Přejít na obsah

Bulova Moonwatch Re-Edition


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 699
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Očividně mám velké mezery :D Pravdou je, že jsem snad vždy viděl akorát klasické Suby apod., které mají skla zapuštěná.

Každopádně díky oběma, koukám, že R má vždy tu hranu alespoň trošku zkosenou, což mi přijde lepší, je to prostě víc dotáhnuté a rozhodně to nebude tak náchylné, jako u Bulov, které mají vysloveně nechanou hranu. U Milgů je to dokonce přesně tak, jak bych si to představoval, sklo je sice vylezlé, ale pěkně zkosené, takže pak nevznikne taková hrana a pěkně se sklo napojuje na lunetu.

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je všechno fakt, safír koneckonců maličko přečuhuje i na ne-moon základních speedmasterech day, co mám zrovna náhodou na ruce, a na bambiliónu dalších hodinek. 

 

Bellsovi ale úplně rozumím: safír tady není zapuštěný vůbec, má ostré hrany, a i kdybych se nechal přesvědčit, že je to přece safír a ze strany žádné ťukance neobdrží, stejně bych tomu nevěřil a pořád si to hlídal.

 

Taky si nejsem jistý, jak moc se mi líbí to hrubé zabroušení safíru ze strany. Tatktilně je to příjemné, ale vizuálně tolik ne. Dost významně to příspívá takovému celkově neústrojnému dojmu, který z nich mám.

 

Pro mě byly na papíře fantastické, v ruce mě ale nepřesvědčily a sklíčko je jedním z důvodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očividně mám velké mezery :D Pravdou je, že jsem snad vždy viděl akorát klasické Suby apod., které mají skla zapuštěná.

Každopádně díky oběma, koukám, že R má vždy tu hranu alespoň trošku zkosenou, což mi přijde lepší, je to prostě víc dotáhnuté a rozhodně to nebude tak náchylné, jako u Bulov, které mají vysloveně nechanou hranu. U Milgů je to dokonce přesně tak, jak bych si to představoval, sklo je sice vylezlé, ale pěkně zkosené, takže pak nevznikne taková hrana a pěkně se sklo napojuje na lunetu.

Co myslíš těmi klasickými Suby? Mám LV a safír čouhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, nenapsal jsem to úplně nejlíp :) Myslel jsem, že nečouhá tolik, ono lehce vystouplý safír má spousty hodinek, ale když je to jen lehce, tak to člověk skoro ani nepostřehne a ani to ničemu nevadí, tuplem když je to postupně napojené na lunetu. V takovém případě může být klidně i vystouplý jako u Milgů, kde je o něco více, ale pořád se zkosenou, která navazuje a je to v pohodě, to by mi nijak nevadilo a vůbec bych se o safír nebál. Ovšem to, jak to mají vyseklé Bulovy mi přijde nic moc, ostrá hrana, která se odrbe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info, potvrdil jsi mi, že ty obavy krz sklo byly asi namístě. Když už se o nich bavíme: měl jsem dojem, že 20mm rozteč je u nich trochu neproporční, taky nemusím jen 60 min chrona.

 

Taky mě ještě prudilo, že kdybych si koupil netahovou verzi, tah od Bulovy by na ně nešel dát.

 

Vyrovnám to ale jedním pozitivem, které mě na první pohled nechalo chladným, ale s odstupem dobrý: running seconds s půlvteřinovým intervalem. I při vypnutém chronu se toho na ciferníku víc děje, u hodinek, které jsou cifr-busy -  palec nahoru.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

decebal: Tak to nejsou dobré zprávy, ale jak jsem říkal, sám jsem něco takového čekal.  Celkově se mi ty hodinky líbí a chtěl bych je zkusil, ovšem těch "ALE" je dost, tak nevím, nevím, ještě to nechám projít trošku hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu uložení safíru: BuMoony jsou hlavně remake a tohle velmi věrně kopíruje předlohu. Dokonce mi vzor přišel ještě lehce vyšší, také s matnou hranou a bez zkosení. Za mě palec nahoru! Jinak by nedávaly smysl. Já s nimi dělám všechno (mám je jako tooly) a zatím je safír čistej. V současnosti jsou to moje nejnošenější hodinky, zbytek smutně zírá z vrtiče...

 

Edit: a až je drbnu, žádná trága, přiblížím se zase víc předloze :-)

 

post-17198-0-16656000-1506368641_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrovna na té předloze je vidět, jak je safír ohlodaný a vypadá to strašně, to je přesně to, čeho se obávám. Ovšem i tak mě pořád lákají, asi je přece jen zkusím, při nejhorším půjdou o dům dál no, co se dá dělat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se toho zas tak moc taky nebál...je ale pravda, že u těch Bulova Moonů je ta hrana setsakramentsky ostrá a tudíž tam nějaká náchylnost na odštípnutí bude, docela by mě zajímalo proč už u originálu nebyla trochu zkosená...celkově se mi vystouplý skla líbí, třeba vintážní DJ a 1680 maj to plexi boží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bells má pravdu, stačí se mrknou na jeté Moony co se prodávají, například - http://i.ebayimg.com/images/g/N0MAAOSwlp1ZvsEl/s-l1600.jpg , mají dost často to sklo ohlodané. 

 

Mně mrzí že sekundovka nejde přepnout klasicky na ukazování času (jak to jde například u Citizenu) ale funguje jen jako chrono. 

Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...