Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, AndyAaron napsal:

No mne treba chybi par km k 200k a jak tam skoci 200 000, tak si to rad ve Fordu vyfotim :) 

Tolik fauvé asi neplánuje 🙂

Ale vážně, jak tady čtu o "chytrých" autech trochu propadám depresi že to nebude nic pro mne, holt udržovat stařečky při životě 😕 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, DavidLC napsal:

.....

Ale vážně, jak tady čtu o "chytrých" autech trochu propadám depresi že to nebude nic pro mne ....

 

 

Mam to podobne. Imho jsou ty infotainmenty strasna chujovina. Odvadi to akorat pozornost od rizeni, nabizi/vnucuje to lidem nepotrebny/zbytecny informace a navic to v "kazdym druhym" aute nefunguje spravne. U nekterjech znacek spis v drtive vetsine aut 😀

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, x591 napsal:

Ono se to má periodicky párovat. Ale taky jsem ještě nepochopil smysl. Po 18 měsících jsem to vzdal.

U mě když už se Apple připojí, tak jsem rad, že to bez zadrhávání přehraje písničku. 

Mně bohužel nešel spárovat huawei s tou palubní aplikací, ono to nepodporuje nový auta/nový telefony. Tak jsem musela začít používat waze na iphonu. Ale písničky si pouštím z huaweie a funguje to perfektně - jen jsem si musela naisnstalovat do huaweie jiný přehrávač, ale ten starý byl stejně blbý.

Co se mi nedaří, tak pokaždé se mne zeptá jinak na identifikaci - někdy chce PIN, někdy chce odkliknout že jsem hlavní uživatel a někdy mne nepozná (používám furt stejný klíč). Pak mi to nezobrazí uložené kontakty a palubka svítí jinou barvou, což je mi fuk - ale bojím se, jestli pod těmi jinými profily nemá nastavené jiné jízdní služby, abych nezůstala najednou překvapená uprostřed, že mi něco nefunguje.

Ten mail mi přišel včera ráno zase, manžel se mi směje, že si mám předem rozmyslet, komu dám mail. :D Já si začínám myslet, že to funguje jako naši obchodní zástupci, že jim přijde od jejich nadřízeného mail s letákem a pokynem "tak to začněte prodávat, máte na tom provizi 10%" a oni to prostě bezmyšlenkovitě rozešlou klientům. :D

Ale jinak jsem se koukala na ty vypnuté služby: jsou to takové ty prvky, co fungují, když nejsem v autě - třeba nezávislé topení, houkání/blikání na pokyn při hledání auta na parkovišti ap. Takže to je možná jen informační mail, který mne ujišťuje, že je vypnuté to, co má být vypnuté. 

A co mne teda brutálně zklamalo: vlevo od volantu není kastlíček na pokuty. :( Já jsem si tam 20 let dávala ovladač od garáže a teď si musím najít nové místo a zapamatovat si ho. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, honza71 napsal:

Mam to podobne. Imho jsou ty infotainmenty strasna chujovina. Odvadi to akorat pozornost od rizeni, nabizi/vnucuje to lidem nepotrebny/zbytecny informace a navic to v "kazdym druhym" aute nefunguje spravne. U nekterjech znacek spis v drtive vetsine aut 😀

 

 

Naopak. Chce to jen nastavit si to a zvyknout si. Pak ti zbývá spousta času na to dávat pozor na dopravu a na to, co se děje v okolí.

Já jsem překvapená, jak teď strašně rychle poskočilo to autonomní chování auta, měla jsem loni na podzim Golfa 2017 DSG v nejvyšší výbavě a to je nesrovnatelné s tímhle. Až jsem byla trochu zklamaná, že už moc neřídím - nechce to po mně řadit, brzdit, rozjíždět se a ani točit volantem (když ho na chvilku pustím, tak začne nadávat, ale stejně si s ním otáčí sám), dává pozor na chodce, vidí za roh při couvání, parkuje...  Je to super bezpečné pro lidi, co moc řídit neumějí a pro jejich okolí. Podle mne tohle velmi významně musí snižovat nehodovost v provozu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To prihlasovani mam nastaveny aby se nedaval pin, ale je to teda kravovina, ze to nejde vypnout uplne, nebo at se to dela na pozadi. Ja mam ale to auto jeste napul blby, takze jde jen o prostredni display, budiky mam nastesti jeste analogovy, takze pocitadlo km vidim normalne kdyz vypnu tempomat. We connect appku jsem vyuzil asi 3x kdyz jsem si zapomel klice od auta ze jsem to teda odemkl a zamkl telefonem, jinak to nepouzivam. Bavi me waze a bezdratovy spojeni auta s telefonem, ACC, taky to nouzovy brzdeni mi zachranilo jednou zadek kdyz jsem couval k trave a tam byl parez. Neskutecnej opruz je ze se hlidani pruhu musi po kazdym startu znovu vypinat, proc to nejde vypnout natrvalo? Rezim bez hlidani pruhu/ hlidani pruhu se zapnutym tempomatem by byl idealni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já PIN taky zrušil, ale jak jsem psal, systém úplně nechápu. Je pravda, že u Golfa to všechno funguje asi ze všeho nejlépe (ale to je předchozí generace), takže je to vlastně ještě hloupé auto.

Je pravda, že dneska už mě vadí drátový CarPlay, takže jedině bez drátů. Vybavení jako adaptivní LED světla, ACC, kameru a další už považuju pár let za nutnost. Sledování pruhů funguje jinak v každém autě. Většinu těch systémů mám už ve třetím autě a je znát jak se to postupně zlepšuje. 

Ale o autonomním chování bych ještě nemluvil. Beru to jako dobrou pojistku. Za ty jsem se dostal asi do 2 - 3 situací, kdy jsem si nebyl jistý, že bych reagoval stejně rychle jako počítač. A pak když se člověk vrací ve 2 v noci Německem na Rozvadov tak je dobrý vědět, že do tmy kouká taky něco jiného než unavené oči :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, x591 napsal:

Já PIN taky zrušil, ale jak jsem psal, systém úplně nechápu. Je pravda, že u Golfa to všechno funguje asi ze všeho nejlépe (ale to je předchozí generace), takže je to vlastně ještě hloupé auto.

Je pravda, že dneska už mě vadí drátový CarPlay, takže jedině bez drátů. Vybavení jako adaptivní LED světla, ACC, kameru a další už považuju pár let za nutnost. Sledování pruhů funguje jinak v každém autě. Většinu těch systémů mám už ve třetím autě a je znát jak se to postupně zlepšuje. 

Ale o autonomním chování bych ještě nemluvil. Beru to jako dobrou pojistku. Za ty jsem se dostal asi do 2 - 3 situací, kdy jsem si nebyl jistý, že bych reagoval stejně rychle jako počítač. A pak když se člověk vrací ve 2 v noci Německem na Rozvadov tak je dobrý vědět, že do tmy kouká taky něco jiného než unavené oči :)

 

 

Já už to mám taky v několikátém autě po sobě, jezdím od roku 2000 v podstatě jen v passatech, ale výměna auta každé 4 roky je vždycky hrozný skok dopředu. Některé funkce považuju už za standard - ACC, krizové brždění, asistenty dění okolo auta; bez Line assistenta bych se asi obešla, čtení značek mne vyloženě otravuje (hlavně když mi auto zahlásí "chyba čtení značek" :D).

Ale když si to tak poskládám, co jsem už všechno zažila + ty služby, co má třeba ještě Arteon a propojení s aktivní navigací, tak si myslím, že kdyby to bylo umožňovala legislativa, tak to auto klidně může jet bez řidiče. Rychlost zná, před sebe i za sebe vidí líp než člověk, motor ovládat umí, volant taky, kam má dojet a kudy ví - tak co ještě potřebuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, DavidLC napsal:

Ale vážně, jak tady čtu o "chytrých" autech trochu propadám depresi že to nebude nic pro mne, holt udržovat stařečky při životě 😕 

Neboj, RAVka je dosť poriadku... Ona je tá Toyota dosť svojská, čo je v tomto prípade skôr výhoda a používanie neserie. Jediné, čo občas nastavím, je vzdialenosť od auta predo mnou, všetko ostatné som raz nastavil a odvtedy to robí, čo má.

Staré autá sú fajn, ale pri jazde vyžadujú v dnešnej prehustenej premávke o dosť viac pozornosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, geometr napsal:

A to je v pořádku. Ta nová naopak vyvolávají pocit, že mužeš dělat deset věcí okolo a nic se nestane. Třeba lovit v menu, kde se zapíná vnitřní cirkulace :default_biggrin:

Záleží na balíku tvojich potrieb a predsudkov... RAVka je model 2021 a na recirkuláciu žiadne menu nepotrebuješ :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina těch udělátek, co skutečně potřebuješ, je na volantu. Zbytek se nastaví jednou a konec. Podle mě nejhorší je první par dní - kdy má člověk tendenci se v tom hrabat. 
 

 

Upraveno uživatelem x591
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, honza71 napsal:

Mam to podobne. Imho jsou ty infotainmenty strasna chujovina. Odvadi to akorat pozornost od rizeni, nabizi/vnucuje to lidem nepotrebny/zbytecny informace a navic to v "kazdym druhym" aute nefunguje spravne. U nekterjech znacek spis v drtive vetsine aut 😀

 

 

Jojo, hodně věcí prostě nepotřebuju, nebo i vadí  HUD (mám, ale vypnuté, fakt mě to rušilo), obrazovku se vším vypínám.. Cokoli na ní hledat a mačkat za jízdy je šílené...Určitě k bezpečnosti bude lecos k užitku, ale nedospěl jsem do toho, abych se na to spoléhal (hlídání slepého úhlu, a pod.) Když něco napraví nepozornost, to je asi jiná, nevím, nemám... Mimo, popřípadě cesta do pr.ele je určitě omezování rychlosti dle značek a další šílenosti z EU, co píše Laika. A třeba jsem jen morousovatý dědek, co se nechce učit ty "moderní" věci 😀

@AndyAaron No tak jim dáme kilo, no 😀

@wawrik Jojo, v podstatě ta určitá "opožděnost" jablek je vlastně pro leckoho plus.  No zatím stará auta zvládám, tak snad dobrý 😉 Třeba tohle udržování nevím, asi je to o zvyku. Zatím jsem jen zkoušel a nesedí mi to, ale říkám, člověk si zvykne na lecos, třeba i na manželství 😀.  Ale souhlas, Ravka je, když to dobře půjde, v plánu. Až bude Prius odepsaný (v účetnictví) tak se uvidí. Uvažoval jsem o starém modelu, ale vychladl jsem (i když nikdy neříkej nikdy). Zase jsem se svezl v Black edition a je to prostě pohoda....  😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě tedy napíšu jeden muj názor, který není teda o nějakých systémech a asistentech, ale technickém řešení: Mam za to, že na některá místa nepatří displej, ale tlačítka / páčky. Hmat je taky jeden ze smyslů a je škoda, jej při řízení vynechat na místech, kde je možné jej využít na místo třeba zraku. Mimochodem pamatuji si pokusy u notebooků nahradit klávesnici druhým displejem a .... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...