Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Jo to mi rikali vsichni taky, ale nepamatuju si kdy jsem naposled s nejakym telefonem sel domu se 40% baterky. Pouzivam tel aktivne v praci, furt neco dohledavam ne netu, sem tam youtube, skoro furt tapatalk atd. Baterka za me uplne vpohode. 

 

Jediny den se mi povedlo ji vystavit, ze jsem se vecer vracel s cca 13% baterky ale to byl rano v 9 odjezd na vylet, cca hodina na navigaci, na miste behem prochazek atd. udelano cca 300 fotek a par videi, znas to, novy telefon, chces to vyzkouset tak proste fotis a tocis vsechno. Do toho jsem zkousel vselijake rezimy a nastaveni fotaku v rezimu PRO, takze pro baterku celkem zaprah... Pak zas navigace cca hodku. Mezi tim dohledavani co kde k jidlu a par plateb telefonem. Kdybych mel v aute kabel a pri navigaci si hodil tel na nabijecku, tak jak to mam bezne ve zvykum, tak si troufam rict, ze bych se vratil domu s vic nez 30%

 

Za me baterka uplne v pohode a ted jsem se ptal kolegy co ma taky s10e a taky si pry nemuze stezovat, telefon ma cca rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše je foceno hlavním... na "automat" se zapnutou AI... ten detail koz a ovcí zoom do 5, takže optický...i když vono to furt míchá, optický je přesně 5

 

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to popsat..... cim nizsi cislo (clona) f/x.x tim vice dopadne svetla na senzor a tim padem je fotka svetlejsi. Naopak, cim je clona vyssi tim mensi je otvor pred snimacem, na senzor dopadne mene svetla a fotka je tmavsi. Jsou telefony ktere si dokazou clonu prizpusobit podle svetelnych podminek (zatim vim jen o samsungu s clonou f/1.5-f/2.4)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic jsem o tom necetl, beru to selskym rozumem. Hraju si s "pro" rezimem a ejhle, kdyz prepinam mezi f/1.6 a f/2.4 tak vzadu na fotaku neco cvaka. Vidim ze se zvetsuje a zmensuje dira pred cockou a kdyz to prepinam, tak je obraz na displeji svetlejsi nebo tmavsi

Jestli jsem nekoho uvedl v omyl, tak se omluvuju. Foto neni uplne muj obor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, dykmore napsal:

Neutahuju, jen bořím mýty 😀

pepino777: tak to fakt nefunguje, přísahám 🙂

takze pokud mam cas 1/60, na cip dopadne vice svetla pri clone 1.6 nebo 2.4?

edit. jeste bych ten dotaz mohl upravit: za predpokladu, ze cas a iso nemenim, ktera fotka bude "tmavsi" - ta focena na clonu 1.6 nebo na 2.4?

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, čím nižší clonové číslo, tím více světla dopadne na čip při stejném čase, o tom žádná :) ale správná expozice je mixem ideálních hodnot clony, času a citlivosti. Tzn.,pokud automatika dělá fotky s clonou 1.6 světlejší než s clonou 2.4, něco je špatně.

Pepino777: peace :) pointa bude, ze jsi přepnul na režim pro, tedy (asi) na manuál, pak logicky hýbání clonou bez kompenzace času mělo vliv na světlost fotky. Ale odhadovat světelnost objektivu podle světlosti fotky fakt nejde :)

 

Edit: anela: odpověď je jednoduchá, pokud jedna fotka bude správně exponovaná, tak ta druhá bude blbě exponovaná :) musíš počítat s expoziční pružností čipu. Kinofilm by to snesl, upravilo by se to při vyvolávání fotek. Digitál je v tomhle mnohem omezenějši.

 

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, dykmore napsal:

......ale správná expozice je mixem ideálních hodnot clony, času a citlivosti.......

Jak říkáš, vlastně každá expozice je mixem hodnot, u automatu záleží, jak je dobře napsaný SW... mnohdy stačí si "přeostřit" na displeji do tmavšího/světlejšího místa...... pořád ten foťák ještě objevuju 🙂

Na čočkách jsou clony od 1,6 po 3,4 myslím, a co jsem se dočetl, všechny čočky/senzory spolupracují.

Je tam taky režim Clona, ale to je nějaký divný, protože stupnice začíná na 0,95, což je blbost...

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Lynx12 napsal:

Je tam taky režim Clona, ale to je nějaký divný, protože stupnice začíná na 0,95, což je blbost...

Jediné co mne napadá, že to je režim, když si chceš hrát s hloubkou ostrosti a určit si míru rozmazání pozadí/okolí a vše ostatní je automat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
před 3 hodinami, revue gt napsal:

Můžete mi prosím poradit co mám dělat, abych se na Chromu zbavil stránek prohlížeče na jednom místě a měl je zase za sebou ? Nevím vůbec jak k tomu došlo ? Mobil Xiaomi redmi note 5. Posílám fotku nynějšího stavu.

 

V Chromu ve flags nastavit "Tab Grid Layout" na "Default" (nebo "Disabled") a restartovat (úplně shodit, aby neběžel ani na pozadí a znovu spustit) Chrome:

Screenshot_20200925-171050.thumb.png.6971edd2473b07d3d710b91462524265.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...