Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Podla mna staci na take pouzitie aj 2021, 2022 prestrelili s tou cenou a fakt ten rozdiel tam je velmi maly. Cenovo sa to jednoducho neoplati ist do 2022. To uz by som potom radsej bral minulorocne air, ale tie hned posli kedze sa viac oplatili ako 2022. Ja keby som chcel tablet na net, postu, ytb beriem 2021 ak na pero a nejake lepsie vyuzitie siahnem radsej uz po air.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Mirdis napsal:

Podla mna staci na take pouzitie aj 2021, 2022 prestrelili s tou cenou a fakt ten rozdiel tam je velmi maly. Cenovo sa to jednoducho neoplati ist do 2022. To uz by som potom radsej bral minulorocne air, ale tie hned posli kedze sa viac oplatili ako 2022. Ja keby som chcel tablet na net, postu, ytb beriem 2021 ak na pero a nejake lepsie vyuzitie siahnem radsej uz po air.

dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Moty jo, tuhle funkci jsem, až po nastavení zkratky, taky objevil 🙂 Limit je tam 50 fotek, což je dostačující. 

Tak kdyby se někomu nechtělo "programovat", tak stačí vytvořit album s tapetami, které chcete točit a pak:

Nastavení->Tapeta->Přidat novou->Náhodný výběr->Vybrat fotky ručně->...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel nekdo problem s nestabilni wifi na chipu M1? Ping nahoru dolu jak na horske draze? Internetu jsou plna fora problemu a Apple se k tomu moc nehlasi. Zkoumal jsem ruzna reseni a zatim mi pomohlo na routeru vypnout rozsireny bandwidth. Na 2.4 GHz jsem nechal pouze 20 MHz a na 5 GHz pouze 40 MHz. Od te doby to jede dobre, ale uvidime, zda to vydrzi. Navedl me na to jeden clanek kde psali "Some routers (not Apple's) will allow you to use "Wide" channels on the 2.4GHz band. The problem is this band is so congested that you'll likely just wind up making things worse instead of better. Bluetooth lives here, too, and will appreciate the breathing room. Plus, Apple made the decision years ago to not support these wide channels at 2.4GHz, so even if your router allows you to enable it your iPhone and MacBook won't use it."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2022 v 19:24, Mirdis napsal:

Podla mna staci na take pouzitie aj 2021, 2022 prestrelili s tou cenou a fakt ten rozdiel tam je velmi maly. Cenovo sa to jednoducho neoplati ist do 2022. To uz by som potom radsej bral minulorocne air, ale tie hned posli kedze sa viac oplatili ako 2022. Ja keby som chcel tablet na net, postu, ytb beriem 2021 ak na pero a nejake lepsie vyuzitie siahnem radsej uz po air.

No hlavne u 2022 ma uz usb-c, ale kompatibilni je stale apple pencil 1. Jinymi slovy, nejen ze se pero porad debilne nabiji zastrcenim do konektoru, ale jeste navic je ted potreba redukce usb-c - lightning. Uplne pominu to, ze redukce se samozrejme musi koupit zvlast. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 12. 2022 v 22:16, tmx napsal:

Mel nekdo problem s nestabilni wifi na chipu M1? Ping nahoru dolu jak na horske draze? Internetu jsou plna fora problemu a Apple se k tomu moc nehlasi. Zkoumal jsem ruzna reseni a zatim mi pomohlo na routeru vypnout rozsireny bandwidth. Na 2.4 GHz jsem nechal pouze 20 MHz a na 5 GHz pouze 40 MHz. Od te doby to jede dobre, ale uvidime, zda to vydrzi. Navedl me na to jeden clanek kde psali "Some routers (not Apple's) will allow you to use "Wide" channels on the 2.4GHz band. The problem is this band is so congested that you'll likely just wind up making things worse instead of better. Bluetooth lives here, too, and will appreciate the breathing room. Plus, Apple made the decision years ago to not support these wide channels at 2.4GHz, so even if your router allows you to enable it your iPhone and MacBook won't use it."

No já trochu pociťuju, že mi ping ustřelí nad 100ms a to už je u WOT problém. Zkouším ted toto:

System Preferences -> Security and Privacy -> Location Services (left) -> System Services (at the bottom of the list) -> Details -> Turn off "Wi-Fi Networking"

And after that - reboot the computer.

Ted to testuju a zdá se, že to zlepšilo stabilitu připojení a ping mě už tak nelítá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Applíky

Poprosím o radu:

Dcera se zhlédla v Apple watch, nezazlívám, nekomentuju, nevymlouvám.  Tel Apple samozřejmě má, o dalším využití a kombinaci mám nějaké potuchy (a výhrady) ale chce, má na to, tak jen abych měl trochu dohled a přehled.

Spíš poprosím o radu, na co se koukat. Cenově cca 10+, navedla mě někde k řadě 7. 

Otázek mám vícero, ale spíš všeobecně, třeba ověřený obchod atd. 

Děkuji za rozšíření obzorů 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolko ma dcera rokov?

Velkostne asi jej budu sediet lepsie 40 (SE) alebo 41 (7/8) rada aj ked tie vacsie tiez vedia sadnut a maju o nieco lepsiu vydrz.

Ak sa podari tak kludne radu 7, ale tiez uz ich nie je vela kedze je to dopredaj.

Neviem ako to mysli vazne s nimi , mozno nazaciatok aj SE sa oplatia. Tazko zhodnotit, neviem jej vek,  pristup k takym veciam a vyuzitie senzorov a podobne ci len notifikacie.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Mirdis napsal:

Kolko ma dcera rokov?

Velkostne asi jej budu sediet lepsie 40 (SE) alebo 41 (7/8) rada aj ked tie vacsie tiez vedia sadnut a maju o nieco lepsiu vydrz.

Ak sa podari tak kludne radu 7, ale tiez uz ich nie je vela kedze je to dopredaj.

Neviem ako to mysli vazne s nimi , mozno nazaciatok aj SE sa oplatia. Tazko zhodnotit, neviem jej vek,  pristup k takym veciam a vyuzitie senzorov a podobne ci len notifikacie.

 

 

Je to dospělá ženská před maturou, ale tatinek je na poradu ( čti doinvestování) vždy dobrý.

Tady ty děcka jsou s těmahle technologickýma fíčurama jedna ruka, nečekám busines využití, ale využití u ní bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...