Přejít na obsah

Proč Grand Seiko?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 271
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

no, zhodneme sa na tom ze to nie su hodinky, ktore by clovek cakal u "hodinkovych laikov" alebo u typickeho zakaznika zo strednej triedy (= ti co sa hraju na bohatych ale v skutocnosti nie su). Seiko zije z predaja desiatok milionov hodiniek v uplne inych kategoriach, a toto si moze dovolit lebo ma komplexne znalosti, siahodlhe skusenosti a cash-u kolko potrebuje. Takze kto nema mentalny blok na ryzu, rozhodne by si to mal uzit - za takuto pracu a exkluzivitu sa vsade inde platia niekolkonasobne ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

je vela krasnych a uzasnych strojcekov a rad podebatujem aj o tychto skvelych hodinkacha preto som bol rad za toto vlakno, ale - ja by som nesiel do takej roviny porovnavania a tvrdenia, ze:  Už DJ II nehci, mám lepší hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liqid, on 22 Čvc 2015 - 22:00, said:

Nebyla by srovnávačka se sarby?

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-máte-právě-na-ruce/?p=1063146

 

Fotka, navyse zla, toho vela neukaze. Nazivo to boli uplne ine hodinky. Ako bolo spomenute, naramok, ktory je na sarboch kvalitny, tak tu tahal so sponou za kratsi koniec. Puzdro bolo evidentne technologicky menej narocne na vyrobu. Najvacsi rozdiel som vnimal na ciferniku. GS maju neuveritelne magicku hlboku ciernu, ktora sa asi za ziadnych podmienok netvari ako seda. Rucicky su male socharske dielo, maju krasny treti rozmer a po dlhej sekundovke sa doslova klze svetlo. Treba to urcite vidiet nazivo na denom svetle, lebo ani v predajni pod svetlom z osvetlenia to nebude uplne ono.

Upraveno uživatelem StefanM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už DJ II nehci, mám lepší hodinky

nemas :) mas jiny, ale ne lepsi. mel jsem tvoje GS i DJ2, a ac mam pro seiko slabost, tak se mi nelibi, kdyz mi pomlouvas moje milasky. asi ti je budu muset na dva tydny poslat a pockat si, co na to reknes potom :D

 

a vubec, nebejt mod, uz mas BAN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti je nepomlouvam. Nerek jsem, ze DJ II jsou vosklivky nebo tak. Jsou krasny a libi se mi moc. Jak s hladkou, tak klasickou lunetou. Ty GS a DJ II maji velmi podobnou DNA. A ja kdyz zapojim ten kvetak, co mam na krku, tak ty GS jsou lepsi. :). Smytec. Rolex mam rad a mit k tem GS submarinery, je to pro me neprustrelne kombo. Tak neprskej :D. Stejne vis, ze to mas marny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár obrázků a video k otázce broušení a leštění. Bohužel technologie Zaratsu se na netu moc neobjevuje, tak alespoň přidávám odkaz na pěkný článek o úpravách samurajských mečů:

 

http://www.nipponto.cz/lestenijaponskychmecu.php

 

 

 

 

zaratsu-polishing_8567_album.jpg

escapementmagazine

 

 

002_zps5bbe1d24.jpg

malaysiawatchforum

 

 

003_zpsa2e1de83.jpg

malaysiawatchforum

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...