Přejít na obsah

Grand Seiko - nové modely


Chumpus

Doporučené příspěvky

Jo, je třeba chtít, nebýt spokojen se status quo a pracovat na sobě (nejsi náhodou nějakej motivační řečník?) -  takže bych to datum dal zezadu :) 

Fóry stranou -  jasně, že jsou modely, kterým nodate sluší (všechny SBGW, leckterý nový SD i další).

Kdo chce GS tít, katanu si najde, ale zpracování datumovek je zrovna spíš silná stránka - teda aspoň podle konsenzu stádní většiny. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tomato napsal:

Právě si myslím, že estetické experimenty jsou teď viditelné na všech těch limitovaných edicí... Omalovánky ještě ne, ale třeba příští rok. Ty strukturované ciferníky prostě vypadají lépe bez data, jakkoliv mám přítomnost data na ciferníku rád. 

Dokud GS nepřišlo se Spring Drive, tak taky nikdo netušil že to jde... je potřeba jenom chtít a nebýt spokojen se status quo.

 

 

Že vypadají lépe bez data , je tvůj subjektivní pohled. To slovíčko PROSTĚ ve tvé větě .... jako kdyby to měl být všeobecně známý a akceptovaný fakt. Já tam vidím to datum jako plus a za mě to s ním vypadá prostě líp.

EDIT: Každopádně Seiko myslí na všechny a je dostatek modelů s datumem či bez :)

 

Upraveno uživatelem Dantechno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomato ty "experimenty" u limitovaných edicí je z velké části reinkarnace vzorů použitých v již dříve zmiňovaných 70. letech. 
O tom, že to vypadá líp bez data nikdo nepochybuje (kromě těch, co se jim tam datum líbí :)), ale bavíme se tady o umístění a formě data u "datových" modelů, takže odkazovat na to, že to bez data vypadá líp je irelevantní.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se ta datumovka líbí, ale spíš bych raději jiný číselník a jiné pouzdro. 🙂 (haha vtip). Ale teď vážně. Z tohoto modrého modelu jsem totálně na cucky, jako samuraj rozsekaný katanou po neúspěšné obhajobě klidu v Zenové zahradě. Ta modrá vypadá prostě peckově. Navíc i typ pouzdra je myslím zvolený dobře. No a ten průhled na strojek! Prostě wow! Průhled na quartz strojek u GS nepatří mezi běžnou záležitost, a proto si živě pamatuji, že jsem ho viděl úplně prvně (na živo) na Seiko show v Praze, a to na modelu SBGV248 a pak již jen na jedněch GS tehdy (ale myslím, že stále) v držení @dr.sphinxe (tam si akorát nepamatuji, o jakou přesnou referenci se přesně jednalo). V každém případě od té doby vím, že něco takového potřebuji 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2022 v 15:25, Dantechno napsal:

 

Že vypadají lépe bez data , je tvůj subjektivní pohled. To slovíčko PROSTĚ ve tvé větě .... jako kdyby to měl být všeobecně známý a akceptovaný fakt. Já tam vidím to datum jako plus a za mě to s ním vypadá prostě líp.

EDIT: Každopádně Seiko myslí na všechny a je dostatek modelů s datumem či bez :)

 

Taky jsis neodpustil to “prostě”. :)))

Jasně, je to subjektivní… jak jsem psal výše - datum na hodinkách vítám, ale osobně mi bílá datumovka na těch barevných a strukturovaných cifernících nesedí. Na mých SBGV245 to tak moc nerazí - ale tam vizuálně dominují indexy, ke kterým to okýnko data sedí.

D5B21CD9-BC1A-4362-AD56-517A9D6CB052.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2022 v 15:56, xbraj19 napsal:

@tomato ty "experimenty" u limitovaných edicí je z velké části reinkarnace vzorů použitých v již dříve zmiňovaných 70. letech. 
O tom, že to vypadá líp bez data nikdo nepochybuje (kromě těch, co se jim tam datum líbí :)), ale bavíme se tady o umístění a formě data u "datových" modelů, takže odkazovat na to, že to bez data vypadá líp je irelevantní.

Ne, nevypadá. Datum je potřeba 😛 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...