Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Zvláštní pozorovat, jak se člověk věkem posouvá k nějaké "rozumnosti". A když si o tom něco zjistí a nabere zkušenosti, pak se jenom lehce pousměje nad posty typu "čtyřkolka mě vytáhne ze smyku, budu tahat lidi z průseru, SUV jsou bezpečná auta a budeme s nima jezdit do hor" apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu se zapomíná na to, že NCAP hodnocení je v rámci kategorie, protože auto posílají proti překážce, ne proti jinému autu, takže karoserie zpracovává energii odpovídající váze testovaného auta.

 

Navíc je část hodnocení podmíněná bezpečnostní výbavou jako kontrolka upozorňující na nezapnutý pás, isofixy atd.

 

Ve výsledku když vezmete VW Polo s 5 hvězdami a pošlete ho bokem do stromu tak bude (relativně) super bezpečné, pokud ho ale pošlete proti rozjete s-classe W140 tak z něj zbydou dvě auta.

 

Jinak čtyřkolka-předokolka-zadokolka jsou čistě o pohodlnosti řidiče. Čím sem starší tak tím víc jsem ochotný obětovat 50:50 váhu a zábavné řízení za to, že nemusím přemýšlet jestli bez řetězů vyjedu z parkovacího místa, nebo jestli si při odbočování vlevo prohrábnu o vteřinu déle a dostatu tatrovkou do čela.

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarad me poprosil, zda bych se mu nepoptal. Je to starsi pan, nechce to nikam veset na web, nebo litat po bazarech.

Sam to koupil od naseho dalsiho kamarada, resp. jeho zeny, prvni majitelky.

Takze;

Na prodej Outlander z roku 2013 po dvou velmi slusnych majitelich (oba znam) s malym najezdem a v perfektnim stavu.

Je to tusim ta 2.2, v automatu, cerna barva,...

Vic nevim, resp. si nepamatuji, ale kdyby nekdo neco takoveho shanel, dame do kupy kompletni info a fotky.

Bydlime kousek od sebe. 100% za nej rucim!

 

Tak kdyby nekdo, tak SZ, prosim

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar magove,

je to tady sama libova kara, ale ja radeji jezdim MHD. Svoje mam v zivote odjezdeno. Kazdopadne zacinam postupne zvazovat porizeni auta. Tuhle zimu uz to kaslu, pres leto auto nepotrebuju, ale rekneme, ze na pristi zimu uz asi ano. Vybrano uz tak nejak mam a protoze je tady velka spousta nadsencu a fajnsmekru, dam "predpoptavku" tady. Muze se stat, ze nekdo o neco fajnoveho zavadite a pak by se mohlo stat, ze to koupim drive. Kdybyste v prubehu nasledujiciho roku narazil na nejake rozumne Volvo 850 v kombiku, klidne dejte vedet. Motor nejlepe benzin a samozrejme bez turba. Ale i chrochtaka bych zrejme snesl i kdyz nafta patri do tanku :-). Prevodovka lepe manual, ale automatu se nebranim. Barva je mi fuk, vybava taky. Predpokladam,ze si to auto nejaky patek necham. Jak se znam, tak az do jeho uplneho rozpadnuti. Tedy bych ze startu rad nasel neco, co nebude moc napadeno korozi.

Diky za vas cas... sem tam se pripomenu ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj máte někdo tady zkušenosti s Ford Ranger rok 2013-2016.Dik Petr.

Ideálně 3.2. Některé 2.2vojky mívají problémy se vstřiky (někdy až propálený píst) a zažil jsem i poskočené rozvody (stejný motor jezdí v tranzitu. 3.2vojka je vcelku bezproblémová.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik máš s tím zkušenosti přímo ty nebo je to jen že někdo říkal?

Přímo já - 1x ranger s propáleným pístem a rozvody na transitu custom - tam se povedla ještě kulance jelikož to bylo těsně po záruce.

 

Edit: jinak tady máš hodnocení přímo majitelů:

https://www.carbuyer.co.uk/reviews/ford/ranger/sports-utility-vehicle/owner-reviews?problem=3#owner-reviews

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak samozřejmě jich jezdí uřcitě hodně bez výraznějších problémů, ale mám kamaráda u Frolíka a druhého ve Ford servisu v přílepech a oba mi tenkrát nezávisle potvrdili že jsou ty 2.2 problémovější.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...