Přejít na obsah

Fórum gentlemanů?


Bert

Doporučené příspěvky

Borci, nemůže být vše psáno v pravidlech. K následující úvaze mne přiměl jeden již bývalý člen fóra.

Nedávno jsem potřeboval na necelý den zaslepit sekci prodám. Tento krok jsem annoncoval jak v tehdy ještě fungujících statusech, tak ve vlákně týkajícím se provozu Chronomagu. Přesto se našlo 22 lidí, kteří mne s dotazem (co se děje) kontaktovalo po SZ, nebo skrze kontaktní formulář. Všem jsem odpověděl. Z těch 22 lidí za odpověď poděkovali 4. Tedy 82 procent členů Chronomagu se zachovalo jako banda nevychovaných dementů.

Z poštovní schránky jsem si vytáhl komunikaci ohledně porušení pravidel. Hm, taky fajn. Chronomagor něco zkurví, přidá moderátorům práci, ban nedostane, ale za to, že někdo odstraní jeho sračky z fóra poděkuje pouze v 15 procentech případů.

Teoreticky nejlepší situace je ta, kdy chronomagor potřebuje nějakou technickou pomoc se svým účtem. Počet uznalých zabučení atakuje polovinu případů. Borci, jak jsem psal na začátku: nemůže být vše psáno v pravidlech.

Nechci se v budoucnu obklopovat nevychovanými lidmi. Kdysi se toto fórum samo (byť mírně eufemisticky) nazývalo fórem gentlemanů. Jak by se asi mělo nazývat nyní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert připnul téma
před 10 hodinami, patprom napsal:

Berte, rozumím ti dokonale. Poděkovat je pro některé skoro sprosté slovo…

Na to jsem též alergický, zrovna tak jako na pozdrav.Je to dobou, ale hlavně výchovou, takovým říkám,  neumíš aspon zabučet, zlo pojmenovat a zveřejnit 😛,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte chápu tvoje naštvání ale nesouhlasím s tvým závěrem že 82 procent členů Chronomagu se zachovalo jako banda nevychovaných dementů. Takto to vypadá že je to tu samý nevychovaný dement, přitom je to 82% jen z toho nepatrného zlomku členů kteří nezvládli přečíst statusy a správné vlákno. Ti co četli a nenapsali dotaz ti tam spadli taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert odepnul téma
  • po 4 týdnech...

Za dobrotu na žebrotu. Od pondělka celkem deset lidí porušilo pravidla kecáním do inzerce. Nikdo v daném okamžiku nedostal ban. A nyní otázka: kolik z těch deseti se omluvilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2023 v 9:55, Bert napsal:

Rozumím. Je tu jakýsi celokomunitní problém, ale Tobě vadí slovo sračky .... 

Nedá sa byt polovičný gentleman. Na jednej strane ti vadí keď ľudia nepodakuju, nadruhej strane sám použiješ v jednom príspevku niekolko vulgarizmov. Noblesse oblige.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak teď nevím, koho jsi víc nastřelil ..... V etické diskusi se tento termín někdy používá ke shrnutí morálních hodnot, kde privilegium musí být vyváženo povinností vůči těm, kdo takové privilegium postrádají, nebo nemohou takovou povinnost vykonávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se sprostotou mám taky problém. Násobně větší, než s vulgarizmy, které sám používám stále hojněji. Já totiž za sprosťáka považuji především muže, který je možná vybraně oblečen a používá uhlazenou mluvu, přesto se k ostatním chová jako arogantní parchant bez skrupulí. Ale souhlasím, že zbytečné nadužívání vulgarizmů je nehezký trend. Občas si sám slíbím, že se budu v tomto ohledu krotit a po čase sklouznu do původních kolejí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne sa snazim vzdy podakovat, niekedy sa to nepodari, ale napriklad mna v elektronickej komunikacii po vyrieseni niecoho podakovanie smerovane ku mne obtazuje a neocakavam to, je to dalsia sprava, ktorej musim venovat cas, aj ked len sekundy, skratka mna to obtazuje, takze mozno clenovia, ktori nepodakuju to vidia rovnako a len nechcu obrazovat dalsou spravou. Peace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, seaman napsal:

....podakovanie smerovane ku mne obtazuje a neocakavam to, je to dalsia sprava, ktorej musim venovat cas, aj ked len sekundy, skratka mna to obtazuje.....

i kdyz je na konci "peace", neda mi to nereagovat..
 

Neni naopak to par sekundove zastaveni se a uvedomeni si slusnosti to, co bychom v teto zrychlene virtualni dobe potrebovali a meli zkusit alespon trochu delat?

Jasne, je to Tvuj nazor, Tvoje vec a ja to respektuji, jen se s tim zasadne neztotoznuji..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem několikrát v různých situacích (není myšleno vždy v rámci toho fóra) vytvořil příspěvek, který měl určitý potenciál, že něco nesplňuje. Ale rovnou jsem napsal něco jako: pokud je příspěvek mimo, tak se omlouvám a klidně smažte. Díky.

A v tomto případě bych za sebe usuzoval, že případné další děkování za nějakou úpravu, či smazání už není nutné. Ale jestli se pletu, tak mě opravte. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, seaman napsal:

Ja osobne sa snazim vzdy podakovat, niekedy sa to nepodari, ale napriklad mna v elektronickej komunikacii po vyrieseni niecoho podakovanie smerovane ku mne obtazuje a neocakavam to, je to dalsia sprava, ktorej musim venovat cas, aj ked len sekundy, skratka mna to obtazuje, takze mozno clenovia, ktori nepodakuju to vidia rovnako a len nechcu obrazovat dalsou spravou. Peace

Asi už jsem starej. Naštěstí je 11.3. sraz budoucích moderátorů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 28. 2. 2024 v 13:34, seaman napsal:

Ja osobne sa snazim vzdy podakovat, niekedy sa to nepodari, ale napriklad mna v elektronickej komunikacii po vyrieseni niecoho podakovanie smerovane ku mne obtazuje a neocakavam to, je to dalsia sprava, ktorej musim venovat cas, aj ked len sekundy, skratka mna to obtazuje, takze mozno clenovia, ktori nepodakuju to vidia rovnako a len nechcu obrazovat dalsou spravou. Peace

Mně osobně poděkování směrované ke mně vždy potěší, i když zabere sekundu kterou jsem ztratil, dostanu pohlazení na duši které jsem získal 😇 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem také ještě ze staré školy, narozen hluboko v minulém století a docela mě mrzí, že když mě někdo v PM osloví a připojí dotaz, tak vždy odpovím a popřeji hezký den, víkend, večer atd. Bohužel se mi poslední dobou stává, že na mou odpověď, kdy musím třeba i něco googlit, měřit, hledat, no prostě mi to zabere určitý čas, nepřijde ani to nejjednodušší poděkování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(…) ale napriklad mna v elektronickej komunikacii po vyrieseni niecoho podakovanie smerovane ku mne obtazuje a neocakavam to, je to dalsia sprava, ktorej musim venovat cas, aj ked len sekundy, skratka mna to obtazuje (…)


Mám to úplně stejně. Naprosté plýtvání mé pozornosti a času. Nicméně nemám problém poděkovat, spíše mi vadí, když děkují mně.

Chlapi, vy jste hrozné citlivky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...