Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Prosím o radu. Přemýšlím, že bych po Vánocích vyměnil starý Samsung za OLED. Pár dní projíždím recenze a názory a vychází mi nejlíp LG OLED55CX. Mám ale trochu obavu z tolik často zmiňovaného burn-in. Kdyby primární určení mělo být jako běžná TV, tak bych to neřešil, ale já televizi používám výhradně jako "gaučový monitor" pro počítač. Využití je tak 50 % práce (outlook, excel, word....), webový prohlížeč, youtube atp. a 50 % seriály, filmy, TV.

Abych minimalizoval riziko burn-in, tak co se týče Windows, tak asi není problém nechat skrývat dolní panel, v prohlížeči pak používat full screen, aby nebyly vidět horní panely. Při sledování filmů/seriálů mám vždy zapnuté anglické titulky. Někde jsem četl, že prý může hrozit vypalování i u nich, což mi ale přijde divný, vzhledem k tomu že nejde o statický text.

Co myslíte? Má smysl pořizovat OLED, nebo radši jít do QLED a mít čistou hlavu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než hodim poptávku — kdybyste někdo teď nebo přes svátky upgradovali televizní řezivo, budu shánět do služebního bytu:
— LED FHD, alespoň metrovku
— smart fce výhodou
— wifi taktéž
— stačí tv a ovladač
— bez poškození
— značka egál

Cenově tak 3-4 litry, víc se mi do 4. televize za poslední rok vrážet nechce.
Nejlépe Hradec Králové, Praha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, eklektik napsal:

Prosím o radu. Přemýšlím, že bych po Vánocích vyměnil starý Samsung za OLED. Pár dní projíždím recenze a názory a vychází mi nejlíp LG OLED55CX. Mám ale trochu obavu z tolik často zmiňovaného burn-in. Kdyby primární určení mělo být jako běžná TV, tak bych to neřešil, ale já televizi používám výhradně jako "gaučový monitor" pro počítač. Využití je tak 50 % práce (outlook, excel, word....), webový prohlížeč, youtube atp. a 50 % seriály, filmy, TV.

Abych minimalizoval riziko burn-in, tak co se týče Windows, tak asi není problém nechat skrývat dolní panel, v prohlížeči pak používat full screen, aby nebyly vidět horní panely. Při sledování filmů/seriálů mám vždy zapnuté anglické titulky. Někde jsem četl, že prý může hrozit vypalování i u nich, což mi ale přijde divný, vzhledem k tomu že nejde o statický text.

Co myslíte? Má smysl pořizovat OLED, nebo radši jít do QLED a mít čistou hlavu?

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eklektik Kdyby bylo poškození OLED statickým obrazem (v okenicích máš na charakteristických místech i titulky oken, toolbary, boxy menu a pop-upy na určitých webech atd) zanedbatelné, věř že LCD už by se v high-end monitorech dávno nevyskytovaly. Výše uvedený link je v tomhle ohledu poněkud mimo, vzhledem k tomu při testech vypalování různých TV programů měli povolené “refresh” algoritmy založené na oversamplingu, což je u ostrého desktopového obrazu poměrně diskvalifikující podmínka :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Radek124 napsal:

@eklektik Kdyby bylo poškození OLED statickým obrazem (v okenicích máš na charakteristických místech i titulky oken, toolbary, boxy menu a pop-upy na určitých webech atd) zanedbatelné, věř že LCD už by se v high-end monitorech dávno nevyskytovaly. Výše uvedený link je v tomhle ohledu poněkud mimo, vzhledem k tomu při testech vypalování různých TV programů měli povolené “refresh” algoritmy založené na oversamplingu, což je u ostrého desktopového obrazu poměrně diskvalifikující podmínka :thumbsdown_anim:

Takže tedy myslíš, že OLED je pro výše popsané účely nesmysl? Co je nejlepší alternativa, QLED od Samsungu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vhodná alternativa je dodnes VELKÝ (čímž myslím klidně 40"+) počítačový IPS LCD monitor, s flicker-free podsvícením + pro večerní práci s profily omezujícími modrou složky podsvícení - tj. ŽÁDNÁ "SmartTV", což jsou zařízení které mívají zpracování obrazu zaměřené (slušně řečeno) úplně jiným směrem, než je celodenní civění na písmenka do tabulek. A mimochodem, "vypálit" se dá i LCD, stačí trpělivost a pořádný jas (u TV žádný problém).

PS: když už toužíte provozovat desítky/opice a v nich mít všecko fullscreen placaté a bílé, dochází vám při těch spekulacích o vůbec že z hlediska spotřeby je to pro OLED (stejně jako u dřívějších plazmovek, kde to bylo ještě o řád horší) to nejstrašnější barevné schéma, ve kterém Vám ten UHD OLED panel (i přes omezovač tepelného výkonu a vynucené "celoplošné zešednutí", aby se to vešlo aspoň do třídy "B") bude žrát hrubě přes 200 wattů? 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O větším monituru jsem na začátku taky chvíli přemýšlel, ale přeci jenom občas tu televizi používáme jako standardní TV, takže jsem tuhle variantu zavrhl. Do OLED nakonec taky nepůjdu. Po několikadenním pročítání recenzí a sjíždění videí na YT se mi nejlíp jeví 55" Samsung Q90T a Sony XH95. Jestli se ještě někdy otevřou obchody s elektronikou, tak se na ně vyrazim podívat a pak jen počkat na ten správný "deal"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím vespolek,

potřeboval bych doporučit levnou pokojovou anténu na příjem DVB-T2. Mám v kuchyni starou levnou noname a po přechodu na DVB-T2 to blbne. Smůla je, že okno je otočené 90-100° (skoro kolmo) k vysílači. Takže by to měla být asi všesměrová nebo tak něco. Chtěl bych něco do 500 Kč, nechci do toho cpát víc, protože za půl roku se budeme stěhovat pryč. Je to byt v prvním patře paneláku, okno do vnitrobloku. Ostrava Fifejdy. Vzdálenost vysílače OV Hladnov cca 3 km.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Kotlick napsal:

Zdravím vespolek,

potřeboval bych doporučit levnou pokojovou anténu na příjem DVB-T2. Mám v kuchyni starou levnou noname a po přechodu na DVB-T2 to blbne. Smůla je, že okno je otočené 90-100° (skoro kolmo) k vysílači. Takže by to měla být asi všesměrová nebo tak něco. Chtěl bych něco do 500 Kč, nechci do toho cpát víc, protože za půl roku se budeme stěhovat pryč. Je to byt v prvním patře paneláku, okno do vnitrobloku. Ostrava Fifejdy. Vzdálenost vysílače OV Hladnov cca 3 km.

Myslím, že na popisovanou vzdálenost a poměry by ti měla s výkonnostní rezervou a požadovanou cenou stačit tato:

ýhttps://www.exasoft.cz/emos-em-9023-0-25-km-dvb-t2-pokojova-antena_d113081.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pánové, pokaždé když vidím koláže na kterých se ve světlém nezatemněném interiéru promítá na bílé plátno/zeď dokonalá černá(!), říkám si jestli je tak blbější kickstarterista co je spáchal, nebo nevzdělanec co mu na to skočil... :thumbsdown_anim:

Apropos, chápu že před vánocema mnozí nevíte kam s prachama a při 15 hodinách zimní tmy Vás láká projektor, ale provozní spotřeba 350W (pokud u těch 100" nechcete kvůli tmě usínat) Vám u televize přijde OK? Uvědomte si že na trh už se pomalu dostávají UHD telky s úhlopříčkami které už se k těm 100" blíží - a to s možností celodenního provozu, bez jakékoliv mechaniky, ventilátorů a dalších kurvítek... 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykašli se na zelenýho zmrda i na jeho čínské prádelny (QLED ≠ OLED!!!) - za ty prachy si můžeš koupit třeba solidního Philipse (vč. dovozu, vynesení a vybalení, což u 55+ přestává být pro jednoho sranda) a uvidíš že s Ambilightem ve finále naděláš mnohem víc parády. Osobně bych ale s nákupem nové telky určitě počkal na povánoční slevy a pak vzal to úplně největší hovado co se mi do kvartýru vejde - protože 55" už je dnes s prominutím prcek a o 1-2 třídy větší telka Ti jako bonus do budoucna ušetří nesmyslné spekulace o projektoru do kvartýru (viz výše) :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Chci do obýváku “místo projektoru” tuto 190. Vím, že to není OLED, ale v téhle velikosti je OLED za cenu ojeté Octavie. 

Zatím bojuji s manželkou, ta si to heblo neumí v obýváku představit, přitom se na TV koukame z cca 5 m

https://www.datart.cz/televize-samsung-qe75q67ta-cerna.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...