Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Neexistuje lepší "terénní" čtečka dokumentace v PDF než je iPad. Prohlížení webu vyborné, mail ucházející, office aplikace (iWork) taky snesitelné na základní práci jako napríklad sber dat apod. Jen do ruky nesedne nicemoc a mohl by lehčí. Podpora SMS u 3G verse by také potešila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na samonté čtení je e-ink samozřejmě výrazně lepší, ale zkus si na nějaké takové čtečce pracovat s dokumentem, který nemáš ve speciálním e-bookovém formátu, ale v PDF. Nota bene je-li takový dokument plný schemat, obrázků, tabulek a jiných opičáren, takže potřebuješ často provádět pan & zoom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak záleží jak pracovat s dokumenty, čtečka umí i PDF či JPG apod., ale není to o práci s dokumentem, je to čistě o čtení či prohlížení. Samozřejmě dotekový displej je o něčem jiném, ale to už dnes taky čtečky umí, navíc čtečka knih dnes stojí 30-50% ceny iPad a baterie vydrží neskonale déle. Tím chci říci, že jako čtečku bych iPad nekupoval, pouze jako plnohodnotný počítač, který mi alespoň částečně nahradí pracovní notebook. Byl jsem celkem rozhodnut, že do něj půjdu, tak jsem si iPad půjčil a rozmyslel jsem si to to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem iPad koupil velmi brzy (ano jsem obětí Apple, nicméně kdo mě zná potvrdí, že spoustu svých hraček kritizuju - Apple mně a celé rodině velmi usnadnil život). Původně jsem myslel, že to bude hračka do obýváku, rychle na něco kouknou apod., nicméně jsem zjistil, že doma svůj MacBook Pro skoro neotevřu. iWork je velmi použitelný, doladit Keynote prezentaci v "předsálí u klienta" bez problémů, už na něm i česky píšu, tisknu přímo na tiskárně připojené do sít, a to všechno legálně bez jailbrake... Teď konečně vyšel Omnifocus - paráda, mail včetně příloh v pohodě, o fotkách a videu ani nemluvě.

 

Výdrž baterie neuvěřitelná, do postele paráda. Jsem fakt mile překvapen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak záleží jak pracovat s dokumenty, čtečka umí i PDF či JPG apod., ale není to o práci s dokumentem, je to čistě o čtení či prohlížení. Samozřejmě dotekový displej je o něčem jiném, ale to už dnes taky čtečky umí, navíc čtečka knih dnes stojí 30-50% ceny iPad a baterie vydrží neskonale déle. Tím chci říci, že jako čtečku bych iPad nekupoval, pouze jako plnohodnotný počítač, který mi alespoň částečně nahradí pracovní notebook. Byl jsem celkem rozhodnut, že do něj půjdu, tak jsem si iPad půjčil a rozmyslel jsem si to to.

 

iPad neni nahrada pracovniho pocitace, ani notebooku, ale spis doplnek a ulehceni. Ale skvely doplnek :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při té váze to ulehčení moc není, ale jako doplněk ok. Já si počkám, až budou aplikace, které používám i na iPad v jeho rozlišení (tedy ne v rozlišení iPhone) a až bude česká podpora a uvidím. Věřím, že se příští rok objeví nová verze, není kam spěchat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, ulehčení to je, už jsem ve stádiu, kdy nechávám MBP v kanceláři a na schůzku jdu jen s iPadem. Keynote tam mám, přístup do centrálního úložiště taky, rozběhal jsem i MicroStrategy mobilního klienta, takže i nějaké reporty, dashboardy... Super je ta výdrž baterky a na prezentaci pro 1-2 lidi je to úplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při té váze to ulehčení moc není, ale jako doplněk ok. Já si počkám, až budou aplikace, které používám i na iPad v jeho rozlišení (tedy ne v rozlišení iPhone) a až bude česká podpora a uvidím. Věřím, že se příští rok objeví nová verze, není kam spěchat.

 

Ulehčení je to veliké, sám přeci píšeš že s tím nemáš zkušenost, takže na hodnocení si počkej až to začneš používat. Výhoda je to, že jednak netahám dobíječku, iPad vydrží trojnásobně déle než MacBook Pro, jednak nezabere tolik místa v tašce, a i váhový rozdíl není zanedbatelný. Denně přibývají k těm desítkám tisíc aplikací na iPad nové, a těch pár co ještě nejsou v HD, používám v dvojnásobném zvětšení, a jde to v pohodě. Česká podpora je co? Jako že to píše otevřít místo open? No zřejmě to bude brzo lokoalizované, ale stejně bude většina lidí používat nelokalizovanou verzi, stejně jako na počítačích samotných.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyber: Zkušenost s iPad mám, měl jsem ho půjčený, je to lehčí než můj kilový notebook (cca 6 hodin provozu), ale jak říkám dohromady to nosit nebudu. Vše co umí iPad umí iPhone a ten nosit beztak musím, což je druhá věc, která mě v tomhle omezuje. Dorazí mi email, zabrní iPhone v pouzdře u pasu, mrknu, zda je to důležité a to vše za chůze. iPad mi usnadní surfování, lepší čitelnost, snadnější psaní atd. ovšem někde v sedě a ne ve frontě v Hypermarketu, za chůze městem, nebo při podobných situacích. iPhone je prostě ohromě mobilní a můžu ho vzít kamkoli i do hospody, iPad bych rozhodně na stejná místa nebral.

 

Česká podpora je, že pokud píšu email nebo dopis, pak bych ho rád v češtině včetně automatických oprav, lokalizace být nemusí, ale jsem na ni zvyklý. Také pod českou podporou očekávám oficiální podporu iPad pro ČR, aby fungoval muj iTunes účet stejně jako pro iPhone (údajně prý to už funguje).

 

V zásadě proti iPad určitě nejsem, ale pořád nejsem přesvědčený, že bych ho využil tak jako firemní notebook - jinak by to mohlo být další z mnoha zařízení, které mi odpočívají doma ve skříňkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vcelku souhlasím s Cyberem - iPad je pozoruhodně použitelný. I když jsem ho původně kupoval jen na prohlížení dokumentů v PDF a webu, tak teď na něm i píšu maily a používám Numbers a Keynone.

 

Co mi zatím dost vadí je absence té české klávesnice.. A obávám se, že až ji dodělají, bude to stylem iPhone, tedy podržet klávesu a vybrat variantu písmena s diakritikou, tedy nepoužitelné na rychlé psaní.

Upraveno uživatelem JJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S touhle maličkostí která mě trápí bych si asi mohl i pomocí metody pokus omyl pomoci sám, ale z důvodu dovolené jsem pracovní notebook nechal s radostí v práci a nemám mé pokusy jak ověřit.

 

Jde mi o to, že nechci aby mé fotky byly zobrazeny v těle mailu, nýbrž opravdu jako přílohy.

 

V zásadě mi přijde, že jde obrázky čapnout a pustit je na okně nového mailu, to si přímo koleduje o zobrazení které mi vadí.

A druhá možnost je použít volbu ATTACH a pomocí okna, které se částečně změní na finder je vybrat a označit. I tak ale příbuzný tvrdí, že fotky obdržel v těle mailu. Jinou variantu poslání nevidím.

Sám to nemám jak ověřit, nemá v tom někdo totální jasno ?

 

V okně finderu které jsem popisoval je dole možno odškrtnout volbu Send Windows-Friendly Attachments. Nejsou náhodou ty přátelské přílohy právě to co mě prudí ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S touhle maličkostí která mě trápí bych si asi mohl i pomocí metody pokus omyl pomoci sám, ale z důvodu dovolené jsem pracovní notebook nechal s radostí v práci a nemám mé pokusy jak ověřit.

 

Jde mi o to, že nechci aby mé fotky byly zobrazeny v těle mailu, nýbrž opravdu jako přílohy.

 

V zásadě mi přijde, že jde obrázky čapnout a pustit je na okně nového mailu, to si přímo koleduje o zobrazení které mi vadí.

A druhá možnost je použít volbu ATTACH a pomocí okna, které se částečně změní na finder je vybrat a označit. I tak ale příbuzný tvrdí, že fotky obdržel v těle mailu. Jinou variantu poslání nevidím.

Sám to nemám jak ověřit, nemá v tom někdo totální jasno ?

 

V okně finderu které jsem popisoval je dole možno odškrtnout volbu Send Windows-Friendly Attachments. Nejsou náhodou ty přátelské přílohy právě to co mě prudí ?

 

Dobrá tedy, odpovím si sám :-)

Odškrtl jsem ty friendly attachments a začaly být přátelské :-)

Taky jsem tam zaškrtl soubory na konci mailu, ale neustále jsem viděl fotky v těle mailu.

Všechny jsem je označil a pravým tlačítkem dal zobrazovat jako soubory (ne jako náhledy).

 

Jenže tu poslední volbu asi budu muset dělat u každého mailu a to mi přijde opruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravim vsechny uzivatele applu,potrebuji poradit jak je to s instalaci cestiny,znamej koupil macbook s mac os x 10.6.3,kdyz stahnu cestinu ze stranek jak je psano v navodu sydtem napise ze to neni na tuto verzi,ikdyz dle vseho by to melo fungovat.Muzete mi pls poradit jak nato?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...