš rozumíme. V tom případě ale moje původní reakce není blbost, snížení virové nálože a pravděpodobnosti přenosu tam je. Že se lidi chovají jako idioti a opatření a komunikace stojí za hovno je věc druhá.

Ten dfens článek mimochodem dle mě funguje tak trochu na principu strawman - vytahuju data který podpoří můj argument. Ono s tím přenosem a mutacema to není blbost ale zároveň to neříká nic o potřebě nebo nepotřebnosti očkování nějaké kritické masy lidi (tohle bych zvýraznil, nikdo nemluví o VŠECH). A konečný argumenty o nevyzkoušený vakcíně jsou dle mě pokus o "appeal to emotions". Což ale nedělá argumenty o přenosu nevalidní.

Aktálně to vypadá, že očkování bude celkem k ničemu, pokud se nebudeš očkovat 2x ročně :D :D :D

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/podane-ruce-seniorum-klesaji-protilatky-covid-19-ockovani.A210803_163121_domaci_ajez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Jarett napsal:

Aktálně to vypadá, že očkování bude celkem k ničemu, pokud se nebudeš očkovat 2x ročně :D :D :D

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/podane-ruce-seniorum-klesaji-protilatky-covid-19-ockovani.A210803_163121_domaci_ajez

Viděl jsem a četl jsem i ty pochyby o snížení virové nálože, ale zatím jsem k tomu nečetl tu studii. Idnes ani "Vyplývá to z analýzy, kterou provedla Společnost Podané ruce na více než 620 seniorech" neberu jako relevantní zdroj, ale zas neříkám že to nemůže být pravda, zkusím si dohledat zdroje. Jsem zvědavej na dlouhodobější výsledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, ragu napsal:

Viděl jsem a četl jsem i ty pochyby o snížení virové nálože, ale zatím jsem k tomu nečetl tu studii. Idnes ani "Vyplývá to z analýzy, kterou provedla Společnost Podané ruce na více než 620 seniorech" neberu jako relevantní zdroj, ale zas neříkám že to nemůže být pravda, zkusím si dohledat zdroje. Jsem zvědavej na dlouhodobější výsledky.

To by odpovídalo názoru V.Thona, který poukazuje na rozdíl mezi protilátkami vytvořenými při očkování a těmi, které získáš proděláním covidu ... https://www.novinky.cz/domaci/clanek/misto-ockovani-mohou-stacit-protilatky-po-nemoci-tvrdi-imunolog-40367050?fbclid=IwAR0vVYJT-c2s1Zusfkh0PFii8uCAqKIuYXPil5yKfpm3pVK9fY6nax7bGAU

Doufám, že za pár let se tomu zasmějeme :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Jarett napsal:

To by odpovídalo názoru V.Thona, který poukazuje na rozdíl mezi protilátkami vytvořenými při očkování a těmi, které získáš proděláním covidu ... https://www.novinky.cz/domaci/clanek/misto-ockovani-mohou-stacit-protilatky-po-nemoci-tvrdi-imunolog-40367050?fbclid=IwAR0vVYJT-c2s1Zusfkh0PFii8uCAqKIuYXPil5yKfpm3pVK9fY6nax7bGAU

Doufám, že za pár let se tomu zasmějeme :D

Upřímně v to taky doufám, akorát taky doufám že to nebude kvůli tomu, že bysme byli v ještě větších sračkách :D

Jinak to co on říká je rozumný, problém je ale v tom že ne každej může bezpečně projít tou infekcí a přirozeně si protilátky vytvořit, proto je celá ta teorie o promořování hovadina. Navíc problém covidu je a byl i v tom, že doteď nikdo přesně neví co spouští těžkej průběh a dlouhodobý následky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, ragu napsal:

proto je celá ta teorie o promořování hovadina. Navíc problém covidu je a byl i v tom, že doteď nikdo přesně neví co spouští těžkej průběh a dlouhodobý následky.

Bych řekl, že to platilo hlavně ze začátku, ale teď už některé úspěšné země se slušně proočkovanou populací uvolňují a nechávají covid volně procházet především mladší populací a počet pozitivních je nechává v klidu. Mám na mysli hlavně Dánsko(např. roušky už přes měsíc jenom v MHD a od 1.září vůbec atd..-), už si toho všímají i Němci, kteří, podobně jako my, nemají strategii co dál.

https://www.welt.de/politik/ausland/plus232830585/Daenemark-und-Corona-Das-Land-das-einen-klaren-Plan-hat.html

https://www.merkur.de/welt/corona-daenemark-deutschland-impfung-inzidenz-lockerung-delta-strategie-90894921.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, neuromancer napsal:

Bych řekl, že to platilo hlavně ze začátku, ale teď už některé úspěšné země se slušně proočkovanou populací uvolňují a nechávají covid volně procházet především mladší populací a počet pozitivních je nechává v klidu. Mám na mysli hlavně Dánsko(např. roušky už přes měsíc jenom v MHD a od 1.září vůbec atd..-), už si toho všímají i Němci, kteří, podobně jako my, nemají strategii co dál.

https://www.welt.de/politik/ausland/plus232830585/Daenemark-und-Corona-Das-Land-das-einen-klaren-Plan-hat.html

https://www.merkur.de/welt/corona-daenemark-deutschland-impfung-inzidenz-lockerung-delta-strategie-90894921.html

Jojo, vím o tom. Zajímalo by mě na základě čeho se rozhodli. Nezpochybňuju to, ale fakt se bojím tý nepředvídatelnosti - případy mladých lidí (který by nikdo nepovažoval za rizikovou skupinu) který si tím prošli těžce a nebo jim to nechalo dlouhodobější následky (únava, mozková mlha, čich/chuť, poruchy spánku, škody na plicích) jsou známý. Kolik jich je procentuálně ale nevím, takže se to možná bere jako přijatelný riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Jarett napsal:

To by odpovídalo názoru V.Thona, který poukazuje na rozdíl mezi protilátkami vytvořenými při očkování a těmi, které získáš proděláním covidu ... https://www.novinky.cz/domaci/clanek/misto-ockovani-mohou-stacit-protilatky-po-nemoci-tvrdi-imunolog-40367050?fbclid=IwAR0vVYJT-c2s1Zusfkh0PFii8uCAqKIuYXPil5yKfpm3pVK9fY6nax7bGAU

Doufám, že za pár let se tomu zasmějeme :D

Pozor, když jsem tu před pár týdny prezentoval podobný názor, byl jsem málem za anarchistu a mnou zmíněná vědkyně nazvána krávou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém současné situace není jeden ... je to více vzájemně se ovlivňujících prvků

- lidský druh je přemnožený (minimálně 3x)

- cestování je (bylo) levně dostupné skoro všem = snadný přenos všech nemocí

- zdravotní péče je dostupná skoro všem = díky ní se lidé dožívají vyššího věku, než je člověku jako organizmu přirozené

- dostupnost zdravotní péče = vede k jejímu nadužívání a nestarání se o sebe sama (prevenci)

- obecná odolnost (imunita) lidského organizmu, vlivem civilizačních benefitů klesá

- imunita se snižuje zvyšujícím se věkem, ale neplatí, že mladý sportující jedinec má automaticky dobrou imunitu

- upřednostňování jedné skupiny, vede k destrukci skupin jiných a rozvratu společnosti jako celku

- zvýhodněné (preferované) skupiny (věkem, sociální důležitostí apod.) mají tendenci manipulovat s těmi, kdo nejsou jejich členy, a to i za použití síly

- těm, kteří na situaci doplácejí (ekonomicky i sociálně) už bude téměř nemožné vytvořit dostatečný motivační protokol k dodržování čehokoli, tím spíš nelogických opatření (nošení roušky i na prázdné ulici).

... ono to nakonec skončí nikoli vymizením covidu, ale jeho akceptací. Zachráněný život je již společensky i ekonomicky příliš drahý a lidé to prostě přestanou řešit. Pomalu, ale jistě. Navíc tím, jak se jednotlivé země liší strategiemi přístupu se ukazuje, že opatření, jednotlivě i jako celek, mají jen omezený dopad. I španělská chřipka tak skončila.

... uděláme za koronavirem kosočtverec. S čárkou.

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze covid nevymizi. Ale kombinaci promorenoci, proockovanosti a pripadnym pruchodem covidu proockovanou populaci (ti ockovani, kteri ho dostanou, budou mit mirnejsi prubeh) se postupne marginalizuje, nebude uz plnit jipky a budeme s nim nadale normalne zit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarett to vystihl dobre. Za sebe si jeste dovolim zde podsunout jeden filozoficky nazor, a sice ze nikdo nezemre, pokud zemrit nema. Tj. smrt fyzickeho organismu (jakakoliv) je uz jen manifestaci predchoziho rozhodnuti (casto daneho soubehem ruznych okolnosti), ucineneho na jine urovni. Jestli je pak ta smrt skrze covid nebo neco jineho je uz vedlejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, odjinud napsal:

Jarett to vystihl dobre. Za sebe si jeste dovolim zde podsunout jeden filozoficky nazor, a sice ze nikdo nezemre, pokud zemrit nema. Tj. smrt fyzickeho organismu (jakakoliv) je uz jen manifestaci predchoziho rozhodnuti (casto daneho soubehem ruznych okolnosti), ucineneho na jine urovni. Jestli je pak ta smrt skrze covid nebo neco jineho je uz vedlejsi.

Za sebe jsem upřímně rád že je to trochu jinak, protože už bych byl od pěti let mrtev, kdy jsem si prošel težkým zánětem mozkových blan a sám někde pod třešní s plyšákem v ruce bych to asi nedal :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Gustaf napsal:

Manželka včera dostala druhou dávku, večer zimnice a 37,9. Dneska ráno bolest za očima a celá se pry cítí jako při chřipce. Tak snad už to během dne odezní...poliká aspirin.

U nás doma obdobně a rovněž kolegyně z práce. Ženský organismus tu druhou dávku snáší nějak hůře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...