Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Chtěl jsem se taky zapojit do místní diskuze, ale když vidím ty časy a rychlosti, tak s mejma průměrama sem nezapadnu :D.

 

Začal jsem běhat v půlce ledna. Dneska mám 8 kilo dole a stáhnul jsem časy na kilák z původních 7:00-7:15 na aktuálních 6:10 průměr - při okruhu 6 km. Běhám obden, někdy častějc, občas jdu do toho plavat.

Včera jsem běžel jen tři kiláky s průměrem 5:50. Dá se to, ale nejsem si jistej, jestli se někdy dostanu někam k pěti minutám. Teoretickej cíl - dát desítku za hodinu, do podzimu.

 

Na to, že jsem reálně nikdy neběhal a vždycky běh nenáviděl, jsem zatím poměrně spokojenej. Hodně udělaly boty a samozřejmě gadgety na měření všeho druhu, to mě motivuje asi nejvíc :).

 

pocitově mě nejvíc na zrychlení pomáhají krátké intenzivní úseky, a opakovat. Třeba 5x200metrů zkusit co zvládneš, plus třeba 200metrů na zklidnění(ta vzdálenost je tak nějak orientační, ze začátku jsem klidně přešel do chůze a šel dokud jsem se nezklidnil, potom rozběh a další úsek). Člověk je potom překvapený, jak těch 200 metrů zvládne rychle. Dát tyhle intervaly 1x v týdnu, postupně navýšit opakování a časem třeba přidávat i vzdálenost. 

Taky není špatný časem zařadit výběhy(kopec/schody), z toho teda potom druhý den dost bolí nohy, ale na sílu nohou dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jeste nejakou chvili vydrzis, stane se pro tebe behani urcitou ?drogou? a odrazi se to na vykonech. 

Tohle je pro mě asi největší překvapení. Že když nejdu dva dny běhat, jsem nervózní. V únoru jsem si při plavání (!!) zrakvil koleno a nemoh běhat 2 tejdny, a byl jsem z toho zoufalej až na půdu :D.

 

Pobíhám jen rekreačně, aktuální tempo kolem těch 6 minut je takový, že vydržim běžet i dýl (8-9 km), aniž by mě to tejralo. A čekám, až to sedne natolik, abych trochu zase zrychlil. Pěkně v klidu, žádný násilí :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet: Jo, Praha. Rozbehanej jsem po zime moc nebyl, ale i tak spokojenost.

 

KFL: pokud zacinas, chce to behat volne (nizke tepy) - musi si zvyknout kardio, klouby a slachy. Jinak hrozi velke riziko zraneni a taky se za nejakou dobu prestanes zlepsovat. Az po vybudovani aerobni vytrvalosti se zacne resit tempo/rychlost. Kazdopadne alespon jednou tydne do sveho behu zarad cviky bezecky abecedy. Po behu zarad staticky strecink. Dobry je taky pochopit techniku, at si nevybudujes nejaky zlozvyky. A at ti to vydrzi!

 

Plavani je super kompenzace, ale technika je extremne dulezita. Zkurvit si koleno je celkem umeni :) mozna u prsovyho kopu...

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Běhu zdar,

 

dnes nám vypadlo 5 párů noh ze skupiny na běh napříč Slovenskem, pokud by tady byl někdo, kdo by si chtěl od 1-3.6. 2018 trochu zaběhat napište mi a dohodneme se, auta, logistiku a startovné je pořešeno.

 

Kompletní info zde:

 

https://therun.sk

 

Nebojte se přidat, jsme pohodová skupina a srandy je vždy kopec, po celý víkend. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běhu zdar,

 

dnes nám vypadlo 5 párů noh ze skupiny na běh napříč Slovenskem, pokud by tady byl někdo, kdo by si chtěl od 1-3.6. 2018 trochu zaběhat napište mi a dohodneme se, auta, logistiku a startovné je pořešeno.

 

Kompletní info zde:

 

https://therun.sk

 

Nebojte se přidat, jsme pohodová skupina a srandy je vždy kopec, po celý víkend. :-D

 

Jakou běžíte kategorii a kolik uběhne jednotlivý člen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

48 etap, ta dlouhá varianta cca 500 km každá etapa +-10 km každý má tři úseky, běžců je nás zatím 11 potřebujeme 16 ovšem v porovnání s tebou jsme spíš chodci... :-DD

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budou buď 2 nebo 4 auta, běžíš etapu a potom buď čekáš na kolegu, nebo máš čas na přemístění mezi úseky.

Kdo má zájem napište mi, podám všechny informace.

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dneska jsem byl na Behej lesy a musim rict ze me to dost odradilo. Treba v Jizerkach pred dvema lety to bylo fajn, ale ted...organizatori neprijemni, parkoval jsem 4km od startu/cile, cas na 19km mi zmerili ze jsem to ubehl za 35 vterin, lidi jak sracek s prominutim, trasa spatne znacena ze vseci bloudili, obcerstvovacky beznadejne precpane. To uz vickrat ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl na Behej lesy a musim rict ze me to dost odradilo. Treba v Jizerkach pred dvema lety to bylo fajn, ale ted...organizatori neprijemni, parkoval jsem 4km od startu/cile, cas na 19km mi zmerili ze jsem to ubehl za 35 vterin, lidi jak sracek s prominutim, trasa spatne znacena ze vseci bloudili, obcerstvovacky beznadejne precpane. To uz vickrat ne.

No tak alespoň víš, že už tam nepřijdeš. Závodů jsou mraky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdojinej: prej jim někdo přeznačil trasu (což neomlouvá občerstvovačky; těch problémů prý bylo víc). Ale v seriálu jsou i jiné závody: Jizerka je zavedená a pořadatelsky odzkoušená, navíc 23 km trasa fakt nečekaně pěkná (autor prý Marek Pazderský) - přijeď .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejenom po cestách, právě že jsou tam i úseky po pěšinách (od Maliníku směr přehrada po kanálu, od Gregoráku na Hřebínek po zelené značce lesem), mně se právě líbí ta různorodost trasy. Na širokých cestách se startovní pole roztáhne ve stoupání na začátku, pak už ten "singltrek" nijak nevadí. (Přihlášenej jsem.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebude někdo o víkendu v čavisově?

Dnes jsem běžel přes Čavisov a slyšel jsem hlášení místního rozhlasu, že mají být lidé shovívaví. :)

Každopádně já tam nebudu, to je na mě moc dlouhé. Přeju, ať se daří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...