Přejít na obsah

Rozvod


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Hmm, ad prkýnko: to by jste koukali, jak se dámy diví, když po nich někdo chce podobné drobné nepohodlí a trvá na úplně zavřeným wc... dáma zvedá dekl, pán zvedá dekl a prkýnko. Rovnoprávnonst v praxi. Ona to není buzerace, zavřený wc má svůj důvod, ale jako vedlejší zdroj pobavení je to výborný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové zní to, že je tu koncetrovaná obrovská zkušenost. Když tyhle zkušenosti máte, šlo by je přetvořit do nějaké preventivní rady/rad? Na co si dát bacha nebo tak něco? Ženatý nejsem, ale rád bych někdy byl a rozvod je něco, co bych opravdu zažít nemusel.

 

Každá rada drahá :). Ja by som poradil iba byť aj pod vplyvom hormónov ostražitý a nenechať sa pod nátlakom narýchlo zavliecť do manželstva. Akékoľvek pochybnosti nebrať na ľahkú váhu a zamyslieť sa nad nimi. Všímať si na partnerke veci, ktoré Ti vadia. Pretože po svadbe sa zrejme zhoršia. Blbý príklad, napr. ak je neporiadna, tak je veľká šanca, že bude aj po svadbe a zrejme ešte viac. Má tendencie poučovať Ťa, po svadbe bude ďaleko viac :). Niečo sa dá spoločne prebrať, na niečo sa dá zvyknúť, iné záežitosti môžu vyvrcholiť až k rozchodu. Ja som napríklad dnes rád, že som dbal na vety 2 a 3 :). Samozrejme je meč dvojsečný, je dobre zistiť aj, čo jej vadí na Tebe. Lebo jej to časom bude vadiť viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá rada drahá :). Ja by som poradil iba byť aj pod vplyvom hormónov ostražitý a nenechať sa pod nátlakom narýchlo zavliecť do manželstva. Akékoľvek pochybnosti nebrať na ľahkú váhu a zamyslieť sa nad nimi. Všímať si na partnerke veci, ktoré Ti vadia. Pretože po svadbe sa zrejme zhoršia. Blbý príklad, napr. ak je neporiadna, tak je veľká šanca, že bude aj po svadbe a zrejme ešte viac. Má tendencie poučovať Ťa, po svadbe bude ďaleko viac :). Niečo sa dá spoločne prebrať, na niečo sa dá zvyknúť, iné záežitosti môžu vyvrcholiť až k rozchodu. Ja som napríklad dnes rád, že som dbal na vety 2 a 3 :). Samozrejme je meč dvojsečný, je dobre zistiť aj, čo jej vadí na Tebe. Lebo jej to časom bude vadiť viac.

Cili stare zname:

Muz doufa, ze se zena po svatbe nezmeni.

Zena doufa, ze se muz po svatbe zmeni.

Myli se oba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeremy   -   hele kámo,tohle je pro mě jedno z mála témat , kde nebudu vědomně psát píčoviny.Zažil jsem si pěkný věci ale taky pakárnu.Za svůj život jsem se stihl rozvést už třikrát.Nevim ale připadá mi to, že s tou pravou jsem až teď.A to s ní jako s jedinnou nemám děti.Jinak mám 4 kousky.Řešil jsem už Společné vlastnictví,předmanželské dohody,majetek nabytý před i za   manželství a spoustu jinejch nehezkejch věcí.Vždycky to byl vopruz a vždycky se to vleklo.I když sme byli domluvení.Vlastně jsem se pod rok ještě nerozvedl .Takže se připrav na fakt pakárnu.Jedinný co je vždycky fajn - jsou děcka.Ale oni to chápou skoro víc než jsme ochotný připustit.Takže - jsem taky z Prahy.Kdybys potřeboval nutně spoluůčast,tak dej vědět.Můžem skočit na jedno a vylejt si srdce.Každej z nás potřebuje občas  vrbu.Hodim ti do SZ  telefon,kdybys něco potřeboval urgentně - dej vědět.Když ne,   pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodina uz dneska v moderni casti sveta neni zakladni ekonomickou entitou obce (statu). Tou uz umi bejt v pohode dospelej jedinec sam. Navstivte mista.kde lidi chcipou hlady a pravej vyznam rodiny/manzelstvi vyleze na povrch. V jinejch kulturach s ruzne omezenejma zdrojema je pak smysluplny reseni mnohozenstvi nebo mnohomuzstvi-v horskejch udolich tibetu.

Proto je tak tezky dneska naplnit vyznam manzelstvi-asi to bude o praci tech dvou hlavne.

 

A mam vazne mineny dotaz: je mozny vyuzit institut registrovanyho partnerstvi i pro heteraky?

Upraveno uživatelem maama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A mam vazne mineny dotaz: je mozny vyuzit institut registrovanyho partnerstvi i pro heteraky?

Nevim jestli to jde v Cechach, ale ve Finsku to vyuzivam. Na magistratu jsme nahlasili, ze jsme "partneri" a oni to zanesli do registru obyvatel. Takze treba v danovem priznani mam v kolnce rodinne udaje uvedene jmeno partnerky a zavisleho ditete. V nemocnici ti take poskytnou info jako u manzelu. Jsme takhle "na hromadce" uz 19 let, tak zatim to drzi dele nez nektera manzelstvi. Kdyby doslo na rozchod, tak na magistratu nahlasime "uz nejsme partneri" a oni to vymazou z registru obyvatel, zadne tahanice u soudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodina uz dneska v moderni casti sveta neni zakladni ekonomickou entitou obce (statu). Tou uz umi bejt v pohode dospelej jedinec sam. Navstivte mista.kde lidi chcipou hlady a pravej vyznam rodiny/manzelstvi vyleze na povrch. V jinejch kulturach s ruzne omezenejma zdrojema je pak smysluplny reseni mnohozenstvi nebo mnohomuzstvi-v horskejch udolich tibetu.

Proto je tak tezky dneska naplnit vyznam manzelstvi-asi to bude o praci tech dvou hlavne.

 

A mam vazne mineny dotaz: je mozny vyuzit institut registrovanyho partnerstvi i pro heteraky?

Tohle je přesně ten pokrokovej přístup, kterej ty "moderní" části světa plíživě začne likvidovat, jestli považuješ jedince za ekvivalent rodiny, jenom proto, že umí být (za optimálních podmínek) ekonomickou entitou, tak potěšpánbůh...

 

Jinak hned §1 zákona o registrovaném partnerství říká, že to nejde a taky nechápu jaký by to mělo smysl, když je to vlastně obdoba manželství.

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodina uz dneska v moderni casti sveta neni zakladni ekonomickou entitou obce (statu). Tou uz umi bejt v pohode dospelej jedinec sam. Navstivte mista.kde lidi chcipou hlady a pravej vyznam rodiny/manzelstvi vyleze na povrch. V jinejch kulturach s ruzne omezenejma zdrojema je pak smysluplny reseni mnohozenstvi nebo mnohomuzstvi-v horskejch udolich tibetu.

Proto je tak tezky dneska naplnit vyznam manzelstvi-asi to bude o praci tech dvou hlavne.

 

A mam vazne mineny dotaz: je mozny vyuzit institut registrovanyho partnerstvi i pro heteraky?

Registrace není možná, ale to neznamená, že nesezdané soužití není zákonem chráněno. Je, akorát ta úprava není na jednom místě, ale je roztroušena do jednotlivých zákonů. Jinak poznámka na okraj: to, že je rodina základní jednotkou státu si Bedřich Engels špatně přečetl či odvodil z Morganovy knihy o pravěké společnosti a od té doby to koluje jako mem a je to bráno jako fakt, i když až taková pravda není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No opírat to jen o Engelse by bylo trochu zjednodušený, myslím, že tzv. nukleární rodinu  bere jako základ pro tvorbu státu celá řada různých vědeckých oborů.

Já psal něco o nukleární rodině? Myslím, že jsem se vyjadřoval k tomu, že "rodina je základní jednotkou státu" :) a ty kořeny tohoto pojetí jsou prostě u Engelse. Kromě toho, nukleární rodina v podobě jak ji známe dnes se objevuje až v moderní společnosti. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je prosím heterak?

Zpravidla ten, co pígluje osoby opačného pohlaví.

 

 

Jenom teda ještě k mýmu rozvodu. Přesně před rokem jsem dával žádost, na všem jsme byli dohodnuti a 4. ledna jsem byl rozveden. Takže celkem fofr.

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já psal něco o nukleární rodině? Myslím, že jsem se vyjadřoval k tomu, že "rodina je základní jednotkou státu" :) a ty kořeny jsou prostě u Engelse. Kromě toho, nukleární rodina v podobě jak ji známe dnes se objevuje až v moderní společnosti. 

Já netvrdím, že jsi psal o nukleární rodině, ale o rodině, jako základní jednotce státu a za tu je obecně, v našich končinách a blízkém okolí, považována právě nukleární rodina. Jinak právě nukleární rodina má kořeny v dost hluboké historii, liší se od moderní doby jen počtem dětí.

 

Jen dodám, že tou historií myslím samozřejmě cca 19. století a dále :)

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím, že jsi psal o nukleární rodině, ale o rodině, jako základní jednotce státu a za tu je obecně, v našich končinách a blízkém okolí, považována právě nukleární rodina. Jinak právě nukleární rodina má kořeny v dost hluboké historii, liší se od moderní doby jen počtem dětí.

Nezlob se, podobná diskuse nemá v tomto vlákně cenu. Pokud chceš o rodině uvažovat v širších souvislostech, pak doporučuji k četbě klasickou a stále vysoce hodnocenou publikaci Antická obec od Fustela de Coulanges a ze současných autorů pak zejména od I. Možného Moderní rodina a Sociologie rodiny. Pokud by si chtěl výběrovou zahraniční bibliografii, není problém dodat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...