Přejít na obsah

Doplnění strukrury fóra 2024 (1)


Doporučené příspěvky

Přátelé, tím, jak fórum bylo původně hodinářské, a nyní již začíná narůstat počet příspěvků nehodinářských, tak se "Ostatní diskuze a zábava" stává silně nepřehlednou. Předkládám proto ctěnému chronomagorstvu k diskuzi návrh na rozdělení této sekce například na:

auta, motorky, lodě

fashion

HI-FI audio, video

holky

alkohol

dýmky, doutníky, tabáky

vaření

sport

zbraně

cestování

sběratelství

IT a elektronika

zvířata

body care

music

hodinky a (cokoliv)

ostatní

 

Prosím, zkusme o tom diskutovat. Současný stav je opravdu hodně nevyvážený. Myslím, že nějaké dělení by hodně pomohlo. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi tá súčasná forma tiež nevadí, tých pár vlákien v Ostatnej diskusii, čo sledujem si vždy nájdem. A zdá sa mi, že keď niekto vytvorí ďalšiu zbytočnú tému, tak dostane od členov "sodu", že to vlákno zamkne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi nynější struktura nevadí, neboť vlákna, která sleduji a do kterých přispívám lze vyselektovat ("Obsah, který jsem vytvořil") a zbytek nechávám žít svým životem. 

Jak bylo výše řečeno, tak většinou nově založené vlákna, která se zdvojují, se během pár dní, díky staré chronogardě, přesměrují na již založené, nebo příbuzné. 

Větší galimatyáš by nastal, kdyby právě bylo např. jen jedno vlákno "Auta, motorky, lodě", to by se tam lidi hodně "překřikovali" a ve vlákně by se člověk špatně orientoval - snad jen, kdyby se vytvořila sekce, která by se dále rozvětvila - MOTORISMUS - auta

                                                                                                                                    - motorky

                                                                                                                                    - lodě

Ale to rozvětvení by také mohlo být kontraproduktivní.           

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to mysleno tak, ze by byla kategorie a nasledne pod ni podkategorie ja pise moco tak by to rozdeleni pomohlo. Myslim jako tady napr.

image.png.7905a3929a3d1b97ea5027ccb79b9010.png

Pokud by bylo vse (auta, motorky, lode) pod jednou kategorii nahromade, tak by to spis byl vetsi chaos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych zredukoval příliš košaté (a málo pužívané) dělení v hodinkové sekci (IMHO digitálky jsou podmonožina qvartzek). Také mi přijde, že v hlavní nabídce nemá co dělat  dlouhodobě nefunkční rubrika "Vzdělávání". Ostatní Evropské by mohly být Ostatní a zahrnout aspoň ty nezávislé.
Také nemám jasno, jestli Vintage odděleně od kapesních. 

"Ostatní diskuse" by mohla být trochu členěná (např. kočky, psi, ptáci... v podrubrikách jednoho živočišného menu)
Jak dělit ostatní diskusi přesně nevím, ale frekvence příspěvků do jednotlivých vláken by mohla být vodítkem.

 

Upraveno uživatelem orol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud "Ostatní diskuze a zábava" rozdělit, tak jen na několik velmi obecných podsekcí. Ať to není jako třeba u švýcarských hodinek, kde k některým značkám je jeden příspěvek ročně a jiným zase samostatná sekce chybí. Samostatnou sekci pro "Žumpa" a "Co mě právě naštvalo". Ať ten negativismus má svůj dvoreček.

Kdyby při tom vyšla kapacita, tak ještě prosím zaktualizovat a dát na čelní místo titulky pravidla fóra. Ať jsou všem na očích. I nově příchozím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mi taky přijde, že sekce osatní diskuse to nepotřebuje. Sice je tam asi nejvíc živo, ale když bude obsah dobře moderovanej, aby se nezakládaly nový a zbytečně duplicitní vlákna tak je to OK. Max opravdu velmi základní členění, jenže pak bude muse být někdo, kdo bude kontrolovat, že témata padají do správných podsekcí, viz situace ve všeobecné diskusi.

"Oranžové hodinky" nebo "Co máte právě na ruce" jsou v nadřízené všeobecné sekci zatímco "potápky na sněhu" nebo "Rodinné foto" jsou v podkategorii Fotogalerie. Typem obsahu jsou to ale "stejná" témata - jedná se o vlákna pro sdílení fotek hodinek s určitým tematickým vymezením.

Co mě mátlo v minulosti je dělení hlavních sekcí dle různých kriterií. Jednou je to původ hodinek (Švýcarské, Německé, České, ...), podruhé je to typ pohonu případně druh (digi, quartz, kapesní ...), potřetí pár dalších typů (vojenské, vintage). To je ovšem úplně jiné téma, než se ptáš...

 

Zpět k tomu co navrhuješ, struktura pro mě osobně je hodně detailní a podle mě se 2 lidi neshodnou, kde budou hledat pomoc s výběrem projektoru, jeden půjde do IT a elektroniky, druhý do HIFI audio, video.

Sám přemýšlím o tématech cca v tomto dělení: témata kde se pouze tlachá (co mě potěšilo, co mě naštvalo, žumpa, humor, ...), koníčky (auta, motorky, kafe, audio, fashion ...) a mimo hodinková poradna (co koupit za TV, stavba baráku, sekačka, ...)

Já osobně jsem spíš fanda zjednodušování, tlačítka hledat a případně lidi naučit pracovat s funkcí "nepřečtený obsah".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stávajícím vlákně "Ostatní diskuse a zábava" mi přijde sympatická právě jeho "samočistící schopnost", kdy neaktuální, opuštěná a zamknutá témata bez další moderace poměrně rychle zapadnou do pozadí, takže (namísto porůznu "připíchnutých" a často už neaktuálních témat) zbytečně nezavazí na začátku seznamů a na titulní stránce. Zakládání duplicitních nehodinkových témat (minimálně ze strany nováčků, kteří neumějí/nechtějí vzít na vědomí existenci vyhledávače, byť proti zlému úmyslu/spamu/opilosti to není nic platné) by šlo celkem elegantně vyřešit třeba pomocí práv skupin - viz "Členové_50" a analogicky řešené zakládání nákupních vláken. Ohledně navrhovaného formálního rozvětvení sekce "Ostatní" se obávám že pro moderátory by šlo o dost práce navíc - zjednodušeně proto, že místo "jediné složky s žumpou" by jich pak pak dost možná museli hlídat a vymetat hned několik. A "Last but not least": Chronomag je primárně "hodinkové fórum", takže by byla škoda jej vytvářením hromady dalších mimotematických šuflíků inzerovat jako "univerzální tlachárnu" - viz myslitel co se sem onehdá zaregistroval jenom proto, aby nás hned v prvním příspěvku obohatil o svá moudra ohledně produktů IKEA :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek124 napsal:

A "Last but not least": Chronomag je primárně "hodinkové fórum", ..............

Inu, Google Analytics si myslí něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baker by to nijak dál nestrukturoval, osobně bych smazal všechna vlánka, kde je poslední příspěvek starší 3 let, protože pak jsou i rady, odkazy a názory zastaralé (možná na pár vyjímek). Ten zbytek bych také prošel a uvážlivě promazal vlákna s dotazem a třemi reakcemi. Ve finále zůstanou 3 stránky, stále aktivních vláken. A pak stejnou povinost jako u prodeje, pokud se na něco zeptám, dostanu odpověď, tak vlákno zamknout. Na moderátorech bych nechal uvážení, zda je dané vlákno informačně hodnotné a pak jej mohou odemknout, nechat zamčené nebo smazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Baker napsal:

Baker by to nijak dál nestrukturoval, osobně bych smazal všechna vlánka, kde je poslední příspěvek starší 3 let, protože pak jsou i rady, odkazy a názory zastaralé (možná na pár vyjímek). Ten zbytek bych také prošel a uvážlivě promazal vlákna s dotazem a třemi reakcemi. Ve finále zůstanou 3 stránky, stále aktivních vláken. A pak stejnou povinost jako u prodeje, pokud se na něco zeptám, dostanu odpověď, tak vlákno zamknout. Na moderátorech bych nechal uvážení, zda je dané vlákno informačně hodnotné a pak jej mohou odemknout, nechat zamčené nebo smazat.

Přesně tak, šel bych touto cestou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V takovém případě by tu mohla být varianta archivu (pokud tedy Bertovi nešlo o vyčištění z důvodu zrychlení fóra). Vlákna nemazat (ty smyspluplné), ale vytvořit podkategorii archiv v ostatní diskusi a tam je přesouvat. Nebudou tak zavazet, ale v případě vyhledávání je bude šance najít. Něco jako byly v minulosti prodané hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...