Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Zpravidla ten, co pígluje osoby opačného pohlaví.

 

 

Jenom teda ještě k mýmu rozvodu. Přesně před rokem jsem dával žádost, na všem jsme byli dohodnuti a 4. ledna jsem byl rozveden. Takže celkem fofr.

 

Děkuji za osvětu, takže prostě normální člověk, který nic netají....asi 99% lidí anebo? :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té nukleární rodině: podle mě to ani v 19 století nebylo běžné, spíš byl běžný minimálně trojgenerační model rodiny. Prostě základní ekonomická jednotka se v průběhu času (a také na různých místech) mění podle toho, jaké zdroje jsou k dispozici. V západním světě dochází k postupné atomizaci až na úroveň jednotlivců (tlupa > široká rodina > trojgenerační rodina > nukleární rodina > jedinec. Svou roli tam ale hraje nejen dostupnost zdrojů, ale i rovnoprávnost žen a vyšší míra ateistů a agnostiků v populaci. V místech s bohatými zdroji, ale minimální rovnoprávností pohlaví a vysokým podílem věřících je dál základním modelem nukleární rodina s velkým počtem dětí nebo široká rodina.

 

Tradiční rodinu tedy v minulosti držely pohromadě nejen omezené zdroje, ale také rozdělení rolí dospělců a jejich nerovné právní a společenské postavení.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je přesně ten pokrokovej přístup, kterej ty "moderní" části světa plíživě začne likvidovat<SOUHLAS), jestli považuješ jedince za ekvivalent rodiny, jenom proto, že umí být (za optimálních podmínek) ekonomickou entitou, tak potěšpánbůh...<Z URCITYHO UHLU POHLEDU POVAZUJU. SINGLES JSOU REALITA)

 

Jinak hned §1 zákona o registrovaném partnerství říká, že to nejde a taky nechápu jaký by to mělo smysl, když je to vlastně obdoba manželství. <A ZA TOHLE DIK. TAKZE JEN KECAM.KDYZ SLIBUJU.ZE SI JI ZAREGISTRUJU.)

 

KOMENTY NAHORE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem si to přečetl celý a musím zhodnotit.  Kucí tohle je pěkně hrůzostrašný počtení.  Na druhou stranu ty vtípky to dost odlehčují.

Já osobně jsem ve stavu doufám.   Deset let sme žili nahromádce,  posléze jsem se oženil.  Smysl vidím v tom, že člověk dá partnerce najevo,  že tuhle jo. Tak nějak jsme všichni křesťané,,  tj.  i já neznaboh a ateista na rodinu věřím.   Nic proti menšinám,  ale v podstatě věci to nemůže bejt to samý.

Minulej čtrtek se mi narodila dcera a náš vstah dostal novej náboj.

Vlastně ty vstahy nejsou tak těžký.  Když má člověk úctu k druhému tak se dá překonat dost hodně.  ( a to mám za sebou i klasickou anabázi,  nezaměstnanej, chudej a v dlouhodobé pracovní neschopnosti)

Mě žena tvrdí že zamilovat se může každej, ale když je člověk  ve vstahu opravdu spokojenej,  tak si max udělá sexuální výlet a tím to skončí.

Toho se sice nedržím,  ale takovou co mám bych jentak nepohledal.

Takže přeju všem co tím rozvodem prochází ať je to úplně nesemele.  

Každý svého štěstí strůjcem.  Nic se nepo jen tak.  A na druhou stranu nic se nejí tak horký jak se uvaří.  

Všem postiženým silnou vůli.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my jsme spolu 8 let, mame sestiletou holku, prvnich par let se draha svatby dozadovala, ale uz pochopila, ze je to zbytecny (jak dozadovani, tak samotny akt), nyni jsme takto spokojeni, tedy ja urcite a draha se tak alespon tvari, asi je dobra herecka ;-)

 

DJnMs6iXgAEmbiB.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši nevíte jak se při rozvodu dělí prachy na účtu? Například když má člověk  odložené prachy už před svatbou, třeba z dědictví, ožení se, a pak se rozvede,  patří mu to jako ostatní věci, co měl před svatbou? Nebo jak to ošetřit?  Je to jeho osobní účet, a chodí tam jen jeho výplata a jeho osobní příjmy.. Díky.

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my jsme spolu 8 let, mame sestiletou holku, prvnich par let se draha svatby dozadovala, ale uz pochopila, ze je to zbytecny (jak dozadovani, tak samotny akt), nyni jsme takto spokojeni, tedy ja urcite a draha se tak alespon tvari, asi je dobra herecka ;-)

 

DJnMs6iXgAEmbiB.jpg

Je ale malinko divný, když se děti jmenují jinak než mamka. Ale samozřejmě každého věc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Copak? Můžeš pomaleji? :-)

Proč by se u nesezdaného páru nemohly děti jmenovat stejně jak mamka? A pokud tak moc záleží na jménech rodičů, změnit jméno je možný i bez sňatku, to byl ten druhej případ.

 

Tys jí to řek, že jo?

O mě nejde, jen mě zajímalo, jak to vidí zákon, když je to vlastně majetek nabytý před sňatkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čo si nadobudol pred manželstom je výlučne tvoje. Kamoska nechala so sebou takto vydrbat. Bola s chlapcom dlho ale keď staval dom neboli ešte zobrati. Keď bol dom postavený tak potom mali svadbu. Dom ale napísaný na neho. Teraz sa rozviedli a baba má smolu. Má holu rit. Síce ju tam nechal bývať ale to je odtiaľ potial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by se u nesezdaného páru nemohly děti jmenovat stejně jak mamka? A pokud tak moc záleží na jménech rodičů, změnit jméno je možný i bez sňatku, to byl ten druhej případ.

 

O mě nejde, jen mě zajímalo, jak to vidí zákon, když je to vlastně majetek nabytý před sňatkem.

Co je před svatbou je Tvoje, takže se Ti to odpočítá ze "společného", když to tedy prokážeš.... Jinak po svatbě můžeš mít osobních účtů kolik chceš, jde to do společného. Pokud si to neuliješ hotově, pak Ti ani moc nepomůže nějaký účet případně zatajit. Ze strany soudu není problém požádat banky o info zda a jaké účty tam vlastníš.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je před svatbou je Tvoje, takže se Ti to odpočítá ze "společného", když to tedy prokážeš.... Jinak po svatbě můžeš mít osobních účtů kolik chceš, jde to do společného. Pokud si to neuliješ hotově, pak Ti ani moc nepomůže nějaký účet případně zatajit. Ze strany soudu není problém požádat banky o info zda a jaké účty tam vlastníš.

V trezoru v bance se to taky dohledá? Ono mít doma před rozvodem napěchovaný polštáře cashem není moc dobrej nápad. Jo a slyšel jsem něco že když se v předmanželské smlouvě dá, že co má kdo na svým účtu je jeho, tak to do společnýho nejde. Je to pravda?

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by se u nesezdaného páru nemohly děti jmenovat stejně jak mamka? A pokud tak moc záleží na jménech rodičů, změnit jméno je možný i bez sňatku, to byl ten druhej případ.

 

 

O mě nejde, jen mě zajímalo, jak to vidí zákon, když je to vlastně majetek nabytý před sňatkem.

Já to stále trochu nechápu, naše dítě se automaticky jelikož sem byl uvedený jako otec v rodném listě jmenovalo po mě a chudák mamka jak kdyby byla cizí, jelikož měla jiné jméno. Á kdyby mělo stejné jméno jako matka, i kdyby to šlo otočit tak bych se já zase cítil jako cizí já :-) Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...